Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Rozchod je bolestivá záležitost, se kterou se musíme poprat. Je jedno, jestli je vám třicet, nebo třeba patnáct, protože v obou případech bude ještě dlouho trvat, než zlomené srdce vyléčíte. To zřejmě tuší i Filip Maléř ze seriálu Ulice, který pře...

Moje dítě zažívá rozchod! Jak by měla Veronika Maléřová pomoci Filipovi?

Seriál Ulice: Martině dochází s Filipem trpělivost...
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Martině dochází s Filipem trpělivost...
aktualizováno 14.11.2017, 00:47 | 14.11.2017, 00:47 | DyA

Rozchod je bolestivá záležitost, se kterou se musíme poprat. Je jedno, jestli je vám třicet, nebo třeba patnáct, protože v obou případech bude ještě dlouho trvat, než zlomené srdce vyléčíte. To zřejmě tuší i Filip Maléř ze seriálu Ulice, který před nedávnem dostal kopačky od Martiny. Jak se má v této situaci zachovat jeho máma Veronika?

Filip možná ani netušil, že se vztah s Martinou schyluje ke konci. Jenže pak došlo k výměně několika sms zpráv a bylo jasné, že rozchod je na spadnutí. I když je Filip velký kluk, Veronika si o něj dělá starosti. Existuje nějaká univerzální rada pro rodiče dětí, které prožívají svůj první rozchod?


1. Podpora

Je jasné, že každé dítě je jiné. Některé se potřebuje vypovídat, jiné si chce zalézt pod peřinu a s nikým nekomunikovat. Důležité ale je, abyste svému dítěti dali najevo, že stojíte za ním. Netahejte z něho podrobnosti, pokud vám je říct nechce, a dejte mu čas na to, aby se z rozchodu dostalo. Na druhou stranu tu kdykoliv buďte pro něj. Jenom si vzpomeňte na svůj první rozchod. Určitě si dopodrobna vybavíte, jak jste se cítili a co jste prožívali. Pokud se vcítíte do svého potomka, pak určitě nalezne společnou řeč.

 


2. Žádné rady
Také se vám v hlavě honí myšlenky typu: „Já ti to říkala, ta holka není pro tebe. Zasloužíš si někoho jiného.“ Pokud ano, pak na pronesení podobných vět ihned zapomeňte. To poslední, co chce vaše dítě slyšet, jsou podobné rady, které stejně situaci nějak nezlepší. Akorát svého potomka naštvete a rozlítostníte. Na černou listinu si připište také věty jako: „To bude dobrý.“, „Najdeš si někoho lepšího.“, „Po světě chodí tolik skvělých holek, které čekají na to, až tě potkají.“ Opět se nejedná o nic, co by chtělo vaše dítě slyšet.


ČTĚTE TAKÉ:

S NÍM RANDIT NEBUDEŠ! Proč otec zakazuje Lucce Weberové, aby randila s Matějem? A má na to právo?
Sexuální útočník může být i váš partner! Jen si vzpomeňte na příběh Světlany z Ulice
Má láska mezi Terezou a Davidem z Ulice šanci? Známe názory diváků!


3. Drobnosti

Neříkáme, abyste srdce svého dítěte zalepili hmotnými dary. To ani není možné, ale zkuste ho rozveselit drobností, která mu vyčaruje alespoň nepatrný úsměv na tváři. Miluje palačinky? Připravte mu je k večeři! Mluví o filmu, který se právě promítá v kině? Kupte lístky a vyrazte společně. Existuje tolik věcí, které můžete pro jeho duševní pohodu udělat, tak se ničeho nebojte a konejte. Uvidíte, že se zlepší jak jeho nálada, tak i vaše.

 


4. Nic neřešte

Mnoho rodičů dělá velkou chybu v tom, že se snaží, teď už bývalou, přítelkyni nebo přítele kontaktovat. Prosím, nedělejte to. Na situaci stejně nic nezměníte. Ať už chcete, nebo ne, i vaše dítě roste a stává se z něj dospělý člověk, který si musí své záležitosti vyřizovat sám. Nejste tu od toho, abyste řešili jeho milostné trable a iniciovali se do jejich řešení.

 

A jak jste zvládli první rozchod svého dítěte u vás doma? Dejte nám vědět do komentářů. 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

14255 19:54 15.11.2017
proč se rozhazeji.
Livie 13:50 14.11.2017
Když jsem byla poprvé zamilována, bylo mi 15 let a pak to nedopadlo, bylo to, jako kdyby můj život skončil. Moje máma se usmála a řekla, krásné slovenské pořekadlo: Sto frajerů, jeden muž. A řekla, ať nebrečím, kluků i lásek zažiju hodně. A měla pravdu. I když teď, to hodně bolí, přijdou i jiné lepší lásky. Takže hlavu nahoru a vzhůru novým zážitkům i láskám.
dea 13:10 14.11.2017
Fipipovi rodiče se chovají hrozně. Nejdřív mu nasadí do pokoje cizí dilinu, která mu vezme soukromí, a navíc ho ještě navíc mentoruje. Otec mu bezohledně zabírá počítač. Pak mu nedovolí vzít si domů svého psa. Asi by se hodně divili, kdyby Filip utekl z domu, nebo si vzal život. Takhle necitlivé a zlé rodiče si nezaslouží žádné dítě, tím spíš, když prožívá těžké chvíle. Rodina by ho měla podpořit, místo toho mu vytváří nepřátelské prostředí.
marketa 08:27 14.11.2017
Ahoj Martino fip spa zabil