Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Svérázné rodiče v sitcomu Helena hrají Sandra Pogodová a Leoš Noha. Zatímco Sandra si to, že by měla v civilu tři děti, neumí představit, Leoš Noha má se svou postavou tutéž zálibu: pivo.

Sitcom Helena: Cynická matka, tatínek pivař, řvoucí děti

Sitcom Helena
Sitcom Helena
aktualizováno 26.03.2012, 06:49 | 25.03.2012, 00:00 | doma.cz/em

Svérázné rodiče v sitcomu Helena hrají Sandra Pogodová a Leoš Noha. Zatímco Sandra si to, že by měla v civilu tři děti, neumí představit, Leoš Noha má se svou postavou tutéž zálibu: pivo.

Vtipný sitcom Helena můžete sledovat každý čtvrtek ve 21.30 na Nově. A vyznáte se už v seriálové rodině? Možná že ještě ne tak docela, proto pro vás máme takový stručný popis: kdo je kdo.

 

Na koho se můžete těšit

 

Dan a Helena Musilovi
Leoš Noha a Sandra Pogodová

 

 

Dan s Helenou se poznali na střední škole. Spojovala je tehdy láska k muzice, která se svobodně „valila ze Západu“, objížděli spolu hudební festivaly. V té době žili hlavně skupinou Lucie, i proto zvolili toto jméno pro první dceru. Po ukončení školy Helena s Danem otěhotněla (čekali Lucku, která byla počata v nákladním prostoru Danovy dodávky) a z dalších studií sešlo. Dan maturitu neudělal, začal se živit rukama. Žijí v Hořicích, mají tam domek. Tam také žije Helenina sestra Klára, v bytě na okraji města.

 

PODÍVEJTE:

 

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Těhotná Bebarová odchází, máma Vejvodová se vrací

Těhotná Bebarová natáčela naposled. Podívejte!

Zuzana Vejvodová se po porodu vrací do Ulice

 

Helena Musilová (33 let)
Sandra Pogodová

 

Na střední škole měla velké plány, chtěla studovat a být spisovatelkou. Její rodiče bydlí v Českém Dubu. Matka je hysterická a negativistická, nesnáší cizí postele, je přecitlivělá a přehnaně starostlivá. Otec je ušlápnutý seschlý pán, který o sobě tvrdí, že je robot, neboť se svou ženou vydržel pětatřicet let.

 

Sitcom Helena

 

V práci je Helena pro spolupracovnice autoritou, jako jediná se dokáže vzepřít šéfovi. Na rozdíl od své sestry Kláry si nepotrpí na nakupování, šminky, módu, ale i ona má ženská přání a chce se líbit hlavně Danovi. Typický je pro ni nesentimentální a občas i trochu cynický přístup k dětem. Helena je velmi praktická, dokáže například spravit vodovodní baterii.

 

Dan Musil (34 let)
Leoš Noha

 

K jeho koníčkům patří především auta a motorky – na ty ale nemá peníze. Je pivař, ale domácí – lahváčový. Občas si pozve domů pár kamarádů a u piva hrají karty – prší. Doma kromě čištění skútru-veterána nijak nekutí. Je spíš pecivál, nejraději leží na gauči v obýváku. Nikam se mu nechce, ale když je něco opravdu potřeba udělat, je šikovný.

 

 

Ve škole hrál na kytaru a zkoušel i psát a zpívat písničky. V době, kdy balil Helenu, jezdil na motorce a měl dlouhé vlasy. Pracuje na živnostenský list, není jednooborový – bere, co je (klimatizace, střechy, montování kuchyňských linek, vysypávání příjezdových cest pískem...). Odmítá tančit. Heleně vadí jeho zlozvyk věšet na kliku špinavé slipy.

 

Lucie Musilová – nejstarší dcera
Martina Kavanová

 

 

Je ve věku, kdy se začíná parádit. Nové šaty, případně šminky jsou pro ni důležité. Společné téma nachází hlavně s tetou Klárou, která je pro ni vzorem ženskosti, emancipovanosti, rozhodnosti a nespoutanosti.

 

Tereza Musilová – mladší dcera
Kristýna Belzová

 

 

Holka s klučičími zájmy. Hraje na žákovské úrovni floorbal, neorganizovaně fotbal. Škole moc nedá, nejde jí dějepis, čeština ani matematika. Nejsložitější vztah má s učitelkou dějepisu Jeřábkovou. Na rozdíl od Lucie se neumí a nechce přizpůsobit, přijmout pravidla. Po svém otci je velmi zručná. Táta je její idol. Kouká s ním často na sport, ale dokonce i na to, jak opravuje auto.

 

Marek Musil – nejmladší syn
Jan Maršál

 

 

Dan a Helena si Marka pořídili v době, kdy se Danovi dařilo ve firmě, měli zakázky a zdálo se, že si ho mohou dovolit. Pak přišla krize a od té doby jsou s penězi úplně na štíru. Nejvíc konfliktů má Marek s Terezou (například kreslí rodinu bez ní nebo jí rovnou maluje hrobeček). Má rád toasty se sýrem nahoře a šunkou dole. K jeho hrdinům patří Shrek nebo Spiderman.

 

Klára Brázdová – Helenina sestra (29 let)
Martha Issová

 

Chybí jí mužská ruka. Zapomíná platit složenky – takže je občas bez proudu, plynu nebo vody. Také je občas bez kreditu do mobilu. Přitom tak ráda řeší po telefonu s kamarádkami své vztahy, které navazuje trochu naivně. Její typická věta: „Víš, co je tvůj problém?“

 

Sitcom Helena - 3

 

Dana vytáčí. Leze Danovi na nervy maličkostmi, například o Vánocích ozobe z vánočky mandle, nezvoní, když přijde, ochutnává z hrnce, bere si pivo z lednice bez dovolení. Klára je nedochvilná. Například nedodrží čas, kdy má převzít hlídání dětí. Je to typ člověka, který často radí druhým, jak na život. Ráda dělá testy v časopisech a nakupuje. Občas kvůli tomu přijde pozdě do práce. Je expertkou na to, kde mají právě slevu.

 

Sledujte Helenu teď hned na VOYO.CZ

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

to Sára 15:05 30.03.2012
To je snad vtip, ne?
sára111 08:36 25.03.2012
Vtipný a inteligentní sitcom, skvěle obsazený, má rytmus a nenudí! Výborná režie. Tleskám!