Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Děti jsou jako houby. Často si ani nedovedeme představit, co všechno vnímají a jak s danou informací nakládají. Proto by všichni rodiče měli být ostražití a dávat si pozor na to, co před dítětem vypustí do světa.

TŘI VĚTY, které by rodiče neměli říkat před svými dětmi!

Co na to děti?
zdroj: Thinkstockphotos Co na to děti?
aktualizováno 26.07.2017, 00:39 | 26.07.2017, 00:39 | doma.cz

Děti jsou jako houby. Často si ani nedovedeme představit, co všechno vnímají a jak s danou informací nakládají. Proto by všichni rodiče měli být ostražití a dávat si pozor na to, co před dítětem vypustí do světa.

Profesor Matt Sanders, zakladatel programu Triple P Positive Parenting, odhalil pro web Mirror.uk tři zásadní věty, které by rodiče v žádném případě neměli používat.

 

"Dělá to jenom proto, aby mě naštval."
Také jste v rozhořčení použili tuto větu? Rozhodně vás nemůžeme pochválit. Je důležité si uvědomit, že většina dětí ani neví, proč zlobily. Navíc dětem dělá velký problém verbálně vyjádřit, proč se takhle zachovaly. Neobviňujte dítě z toho, že zlobí jenom proto, aby vás naštvalo. Existuje mnoho dalších důvodů. Co když je unavené nebo mu není dobře? I to jsou možné příčiny jeho chování. Zkuste se zaměřit na jemnější komunikaci, určitě se vám to vyplatí.

 


"Je to moje chyba."
Mnoho rodičů se velmi často obviňuje. Tvrdí, že jsou zodpovědní za chování svých dětí a často si vyčítají i věci, za které vůbec nemohou. Je důležité se smířit s tím, že některé věci nemůžete ovlivnit. Nemusíte být za každou cenu perfektní máma. Vždyť svět není černobílý a každé dítě je unikát. Neexistuje univerzální návod na to, jak vychovat dokonalé dítě. A pokud se neustále budete obviňovat, dítě si neuvědomí, že za některé věci je zodpovědné ono samo.


ČTĚTE TAKÉ:

Maminky pozor: Přísná výchova dělá z vašich dětí lháře
4 zásadní chyby, které děláte při výchově dětí zřejmě i vy
Pozor na nevhodnou sexuální výchovu, říká lékař


"Je to jenom fáze dospívání."

Děti procházejí různými fázemi dětství. Každou fázi doprovází jiné chování a jiné návyky. Rodiče velmi často špatné chování svalují právě na vývojovou fázi. Je jenom na vás, abyste si uvědomili, zda se opravdu jedná o chování, které je spjaté s vývojem dítěte, nebo se vám výchova vymkla z rukou. Můžete se například poradit s jinými rodiči, kteří mají starší děti.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře