Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

První školní den byl pro Gábinu pěkně náročný. Dozvěděla se, že jejího syna Šimona bude učit Irena Landová, která v minulosti neprávem nařkla Tonyho z obtěžování dvojčat. Gábina není z nové třídní učitelky nadšená, a tak zvažuje, že by Šímovi našl...

Gábině z Ulice se nezdá nová učitelka malého Šímy! Může s tím něco udělat?

Seriál Ulice: Čím Puklická znepokojí Gábinu?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Čím Puklická znepokojí Gábinu?
aktualizováno 05.09.2017, 00:00 | 05.09.2017, 00:00 | doma.cz

První školní den byl pro Gábinu pěkně náročný. Dozvěděla se, že jejího syna Šimona bude učit Irena Landová, která v minulosti neprávem nařkla Tonyho z obtěžování dvojčat. Gábina není z nové třídní učitelky nadšená, a tak zvažuje, že by Šímovi našla novou školu. Je to rozumné?

Gábina určitě není první ani poslední maminka, které třídní učitelka nevyhovovala. Jak by se měl člověk v pozici rodiče zachovat?


Dejte tomu čas

Mnoho rodičů dá na klepy, a řídí se tím, co o učiteli slyšeli od jiných rodičů. Tomuto se zkuste vyvarovat. Je důležité, abyste si na pedagoga vytvořili vlastní obrázek. Každý rodič primárně hájí své dítě a občas učitele pošpiní, aniž by k tomu měl pádný důvod. Zkuste se tedy oprostit od klepů a dejte nové učitelce čas na to, aby ukázala, co v ní je. Třeba si s vaším potomkem dokonale sednou, nebo v něm objeví skrytý talent. Možností je opravdu mnoho, a byla by škoda udělat unáhlené rozhodnutí.

 


Další cesta

Samozřejmě je možné, že se po několika týdnech ukáže, že pomluvy byly založeny na pravdě. Pak máte jako rodič právo na to, abyste začali jednat. V první řadě bude férové, když se setkáte se samotnou učitelkou. Nejen, že se dozvíte její pohled na věc, ale především se poznáte a nebudete jednat za jejími zády. V případě, že schůzka nedopadne dobře, pak zajděte za ředitelem. Povězte mu, co vás trápí a především to, co chcete změnit. Uvidíte, jaké kroky sám navrhne.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Když EX neplatí ALIMENTY aneb Jak by měla Gábina z Ulice zakročit?
DESET RAD, jak přežít začátek školního roku
Kolik letos ještě utratíte za vašeho školáka? VELKÝ PŘEHLED


Změna školy? To poslední řešení!
Ať už je mezi vaším dítětem a jeho třídní učitelkou jakýkoliv problém, zkuste se vyvarovat tomu, aby vaše dítě muselo přestoupit na jinou školu. Obzvláště na prvním stupni by to byl velký zásah do jeho života. Hledání nových kamarádů a zapadnutí do zajetého kolektivu je pro menší děti opravdu náročné a mnohdy více stresující než samotné neshody s učitelem. Dobrou alternativou je ale přestup do paralelní třídy. Spolužáky z „áčka“ už vaše dítě určitě zná, a tak by neměl být problém, aby do jejich kolektivu hravě zapadlo. Navíc s tímto řešením by neměl být velký problém ani po administrativní stránce, tudíž určitě stojí za zvážení.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

casanova 12:02 05.09.2017
Male lasky==========
´´´´´´´´´´´´´´♥♥♥