Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pes má pozitivní vliv na vývoj dítěte. Toto všechno dokáže u něj zlepšit.

Proč dítěti koupit zvíře? Pomůže mu se školou i zvládáním emocí

Dítě a pes
zdroj: oficiální zdroj Dítě a pes
aktualizováno 15.04.2017, 00:40 | 15.04.2017, 00:40 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Pes má pozitivní vliv na vývoj dítěte. Toto všechno dokáže u něj zlepšit.

Způsobů, jak zlepšit u dítěte sociální nebo i fyzické dovednosti, je mnoho. Věděli jste ale, že pozitivní vliv na ně může mít i pes? Nejen, že se stane nejlepším přítelem vašeho dítěte, ale zpříjemní mu i několik let života a zanechá v něm pěkné vzpomínky. Pes dokáže naučit samostatnosti a pokud vaše ratolest nemá sourozence, má si s kým hrát.

 

Fyzické dovednosti

 

Mít domácí zvíře pomůže vašemu dítěti zlepšit motorické schopnosti a celkovou schopnost hýbat se. Výzkum z roku 2010 ukázal, že děti, které mají doma psa, mají denně o 11 minut více fyzické aktivity. Není to sice mnoho, ale pokud je to každý den, už to zní lépe. Také zlepšuje u dětí zdravotní stav. Bývají méně nemocné a berou ročně méně antibiotik, než děti, které psa nebo kočku nemají.

 

Sociální dovednosti

 

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Je věrný, člověka nezradí a pokud je vychován, neměl by ani ublížit. Dokáže dokonce dítěti pomoci navázat nová přátelství, což je dobré i pro vývoj jeho sociálních schopností.

 

Pes a holčička
(Foto: Profimedia)

 

Emoce

 

Děti, které mají domácí zvíře, mají zdravější sebevědomí. Ovlivňuje je, že se před psem nestydí mluvit nebo dělat věci, které by před člověkem neudělaly. Vědí, že pes je nebude soudit za chybu. V dospělejším věku umí děti prokázat větší empatii k jiným lidem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pes jako dárek za vysvědčení? Zvažte všechna pro a proti
Psi předpovídají epileptické záchvaty
Pro dlabanec cokoliv: Pes řekne máma místo syna!

 

Kognitivní dovednosti

 

Může pes zlepšit známky vašeho dítěte ve škole? Ano, může! Jiná studie ukázala, že děti, které čtou svým psům po večerech, jsou lepší ve čtení a gramatice než ty děti, které čtou svým rodičům. Tím pádem se zlepšují i jejich kognitivní dovednosti. Pes pomáhá dítěti při čtení odbourat všechen stres.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře