Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Protože právě kvůli nim tloustneme! Zamyslete se nad tím, kde a jak nejčastěji jíte a vyhněte se těm nejhorším zlozvykům.

Kde nejvíc jíme? 8 míst, kde nabíráme kila

aktualizováno 28.11.2011, 09:42 | 28.11.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Protože právě kvůli nim tloustneme! Zamyslete se nad tím, kde a jak nejčastěji jíte a vyhněte se těm nejhorším zlozvykům.

Nejde jen o to, co jíte, ale i kde to jíte. Některá místa totiž svádí k bezmyšlenkovitému plnění pusy, které se samozřejmě promítne i na vašich mírách. Pokud je pro vás obtížné držet se dietního jídelníčku, zkuste si alespoň vymezit místa, kdy je povoleno jíst a na prostředí, kde se věnujte čemukoliv jinému, ale jídlo vynechejte.

 

Která místa jsou ty nejnebezpečnější pro vaši figuru a možná kvůli nim zbytečně přibíráte?
 

Vždycky není možné večeřet spořádaně u jídelního stolu. Jenže pojídáním tyčinek během cesty do práce dodáváme tělu zbytečné kalorie navíc. Jak tomu zabránit? Nejezte především na těchto pěti místech:

 

Na pumpě

 

Kromě vyhrocených situací se pokuste potravinám na pumpách vyhnout! Nenajdete mezi nimi nic zdravého, zato se jednotlivé artikly předhánějí v kaloriích, sušenky, brambůrky, sendviče s majonézou jsou sice chutné, ale hlad vyřeší jen z části. Hladu na cestách se snažte předcházet – ideálně zdravými svačinkami. Když nestíháte obložený chléb, či salát v pixličce, popadněte alespoň jablko, nebo třeba banán.

 

V posteli

 

Pro pojídání v peřinách mají lidé různé důvody. Většinou to ale není nejlepší nápad. Průzkumy ukázaly, že do postele si nejčastěji bereme něco nezdravého – čokoládu, zmrzlinu, chipsy nebo třeba máslové sušenky. Navíc to není právě hygienické. Zbytkům na prostěradle se nevyhnete.

V kuchyni


Právě nevaříte nebo neuklízíte? Pak se v kuchyni zbytečně nezdržujte. Při telefonování, čekání na přítele nebo pročítání stránek časopisu se zabydlete někde jinde. V kuchyni si nevědomky vždycky něčeho uzobnete. Pokud to je ovoce nebo zelenina, pak je to v pořádku. Najdou se tu ale i jiné věci.

 

 

 

U stánků a ve fastfoodech

 

 

Rádi vyrážíte na vánoční trhy, tak pozor ať nepropadnete při každém lovu po vánočních dárkách vůním laskomin, které se na trhu prodávají! Krkovička, klobása, nebo třeba trdlo nepatří zrovna k těm nejlepším odpoledním snackům.

 

Fast food sice je rychlé řešení, ale mělo by jít opravdu o nouzovou variantu párkrát do roku. Smažená jídla, tatarská omáčka, bílé pečivo, sýry a limonády – to je opravdu vražedná kombinace pro vaši štíhlou linii.

 

V dopravním prostředku

 

Známe to všichni, akorát jste nakoupili a vezete si dobroty domu a nemůžete vydržet… Špatně, v jakémkoliv dopravní prostředku hltáme a doma sníme většinou ještě jednou takovou porci. O estetice stolování a hygieně nemluvě! Navíc trapné společenské faux pas je na spadnutí – drobíte, hltáte a mlaskáte a to skutečně není pro ostatní spolujezdce úplně košér.

 


ČTĚTE TAKÉ:

8 nejhorších jídel ve vaší ledničce – zbavte se jich!

Triky, jak zrychlit hubnutí

Bojujte proti pneumatice obyčejnou vodou!

 


Před televizí


Co se týče chuti na nezdravé, je to před televizí přímo horor. Nejraději u ní mlsáme pizzy, nachos, hranolky, slané arašídy a zmrzliny. Nebo byste si snad nasypali brambůrky do talíře a zasedli s nimi k jídelnímu stolu? Navíc se na jídlo nesoustředíme a sníme toho obvykle víc, než o co si žaludek říká.

 

 


U pracovního stolu


Před vaším laptopem je to podobné jako v autě. Nemyslíte na to, co jíte. Váš mozek pak nemá šanci říct: STOP. Když už jídlo na pracovním stole, pak jedině to zdravé a lehké, radí elle.cz.
 

V autě


Jíst po cestě není nikdy dobrý nápad, i když pohodlně sedíte v autě. Při jídle řídíte, sledujete situaci kolem a nestíháte se soustředit na to, kolik jste toho spořádali. Kalorie pak rychle naskákají.

Štíhlá v každém věku: jak překonat nástrahy! »

Ať už je vám dvacet, do čtyřiceti nebo více, krásnou postavu si můžete udržet stále. Jen svému věku přizpůsobte správnou metodu hubnutí! ... více»

tabulka kalorií

Shoďte kila díky snídani! Co ubrat, co naopak přidat? »

Za jeden pracovní týden můžete mít dole i dvě kila jen tím, že se zaměříte na správnou snídani! Doveďte svou snídani k dokonalosti., poradíme jak na to. ... více»

2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

poradime vám 20:35 28.11.2011
Dříve, než se pustíte do hubnutí, byste si měli ujasnit, co vlastně od hubnutí očekáváte. Nereálné cíle typu „chci během měsíce shodit 10 kg podkožního tuku,“ jsou předem odsouzeny k neúspěchu a vedou ke zklamání a často i k ukončení hubnutí. Bezplatné poradenství www.hubnete.cz/bezobtizi
čtenářka 17:31 28.11.2011
Přesně tak, byt 1+kk, takže asi na chodbě :-))))
.... 16:51 28.11.2011
tak kde se vubec teda jako můžu najest?