Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Občas nevěříte svým očím, jaké blbiny vaši nejmenší sledují na YouTube, ale na druhou stranu jste rádi, že se na chvíli zabaví a nevyžadují vaši pozornost? Objevili jsme úžasný kanál, na kterém předčítají z pohádkových knížek české babičky. Děti s...

Nemáte čas dětem číst? Pusťte jim českou babičku na YouTube

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 03.10.2017, 00:43 | 03.10.2017, 00:43 | doma.cz

Občas nevěříte svým očím, jaké blbiny vaši nejmenší sledují na YouTube, ale na druhou stranu jste rádi, že se na chvíli zabaví a nevyžadují vaši pozornost? Objevili jsme úžasný kanál, na kterém předčítají z pohádkových knížek české babičky. Děti se zabaví a vy budete spokojená, že konečně sledují něco smysluplného.

Dá se v současném, rychle se měnícím světě propojit mladá generace s tou starší? O to se snaží v pražském komunitním centru Právě teď. V unikátním projektu, který chce starší generaci přiblížit moderní prostředky komunikace, se skupinka seniorek rozhodla přečíst pohádky od klasických autorů všem dětem v České republice. Jako komunikační platformu použily YouTube. V říjnu si tak vaše děti budou moci poslechnout netradiční Sněhurku od Karla Jaromíra Erbena, ruské pohádky, nebo dokonce autorské pohádky od jedné ze zúčastněných dam.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vašim dětem nejde čtení? Víme, co jim doopravdy pomůže
Vaše děti málo čtou? Nenuťte je, nefunguje to
Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!


Důchodci na YouTube jako doma?


„Je krásné, když se senioři cítí být potřební. Jsme moc rádi, že jsme jim to mohli díky této akci umožnit. Mezigenerační dialog a vzájemné obohacování jsou dnešní hektické a přetechnizované době velmi potřebné. Proto jsme se rozhodli, že dětem vyjdeme vstříc a budeme mluvit jejich komunikačními kanály a ony zase třeba ocení procítěné mluvené slovo a četbu z klasických knížek,“ říká s úsměvem ředitelka Iveta Luxová Komunitního centra Právě teď!

 

 

Další pohádky najdete na youtubekanálu centra Právě teď.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře