Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jmenuji se Eliška a je mi 20 let. Žiji v rodinném domě se svými rodiči a mladší sestrou. Nevím, zda můj příběh bude natolik zajímavý, ale především bych chtěla ostatní čtenářky poprosit o radu, napsala nám naše čtenářka.

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj táta se ke mně chová jako k cizí!

Hádka
zdroj: Thinkstockphotos Hádka
aktualizováno 21.09.2017, 00:44 | 21.09.2017, 00:44 | doma.cz / čtenářka

"Jmenuji se Eliška a je mi 20 let. Žiji v rodinném domě se svými rodiči a mladší sestrou. Nevím, zda můj příběh bude natolik zajímavý, ale především bych chtěla ostatní čtenářky poprosit o radu," napsala nám naše čtenářka.

Začalo to, když jsem byla ještě malá. Cokoliv se doma přihodilo, vždy jsem za to mohla já. Někdy jsem se s tátou pohádala, ale nemyslím si, že by tresty, jaké jsem dostávala, odpovídaly tomu, jak jsem se chovala. Ano, byla jsem dítě, které právě procházelo těžkou pubertou. Jenže všechny mé kamarádky dělaly to, co já, a neměly takové problémy.

 

 

Jednou u mě byla kamarádka a já jsem odsekla svému otci na otázku. V ten moment se rozběhl do mého pokojíčku, který jsem měla dohromady se sestrou, a i před mou kamarádkou mě začal bít. Moje kamarádka i já jsem brečely. Pamatuji si, že jsem se ho hrozně bála. Potom to pokračovalo, znovu mi něco udělal, a já se rozhodla, že to řeknu mamce. Řekla jsem mu, že to udělám a on mě držel v koupelně tak dlouho, dokud jsem mu neslíbila, že budu mlčet. Krčila jsem se na záchodové míse a bála se, že na mě znovu vztáhne ruku. Nevěděla jsem, co mám dělat. Řekla jsem to nakonec mamce, ale příliš to neřešila. Tohle se opakovalo, a já neuměla být zticha, musela jsem vždy říct něco na svou obranu. Někdy jsem byla drzá a rozhodně jsem nebyla nějaký svatoušek, ale otec se ke mně choval, a pořád chová, hrozně.

 

Napište nám svůj příběh
Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.

 

Když jsem měla kluka přestalo to. Ale teď? Je to den stále horší a horší. Během maturity mu bylo úplně jedno, že se musím učit a chci klid. Na mé osmnácté narozeniny jsme se opět pohádali, a řekl mi, že mě nikdy nechtěl. Dodal, že nic neumím, a že jsem kráva. Všechno si to živě pamatuji. Od mých osmnáctin jsem častěji pryč, nebývám moc doma, nechci tu být. Neodpovídám mu, když je naštvaný a radši mlčím. Mlčet prý znamená zlato, ale poslouchat v jednom kuse, jak si nemůžu vzít jídlo, že vše sežeru, to je moc. A, že nemá výplatu kvůli mě, protože musí kupovat jídlo, co jsem snědla a vozit mě na autobus, který je jeden kilometr. Poslouchat denně, jak říká: "benzin taky něco stojí". Je to šílený, co vám budu povídat, někdy se opravdu bráním ale ne, že bych se chtěla hádat, ale jen pro to, že nevěřím tomu, že jsem taková přítěž.

 

 

Mám se natolik ráda, abych se v tomhle bránila, ale nechci dělat problémy mamce. Kdykoliv se "pohádáme", spíše kdykoliv mi něco řekne a já odpovím, někdy i když něco neodpovím, tak to mamce vyloží jinak. A vždy jsem nakonec špatná já a nikdo to víc neřeší. Mamka se s ním nechce hádat. Teď minulý týden, před oslavou mamčiných čtyřicátin, se chytl i s ní. Stalo se to, když jsem šla mamce pomáhat s přípravou jídla. Než přípravy začaly, já ještě seděla u počítače a pracovala na jednom z charitativních projektů, se kterým pomáhám. Mamka mi řekla, ať jdu z obýváku, což říká často, když přijde táta domů. Jelikož ho rozčiluje, když jsem na počítači, i když ho nijak neruším. Odešla jsem, a když jsem se vrátila a začala pomáhat, otec zaúkoloval mou sestru. Já pomáhala mamce a on se vyvalil na gauč, ruce si dal za hlavu a mlčel. Samozřejmě nic nedělal. Neříkám, že doma neodvedl dost práce, ale tohle udělal vyloženě naschvál. Mamka se po chvíli rozčílila a řekla mu, zda by mohl alespoň uklidit nádobí. Neodpověděl. Zeptala se znovu, ale žádná odpověď. Tak jsme to teda uklidily my a mamka už brečela. Řekla mu, že pokud bude tak protivnej, ať jde radši ven, neodpověděl opět. Řekla to ještě jednou slušně, a stále nic, když po něm zakřičela ať vypadne ven, že si nenechá kazit náladu, odpověděl, že když já jsem mohla být na počítači, tak on tam může sedět a čumět. Dodal, že je to jeho dům, a že rozhodně nevypadne. Už jsem se nemohla dívat na to, jak je na ni zlý. Tak jsem se naštvala a řekla zvýšeným hlasem, proč jí to dělá. Možná jsem neměla říkat nic, ale nechci, aby se mamka trápila, mám ji moc ráda. Řekla jsem mu taky, že není normální, že nemá důvod se k ní takhle chovat. Že nejde o mě, ale o mamku, že zbytečně brečí a ať si to uvědomí, že se chová jako magor. Řekl mi, že pokaždé jen to jen kvůli mně, že za všechno můžu já.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Kamarádka mi málem zničila vztah!
VÁŠ PŘÍBĚH: Vytouženého muže mi sebrala smrt!
VÁŠ PŘÍBĚH: Z nevinného sexu se vyklubal stalking

 

Po hodině tu byla opět rodinná idylka. Mě samotnou to šíleně žere, nevím co mám dělat, jak se zachovat nebo jestli si to příliš beru. Strašně dlouho to v sobě dusím a nevím co s tím. Chtěla bych odsud co nejdřív pryč, ale zatím to moc nevypadá a já nevím, jak to tu zvládnu. Bývám často pryč u kamarádů a tak. Jenže to je taky problém, že nejsem doma, a když doma jsem, tak tu prý nic nedělám a jsem k ničemu.

 

 

Zrovna dnes jsem si dělala školní testy. Takže jsem se učila, on přišel a začal na mě mluvit. Odpověděl jsem zvýšeným hlasem, protože jsem se soustředila. Dodělala jsem test a chtěla začít péct buchtu. Přišel dovnitř a začal řvát, že jsem se přece chtěla učit, a že nic dělat nebudu, že jen všechno vyžeru. A vajíčka, že na to nemáme. Nabídla jsem, že to zaplatím a on, že jestli chci, tak ať si skočím pro nový vajíčka hned! Že z těch, co tu jsou, nic dělat nebudu a ani z medu, že by tam nic nezůstalo. Přitom toho je dost a klidně bych to zaplatila. Chtěla jsem jen blbou buchtu a on mi schoval vajíčka.

 

Už vážně nevím, co dělat, možná je tohle maličkost, ale já jsem opravdu zoufalá. Nevím, komu se mám svěřit...

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ravi 08:13 04.10.2017
What a nice article you posted here. Really nice content and your writing style really great.I really love this post.

https://www.packers5th.in/packers-and-movers-gurga...
Pinto 07:08 22.09.2017
Very nice article, I enjoyed reading your post, very nice share, I want to twit this to my followers. Thankshttps://essayjaguar.com/
Si 10:20 21.09.2017
Máš po maturitě jsi plnoletá nic ti nebrání odejít z domova a začít nový život sama a za své. Pokud ještě studuješ bude to těžší. Skloubit práci a studium není jednoduché.Můžeš si domluvit kolej a brigády. Rodiče ti musí přispívat na výživu při studiu až do 26ti let. Pokud nebudou chtít musíš se obrátit na soud.
Katka 09:19 21.09.2017
Myslím, že tvůj otec by se měl nad sebou zamyslet....asi má nějakej problém, komplex a vybíjí si ho na tobě...to on se chová spíš jako nevychovanej spratek a zřejmě ještě nedospěl....no ale budu shovívavá...zkus si s ním promluvit....v klidu, bez emocí, bez zvyšování hlasu.... co mu vadí, atd., pokud tomu nebude přístupný, nebo ani rozhovor nepomůže, tak ho ignoruj..