Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pamatujete si, jak před týdnem nesla Vendula velikonoční výslužku své tajné lásce Robertovi? Místo vřelého poděkování ji přivítaly milostné vzdechy zpoza Světlaniny kanceláře. Po té, co si dala Vendula dvě a dvě dohromady, pojala podezření, že Rob...

Přistihla jste blízkého člověka při nevěře? Co by měla udělat Vendula z Ulice?

Seriál Ulice: Vendula zažívá neskutečná muka
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Vendula zažívá neskutečná muka
aktualizováno 25.04.2017, 00:27 | 25.04.2017, 00:27 | doma.cz

Pamatujete si, jak před týdnem nesla Vendula velikonoční výslužku své tajné lásce Robertovi? Místo vřelého poděkování ji přivítaly milostné vzdechy zpoza Světlaniny kanceláře. Po té, co si dala Vendula dvě a dvě dohromady, pojala podezření, že Robert strávil milostné chvilky se Světlanou. Od té doby neví, jak se ke Světlaně a především k jejímu otci Lumírovi má chovat.

Jak by se měl člověk zachovat, když se stal svědkem nevěry? Je dobré vše říct podváděné osobě? Nebo nechat pár, aby si to vyřešil mezi čtyřma očima?


Jak se to stalo?

Šla jste navštívit kamarádku domů, a místo ní vám otevřela milenka jejího muže? Sedíte v restauraci a vedle vás si přisedl sestry přítel s jinou ženou? Potkala jste na ulici kamarádku, která se ale nedržela za ruku se svým mužem, nýbrž s kolegou z práce? Nevěra má mnoho podob, a stejné množství podob má i její odhalení. Dříve, než se začnete v celé situaci angažovat, zamyslete se nad tím, co jste vlastně viděla. Vždyť ten páreček, který jste spatřila v restauraci, tam mohl být na pracovní schůzce. Nemuselo se nutně jednat o rande. Občas, když se člověk stane svědkem podobné situace, má tendenci vidět věci trošku jinak, než se doopravdy staly. V ten moment vás napadne, že jde 100 % o nevěru, a ani vám nemusí dojít, že existuje i nespočet jiných variant, proč jsou tito dva lidé na stejném místě a ve stejný čas.

 


Důležitá jsou fakta
Něco jiného nastane v případě, že jste nachytala daný pár u intimnějšího sblížení. Ať už se drželi za ruce, líbali se či proběhlo něco jiného, pak považujeme za nejlepší řešení, to podváděnému či podváděné sdělit. Připravte se ale na to, že vaše kamarádka nebo kamarád vaše sdělení naprosto shodí ze stolu a bude tvrdit, že to nemůže být pravda. Klidně se může stát, že si bude myslet, že jim vztah závidíte, a proto si vymýšlíte takovéhle pohádky. I když to pro vás bude nepříjemné, je důležité mít na paměti, že jste kamarádku varovala. Často se totiž stává, že po takovémto sdělení začne být druhý obezřetnější a sám začne pátrat po tom, zda nějaká nevěra existuje. V případě, že byste kamarádce podezření neřekla, můžeme vám garantovat, že byste měla nejen špatné svědomí, ale především byste nevěděla, jak se k ní chovat. Přátelé jsou tu od toho, aby byli upřímní a jednali ve prospěch toho druhého.

 


Stačí to sdělit
V případě, že jste své blízké osobě řekla, že ji zřejmě partner podvádí, bude nejlepší, když se stáhnete. Vykašlete se na pátrací akce, focení inkriminovaného páru a chytré rady. Teď už je to jenom na nich, jak celou situaci vyřeší. Samozřejmě buďte pro kamarádku oporou, snažte se jí pomoct, ale příliš se nemontujete do jejich problému. Zvládnout podobné situace je pro pár opravdu náročné, a mnohdy to vyžaduje i několik měsíců, než se život vrátí do starých kolejí. Snažte se být proto osobou, o kterou se kamarádka může opřít a kdykoliv ji zavolat. Na druhou stranu ji poskytněte dostatek prostoru, aby se dokázala sama rozhodnout, jak dál naloží se životem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pletky na pracovišti? Jak by se měla zachovat Denisa z Ulice?
Ema z Ulice jako vztahová poradkyně. Je dobře, když děti vědí o partnerské krizi?
Nesouhlasíte s novým partnerem vašeho potomka, jako Lumír z Ulice? Měla by Vendula svého otce poslechnout?


Pozor na nevěrníky

Na co byste si rozhodně měla dát pozor je to, že „nevěrník“, který byl vámi přistižen, vás zřejmě bude na kolenou prosit, abyste to jeho partnerce neříkala. Na řadu přijdou věty typu: „Nechci zničit rodinu, děti by přišly o tátu,“, nebo „Bylo to jednou, víckrát se to už nestane.“ Zřejmě každý si dokáže představit, co všechno z úst přistiženého může vyjít. Rozhodně se nenechte těmito řečmi obalamutit. Můžete mu na rovinu říci, že to kamarádce sdělíte, protože k takové situaci by rozhodně nemělo nikdy dojít. Nenechte se jím zastrašit, především myslete na kamarádku, která si zaslouží o nevěře vědět.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ruža z Moravy 12:37 26.04.2017
Podle mých zkušeností je nejlepší se do vztahu neplést. Už to, že vás dotyční případně viděli, víte o nich, budou to zřejmě řešit a ten vztah možná ukončí. Pokud se jedná o nevěrníka či nevěrnici stálou, stejně to manželství pravděpodobně skončí. Ta Vendula přece nevěděla kdo tam je a kancelář ještě nic neznamená. Jde určitě o to, že o Roberta má sama zájem, jinak by ji to tak nezajímalo.
sharka-68 11:04 25.04.2017
Vendula nikoho nepřistihla,protože nikoho neviděla! Pokud je vážně tak pitomoučká,tak místo aby se nad tím zamyslela a dospěla k názoru,že to není její věc, rozpoutá kampaň, která nikomu neprospěje. Jenže tohle si ta nána sokolovská prostě neuvědomuje...a nejen ona..takovejch v reálu je....