Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Dva kamarádi, stejný zájem a chuť podnikat. Tak většinou vypadá začátek společného podnikání, které s sebou nese i různá úskalí. Především v případě, když se do podnikání vrhneme s dlouholetým kamarádem, se kterým si hned ze začátku nevyjasníme pr...

Slasti a strasti podnikání s kamarádem! Své o tom ví i Matěj s Mikim z Ulice

Seriál Ulice: Co všechno Miki a Matěj obětují pro společný byznys?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Co všechno Miki a Matěj obětují pro společný byznys?
aktualizováno 12.12.2017, 00:00 | 12.12.2017, 00:00 | doma.cz

Dva kamarádi, stejný zájem a chuť podnikat. Tak většinou vypadá začátek společného podnikání, které s sebou nese i různá úskalí. Především v případě, když se do podnikání vrhneme s dlouholetým kamarádem, se kterým si hned ze začátku nevyjasníme pravidla. Také Matěj s Mikim z Ulice rozjeli společný business. V poslední době však oba cítí, že mají na společné fungování odlišný pohled.

Zprvu by se mohlo zdát, že není nic lepšího, než když začneme spolupracovat s kamarádem nebo dokonce partou přátel. Pokud tedy přemýšlíte, že do podnikání půjdete se svým kamarádem či známým, měli byste se připravit na několik důležitých věcí.


Kdo je tady šéf?
„Dva kuchaři, jeden host - nikdo neměl dost.“ Tohle pořekadlo by vám mělo znít v hlavě. Hned ze začátku byste si měli určit své role, za které budete zodpovědní. Není možné, abyste oba dva byli šéfové. Takový přístup rozhodně nenese ovoce, a pokud se nedokážete domluvit již na tomto bodu, pak zřejmě nemá smysl, abyste do společného podnikání vůbec šli. V dalším kroku nezapomeňte na právní ochranu. Kvalitní smlouvy jsou základ, bez kterého nelze budovat firmu. Možná se vám to může zdát zbytečné, ale pravdou zůstává, že nikdy nevíte, co bude za pár let. Klidně ze společného podnikání můžete vycouvat i vy.

 

Seriál Ulice: Jak to má Miki s Matějem?
(Foto: TV Nova)


Stejná vize

Společné podnikání s kamarádem je mnohem těžší než s cizím člověkem, a to především z toho důvodu, že ve chvíli, kdy proběhne pracovní hádka, trpí i vaše přátelství. Mějte na paměti, že do kamarádského podnikání musíte vstupovat se stejným očekáváním, plánem i vizí. Někteří přátelé na tohle nemyslí, po hlavě skočí do businessu a po roce se diví, že přišli nejen o podnik, ale především o dobrého kamaráda. Buďte v tomto ohledu jiní a važte si nejen toho, co budujete, ale i samotného přátelství, které je velmi křehké.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Stane se z Aleše z Ulice nesnesitelný žárlivec? A co by měla Gábina udělat?
S NÍM RANDIT NEBUDEŠ! Proč otec zakazuje Lucce Weberové, aby randila s Matějem? A má na to právo?
Luboš Mareček z Ulice a jeho kolotoč dluhů! Máte to dost podobně? Jak z něho ven?


Když to neklape
Podnikání je jako vážný vztah. Buď všechno jede na plné obrátky, nebo to pěkně skřípe. Pokud jste se našli v té druhé variantě, pak ji neberte na lehkou váhu. Samozřejmě, že bude fajn, když se pokusíte společné podnikání zachránit. Na druhou stranu myslete na to, že nic vám nestojí za to, abyste ztratili dobrého přítele. A to ani podíl ve firmě nebo peníze. Přiznat si, že společný sen nevyšel, je rozhodně lepší, než se plácat v něčem, v co už ani nevěříte. Nebojte se, rozhodně byste nebyli první ani poslední, kterým společné podnikání nevyšlo. Hlavní je, že vedle sebe máte skvělého kamaráda, se kterým lze zvládnout i náročnější životní etapy.


A co vy? Máte nějaké zkušenosti se společným podnikáním?

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře