Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Milí čtenáři, přejeme vám krásný Štědrý den plný rodinné pohody. Jako malý dárek bychom vám chtěli věnovat vánoční fejeton. Doufáme, že vám vykouzlí úsměv na tváři a zpříjemní dnešní sváteční den.

VÁNOČNÍ FEJETON: Jak jsem (ne)viděla zlaté prasátko

Zlaté prasátko
zdroj: Thinkstockphotos Zlaté prasátko
aktualizováno 24.12.2017, 00:15 | 24.12.2017, 00:15 | DyA

Milí čtenáři, přejeme vám krásný Štědrý den plný rodinné pohody. Jako malý dárek bychom vám chtěli věnovat vánoční fejeton. Doufáme, že vám vykouzlí úsměv na tváři a zpříjemní dnešní sváteční den.

Je 24. prosince. Konečně! Už pár let sbírám odvahu k důležitému činu. Někomu může přijít fádní, ale pro mě není jednoduchý. Jsem totiž milovnice tradic, ano, to není nic hrozného, ale když nadevše milujete jídlo (a jídlo miluje vás), pak je velmi obtížné, dodržet všechny vánoční zvyklosti.


Řeknu to na rovinu, prostě to prase letos uvidím. Ať se děje, co se děje. Vloni jsem byla blízko, ale nějakou záhadou se mi pod ruce dostala marcipánová štola. Pak už nebylo cesty zpět. Letos jsem štoly zamkla spolu s ostatním jídlem do komory a klíč zavěsila na vrcholek stromečku. S mými 120 kg opravdu nehrozí, že bych se rozhodla pro horolezectví a smrk zdolala šplhem. Ano, letos to zvládnu!

 


8:00 Den začínám klasicky zdobením stromku. Pro jistotu nezdobím čokoládovými figurkami, ale jen skleněnými ozdobami. Lehké kručení v žaludku jsem zahnala vodou s citrónem, ale jinak se cítím báječně. Pro všechny případy jsem si k ruce připravila knihu Dechové cvičení na zmírnění agrese (pro pokročilé) a platíčko Lexaurinu (proti depce). Nic z toho ale nepoužiju! Mám to jen pro psychickou pohodu.


10:59 Rozčilením vypínám televizi a nejradši bych jí prokopla oknem.


11:06 Nechápu, jak mě pohádka Dařbuján a Pandrohola mohla rozčílit doběla. Místo televize si jdu hodit střevícem.


12:00 Přichází lehčí krizička. Není to krize, je to jenom krizička. Louskala jsem ořechy na lodičky a málem jeden ořech vplul do mě.


ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Na Štědrý den sama. Jak to přežít?
Štědrý den s tchyní. To se nedá přežít! Nebo ano?
VÁŠ PŘÍBĚH: I o Štědrý den nás obtěžuje manželova bejvalka


13:11 Krize zažehnána, odpočítávání zahájeno. Do štědrovečerní večeře zbývá necelých 6 hodin. To je brnkačka.


14:00 Není, není to brnkačka. Začínám rozumět pořekadlu „Mám hlad, že bych jedl hřebíky“.


14:05 Přetvářím toto pořekadlo na „Mám hlad, až bych snědla vlastní kočku.“ Promiň Karle, ale vážně v tobě teď vidím jenom kus masa s kožíškem.


14:07 Začínám rozumět i kanibalismu.


14:09 Znám hodně holek, které se chovají jako hovězí maso (víme, o čem jen řeč, že jo?). Takže by ve své podstatě nešlo o čistou formu kanibalismu.


15:00 Dostavily se lehčí abstinenční příznaky. Nejradši bych je zahnala pořádnou porcí bramborového salátu.


16:08 Ze zoufalství projíždím internet a pod heslem „královská bašta“ si prohlížím ty nejkrásnější obrázky plné dobrého jídla a šťastných lidí.


16:12 Zapíjím Lexaurin.


16:45 Sama od sebe se začínám usmívat.

 


17:30 První pozitivní věc dnešního dne! Přes křik svého žaludku, neslyším křik vlastních dětí. A z toho vyplývá, že bych měla hladovku držet celý rok.


17:31 Poslední větu beru zpět. To jsem přehnala.


18:00 Lexa nepůsobí a já jsem na pokrají zhroucení. Nedokážu, nedokážu to! Beru štafle a jdu si pro klíč od spíže. No co, nějaký blbý zvíře mi přece nezkazí svátky pohody, štěstí a obžerství.


18:00 Pomalu padám a vidím zlaté fleky! Přemýšlím, jestli hlady šilhám…ale ne, teď už jsem si jistá! Jsou to oni!


20:00 Probouzím se na JIP, prý jsem spadla ze stromečku a bouchla se do hlavy. Nic hrozného, jenom lehký otřes mozku. Zase pomalu usínám a stále je mám před očima. Malé, krásné, zlaťoučké vepříky. Dokázala jsem to!

 

Krásné Vánoce!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře