Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Bolest je jeden z faktorů, kterého se mnoho žen s blížícím se porodem obávají. Jak moc bude bolet právě vás, vám údajně může napovědět průběh vaší menstruace.

Jak moc vás bude bolet porod? Známe snadný návod, který vám odpoví již předem

tehotna
zdroj: Thinkstockphotos tehotna
aktualizováno 10.10.2017, 00:45 | 10.10.2017, 00:45 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Bolest je jeden z faktorů, kterého se mnoho žen s blížícím se porodem obávají. Jak moc bude bolet právě vás, vám údajně může napovědět průběh vaší menstruace.

Některé ženy ji téměř necítí, jiné zase během menstruace trpí jako zvíře. Odborníci tvrdí, že mezi bolestí během periody a porodem existuje spojitost. "Počáteční stadia porodu jsou velmi podobné bolestem během menstruace," řekla pro mirror.co.uk lékařka Dasha Fielderová.

 

Menstruační křeče vám napoví

 

Co spojuje bolest z kontrakcí a bolest z menstruačních křečí? Otevření děložního hrdla. Během dní nejsilnějšího krvácení se děložní čípek otevře asi o jeden centimetr, aby se děloha snadněji pročistila. Právě toto je část procesu, která může způsobovat bolest prostřednictvím křečí. Během porodu se však děložní hrdlo musí otevřít o dalších devět centimetrů, aby dítě přijít na tento svět.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Sledujete pořad MALÉ LÁSKY pozorně?
Co si zabalit s sebou do porodnice? Budete se divit, k čemu budete potřebovat ŽVÝKAČKY!
8 věcí, které jste možná nevěděly o sexu po porodu!

 

Takže pokud je práh bolesti nízký během menstruačního období, bude také poměrně nízký i během porodu. Neznamená to, že váš porod bude procházka růžovou zahradou. Ale když víte, jak vás to bolí během menstruace, kdy je děložní hrdlo otevřeno na jeden centimetr, dokážete si představit bolest, která přijde během otevření děložního čípku na deset centimetrů.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

jana 21:20 15.10.2017
Nedovedu si, vzhledem k tokofobii, tuto hroznou torturu představit. Už u menzes mam hrozne problemy a to sportuji, nepiji alkohol a nekourim.Ziji zdravym zivotem. Porod by byla moje smrt a to vim zcela jiste. I muj muz se v tomto ohledu takto vyjadril. Ze tohle proste NIKDY. Je to extrémně bolestive a traumatizujici. Vadi mi, ze se dnes stalo modou o tomhle vsude psat. Podle me to ty fobie ještě daleko vice zhoršuje. Mohu to jako tokofobicka potvrdit.
Lenka 11:37 13.10.2017
Ač si také myslím, stejně jako všechny ženy zde, že porod a bolesti s ním spojené jsou opravdu individuální a záleží na mnoha faktorech, jak to rodička zvládá a cítí, hodila bych se přesto do tohoto článku jako příklad pravdivosti:-) Menstruaci mám bolestivou od začátku, často jsem nebyla schopna jít ani do školy, později do práce, a porod byl fakt masakr, který mi zabral 15,5 hodin bolestí.
Alena 07:58 13.10.2017
taky se přikláním k tomu ,že je to hloupost, menstruaci jsem měla od 11let a bolestivou a i jsem párkrát omdlela -hrůza .Porody ? rychlé a daly se vydržet .
Raduš 10:19 11.10.2017
Tak to je pěkná blbos! Ja sice při menstruaci kdysi hrozně trpěla (před porodem) a porod byl raz dva, to samé u druhého porodu (menstruace hrůza) a porod byl ještě lepší jak první! Myslím že je to spíš o psychice každé ženy, práh bolesti má každý jinak a pokud si žena bude říkat že to bude bolet, tak to tak ukotvi v hlavě a ono to pak bolí (je to jen můj názor.) Pěkný den
Jitka 08:40 11.10.2017
Také nesouhlasím, menstruaci bolestivou nemám vůbec a oba porody bolely neskutečně.
Petra 07:24 11.10.2017
S timto nesouhlasim nemam zadne bolesti pri menstruaci aa porod byl dlouhy a bolestivi. , , tady opravdu lze rict ze kazdy tehotenstvi a porod je individualni .