Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Na Aleše ze seriálu Ulice je spoleh. Dokáže se postarat o domácnost, hraje si se Šímou a pro Gábinu by udělal první poslední. Jenže od té doby, co se zranil a musí dodržovat klid na lůžku, vystrkuje růžky. Své nudné dny si zkracuje peskováním Gábi...

Může vést puntičkářské chování k rozchodu?

Seriál Ulice: ep. 3437 - Jaký podraz udělá Aleš na Gábinu?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: ep. 3437 - Jaký podraz udělá Aleš na Gábinu?
aktualizováno 24.04.2018, 00:30 | 24.04.2018, 00:30 | doma.cz

Na Aleše ze seriálu Ulice je spoleh. Dokáže se postarat o domácnost, hraje si se Šímou a pro Gábinu by udělal první poslední. Jenže od té doby, co se zranil a musí dodržovat klid na lůžku, vystrkuje růžky. Své nudné dny si zkracuje peskováním Gábiny kvůli zbytečnostem. Naposledy se stal předmětem jejich konfliktu špinavý hadr. Může takové chování eskalovat a vést k rozchodu?

Gábině je jasné, že se Aleš nudí. Možná je také frustrovaný z toho, že nemůže chodit do práce. Zároveň ale nechápe, proč vyvolává zbytečné hádky, u kterých je přítomen i malý Šíma. Puntičkářský Aleš tak začíná pomalu ale jistě lézt Gábině na nervy.


Není puntičkář jako puntičkář

V první řadě si uvědomte, zda je váš partner opravdovým puntičkářem. Pokud vám vynadal za to, že jste posvačila v jeho vyluxovaném autě, pak se rozhodně nemusíte ničeho obávat. Jednoduše existují věci, na kterých každý muž lpí. Byla by tedy chyba, kdybyste z jednoho puntičkářského výlevu dělala hotové drama. Problém nastává ve chvíli, kdy v domácnosti nemáte žádné slovo a všechno musí být podle partnera. Jar má své místo, na podlaze nesmí být ani drobeček a v žádném případě nesmíte zapomenout ustlat. Pokud vám takové chování něco, nebo spíše někoho, připomíná, pak obrňte své nervy. Máte totiž tu čest s puntičkářem.

 

 

Nejste si stále jista, zda vedle sebe máte puntičkáře? Pak se důkladně zaměřte na jeho chování. Puntičkáři mají vysoké nároky na sebe i na okolí. Od svých blízkých chtějí nemožné a často přehnané věci. Zároveň se až obsesivně zabývají chybami. Pokud se nějaká chybička vloudí, dokážou ji rozebrat do posledního detailu. Pro puntičkáře je také typické, že překypují organizačními schopnostmi. Vše potřebují mít zorganizováno a naplánováno. Puntičkářské chování se zprvu může projevovat drobnostmi, časem může vyeskalovat ve velký problém.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Denny Ratajský: Bude Gábina těhotná? ROZHOVOR
Jak se popasovat s provalenou nevěrou?
Anna Klausnerová: Marcele půjde o život ROZHOVOR


Jak puntičkáře zklidnit?

Mít vedle sebe puntičkáře rozhodně není procházka růžovou zahradou. Pokud se ale rozhodnete, že ho alespoň z části "změníte", může se vám to povést. Nejprve si s ním o jeho puntičkářských sklonech promluvte. Vysvětlete mu, že takové chování je nepřípustné. Zároveň je ale důležité, abyste jednala v klidu a svůj postoj mu vysvětlila. V případě, že má váš partner vážnější formu puntičkářství, která se spíše podobá pedantství, můžete se obrátit na psychologa, který si umí s těmito problémy poradit.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře