Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V premiérové Výměně manželek uvidíte tatínka Honzu, který má velmi kladný vztah k alkoholu. Pod jeho vlivem nešetří hrubými slovy, a to i na účet svých dětí. O vypjaté momenty plné křiku rozhodně nebude nouze.

Můj manžel má problém s alkoholem! Co mám dělat? + TEST

Výměna manželek - Problémy s alkoholem a neustálý řev na děti - 3
zdroj: TV Nova Výměna manželek - Problémy s alkoholem a neustálý řev na děti - 3
aktualizováno 21.02.2018, 00:31 | 21.02.2018, 00:31 | doma.cz

V premiérové Výměně manželek uvidíte tatínka Honzu, který má velmi kladný vztah k alkoholu. Pod jeho vlivem nešetří hrubými slovy, a to i na účet svých dětí. O vypjaté momenty plné křiku rozhodně nebude nouze.

Možná vám tento příběh není cizí. Pokud ve svém okolí máte někoho, kdo se rád napije, pak rozhodně zbystřete. Obzvláště pokud se jedná o manžela.


Jak poznáte, že má problém?

V první řadě byste si měly uvědomit, zda váš partner má opravdu problém s alkoholem. To, že si dá jednu skleničku červeného vína po večeři, ještě neznamená, že vedle sebe máte alkoholika. Něco jiného je, když se rád napije i přes den nebo každý večer tráví v hospodě. Často se stává, že manželky partnerův sklon k alkoholismu popírají nebo omlouvají. Buďte tedy ve střehu a přistupujete k jeho pití kriticky. Alkoholismus poznáte také podle toho, že váš partner bude mít bez přísunu alkoholu abstinenční projevy, které se mohou projevit nervozitou, neklidem, pocením, ale třeba agresivitou nebo úzkostmi. Dalším znakem je postupné zanedbávání důležitých věcí, nejprve koníčků a následně i rodinných a pracovních záležitostí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Přítel má rád alkohol. Asi už je závislý
Zbavte se závislosti na alkoholu. Vyplatí se vám to! GALERIE jako důkaz
Alkohol v práci: Způsob, jak zahnat stres, nebo recept na pořádný malér?

 

8 otázek, které odhalí alkoholika podle webu Vfn.cz

1) Stává se vám někdy, že se těšíte na alkohol, když máte něco dělat?
2) Pijete tak rychle a tak moc, jak je to jen možné? 
3) Pijete někdy víc, než byste měl (podle svého názoru nebo podle názoru druhých)? Pokud na tuto otázku odpoví "ano", pak je z 90 % jisté, že má problém s alkoholem. 
4) Pijete někdy sám? 
5) Opatřujete si alkohol do zásoby, abyste si byli jisti, že nebudete "na suchu", když se budete chtít napít? 
6) Když máte depresi nebo je vám smutno, pomyslíte si "Kdybych se tak mohl napít, hned bych se cítil líp"?
7) Jste schopen pít více než dříve a přitom normálně "fungovat"? 
8) Měl jste někdy problémy pamatovat si, co jste řekl nebo udělal pod vlivem alkoholu?

 

Pokud jeho odpověď bude nejméně čtyřikrát kladná, pak je jasné, že váš partner má problém s alkoholem.

 

Zase přišel opilý
Mnoho žen řeší, jak se zachovat a co dělat, když je partner opilý. V takovém případě je velmi důležité, abyste zachovala chladnou hlavu. Obecně se radí, abyste si opilého člověka příliš nevšímala. Můžete mu klidným hlasem říci, že si s ním promluvíte zítra. Ideální bude, když v jeho přítomnosti nebudete sama, nebo u sebe budete mít telefon, abyste v případě nouze mohla zavolat pomoc. V žádném případě opilého partnera neopečovávejte. Mohl by nabýt pocit, že nic špatného neudělal. To samé platí i pro ranní kocovinu.

 

 

Čas na vážný rozhovor přichází v momentě, kdy je váš partner střízlivý. Vysvětlete mu, že máte obavy a starosti o jeho zdraví. V ideálním případě váš partner sám uzná, že propadl alkoholu. Mějte na paměti, že vaše podpora a podpora během jeho následné léčby je klíčová. Pokud si manžel alkoholismus přiznal, pak neváhejte, a ihned vyhledejte lékařskou pomoc. Léčba závislosti může být ambulantní, nebo pobytová. Většina lidí volí ambulantní, neboť pobytová hospitalizace trvá po dobu 13 až 17 týdnů. Připravte se ale na to, že i ambulantní léčba je ze začátku velmi časově intenzivní. V případě, že váš partner bude svou závislost popírat, zkontakutuje poradnu či odborníky, kteří by vám mohli pomoci. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Nena 03:04 23.02.2018
Alkoholici se na léčeni necití...můžou už mít i zdravotní problémy a nedají si říct...A když už si přiznají,že v tom jedou,tak tvrdí,že to zvládnou sami...přestat pít. Ale bohužel nezvládnou..Měli jsme to v rodině ve víc případech a nikdy to nedopadlo dobře...Problém je i s tzv.víkendovým pijanem, který se na jakékoliv akce víc či míň připije,manželka s dětmi pokaždé ve strachu čekají, v jakém stavu a v kterou hodinu se táta dostavi a co bude následovat. Ve většině případů se chlapi CHTĚJÍ v opilosti chtějí vykecávat a pokud okolí chce debatu v klidu ukončit a jít spát,tak to opilce přímo vytočí,protože je v ráži a chce debatovat o ničem. Ráno má klasická"okna",takže je v pohodě,ale lidi kolem něj si bohužel pamatují všecko až moc..Prostě ALKOHOL JE DÉMON a boj s ním je až na výjimky marný...