Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V seriálu Ulice řeší další zamilovaný trojúhelník. Zatímco Vendula se zamilovala do Roberta, asistenta starostky Světlany Nyklové, její babička a tatínek by si pro ni představovali raději hodného řezníka Pavlíka Pelce. Zažíváte doma podobnou situa...

Nesouhlasíte s novým partnerem vašeho potomka, jako Lumír z Ulice? Měla by Vendula svého otce poslechnout?

Vendula Maříková
zdroj: TV Nova Vendula Maříková
aktualizováno 21.03.2017, 00:01 | 21.03.2017, 00:01 | DyA

V seriálu Ulice řeší další zamilovaný trojúhelník. Zatímco Vendula se zamilovala do Roberta, asistenta starostky Světlany Nyklové, její babička a tatínek by si pro ni představovali raději hodného řezníka Pavlíka Pelce. Zažíváte doma podobnou situaci a stále vám něco nesedí na budoucí snaše, nebo zeťovi?

Všichni dobře víme, že v momentě, kdy děti dospějí, bychom jim do jejich rozhodnutí už neměli mluvit. Jenže, co dělat, když stále máme pocit, že jejich potencionální manžel nebo manželka nejsou tou nejlepší volbou?


Říct svůj názor, nebo mlčet?
Dcera vám přišla ukázat budoucího zeťáka. Na první pohled se všechno zdá v naprostém pořádku, ale postupem času zjišťujete, že byste si pro svou malou holčičku přece jenom přála někoho výřečnějšího, hodnějšího, otevřenějšího atp. Co teď? V první řadě je důležité si uvědomit, zda jsou jeho povahové rysy pro vztah nebezpečné. Pokud budete mít pocit, že přítel vašeho dítěte má sklony k nevěře nebo dokonce k násilí, pak není čas na dlouhé rozmýšlení. Své obavy otevřeně svému dítěti řekněte. Možná vaše dcera už dávno tuší, že vztah není tak idylický, ale pouze se potřebovala ujistit, že podobný názor sdílí i okolí.

 


Stejně tak to může mít i váš syn, který také doufá, že mu svůj názor na potencionální snachu řeknete. V této situaci je tedy důležité si říci, zda budoucí snacha či zeťák mohou přímo ohrozit štěstí vašeho potomka. V případě, že máte tento pocit, nebojte se svůj názor ventilovat. Třeba pomůžete svému dítěti otevřít oči.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Tchyně nám asi zničí manželství
VÁŠ PŘÍBĚH: Nikdy nebydlete s tchyní, zničí vás to!
Jak dobře vycházet s tchyní? NÁVOD, KTERÝ FUNGUJE!


Každý jsme z jiného těsta
Také je důležité si uvědomit, že každý člověk je jiný. Pokud vám na budoucím členu rodiny vadí třeba jeho stydlivost a málomluvnost, pak naopak vaší dceři nebo synovi může tato vlastnost imponovat. Stejné je to třeba i s flegmatickou povahou. Vy byste takového manžela nesnesla, ale vaše temperamentní dcera může být za flegmatika jedině ráda. Zkuste se tedy zamyslet nad povahou vašeho dítěte a jeho partnera. Možná vás překvapí, že se opravdu skvěle doplňují.

 


Hádky jsou zbytečné
Říct svůj názor je přirozené, ale je naprosto zbytečné se kvůli němu pohádat do morku kostí. Zkuste být spíše v roli moudrého rádce, než člověka, který si musí prosadit svou za každou cenu. Tím, že řeknete svůj názor, splníte svou roli rodiče. Tím, že svému dítěti zakážete daného partnera, akorát ublížíte nejen jemu, ale především vztahu mezi vámi. Dejte si tedy na tohle velký pozor.

 

ČTĚTE NA DALŠÍCH MAGAZÍNECH:

Pomoc! První návštěva u jeho rodičů
7 tipů, jak zapůsobit na potenciální tchyni
Celý rok močila nenáviděné tchyni do čaje. Ta ji chytila při činu


Dejte tomu čas
Málokdo dokáže udělat dojem na první dobrou. Občas to chce jenom čas, který opravdu ukáže, zda si je pár souzený. Buďte otevření a dejte ostatním prostor, aby vás přesvědčili o tom, že si zaslouží místo ve vaší rodině. Pokud se před budoucí snachou nebo zetěm uzavřete a budete na něm spatřovat pouze negativní vlastnosti, pak rozhodně situaci nepomůžete. Časem určitě poznáte, proč jsou tyto dva, pro vás zcela rozlišní lidé, spolu. Věřte svým dětem, že si vybrali toho pravého nebo pravou.

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

jana 1974 14:11 02.05.2017
synova prtnerka je sice krásná holka,ale jako člověk je hrozná,synovi dělá ze života peklo a přesto ji má rád,snad brzy prozře,že to není děvče pro něj
navia 11:32 21.03.2017
S dcerou zatím tyhle problémy nemám, ale synovi jsem do výběru přítelkyň nikdy nemluvila...na druhé straně - ke svatbě se ještě nikdy neschylovalo....