Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pomozte svému dítěti, aby bylo ve škole úspěšnější a spokojenější. Jak na to? Naučte ho učit se a zabezpečte mu dostatek prostoru na studium.

Nosí ze školy špatné známky? 5 kroků, které pomohou každému školákovi

Psaní
zdroj: oficiální zdroj Psaní
aktualizováno 22.01.2018, 00:35 | 22.01.2018, 00:35 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Pomozte svému dítěti, aby bylo ve škole úspěšnější a spokojenější. Jak na to? Naučte ho učit se a zabezpečte mu dostatek prostoru na studium.

Školní hodnocení není jen oceněním výkonu vašeho školáka, ale i vás samých. S dítětem se přece učíte, a pokud něčemu nerozumí, nebaví ho to, nebo se na to nesoustředí, je i na vás, to ovlivnit a změnit k lepšímu. Z průzkumů přitom vyplývá, že v případě nejmladších školáků s nimi nad učivem trávíme i více než pět hodin týdně.


Využijte tento čas co nejefektivněji. Máme pro vás pět rad, jak naučit školáky se učit.

 

Dítě si učivo nezapamatuje, pokud mu nerozumí

 

Zkontrolujte proto, zda zadání a informace, které se má naučit, chápe. Pokuste se přeložit mu úlohy do jeho řeči, protože jen to, čemu opravdu porozumí, si i zapamatuje. Zkuste si téma vizualizovat, klidně si ho nakreslete, využijte pomůcky nebo oblíbené hračky. Každé dítě je jiné, některé potřebuje podpořit představivost nebo se učit jinak než poslechem.

 

Buďte praktičtí

 

Názorná ukázka dítěti pomůže pochopit matematický příklad či text z přírodovědy mnohem rychleji.

 

Nechte se něco naučit

 

Zahrajte se na školu a nechte vaše dítě, aby vám věci, které se naučilo, vysvětlilo jako paní učitelka.

 

 

Začněte tím nejneoblíbenějším

 

Nejvíce energie máme, když se začínáme učit, proto je dobré využít tento čas na předměty, které nepatří k těm nejoblíbenějším. To, co naše dítě baví, hravě zvládneme i na konec.


ČTĚTE TAKÉ:

Svačina pro školáka: Co neopomenout a čím je stimulovat?
První mobil pro školáka? Víme, co při výběru nepodcenit
DESET RAD, jak zařídit pokojíček školáka

 

Vytvořte mu vhodné podmínky na učení

 

Velký vliv na výsledky ve škole má i prostředí, ve kterém si vaše dítě dělá úkoly.“ V známém prostředí se všichni, nejen děti, cítíme bezpečněji a jistěji. Dítě se ve svém pokoji zorientuje rychleji a může se tak bez rozptylování soustředit na svůj výkon," vysvětluje psycholožka Silvia Dančiaková.

 

I když dítě třeba nemá dost prostoru v pokojíčku, vytvořte někde alespoň praktický účební koutek. Pokud se totiž dítě s pracovními sešity mačká u kuchyňského stolu a nestále něco sklízí, protože vy stejnou plochu využíváte současně k přípravě jídla, jen ho to stresuje a nemá vše potřebné po ruce.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře