Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Protože právě kvůli nim tloustneme! Zamyslete se nad tím, kde a jak nejčastěji jíte a vyhněte se těm nejhorším zlozvykům.

Kde nejvíc jíme? 8 míst, kde nabíráme kila

aktualizováno 28.11.2011, 09:42 | 28.11.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Protože právě kvůli nim tloustneme! Zamyslete se nad tím, kde a jak nejčastěji jíte a vyhněte se těm nejhorším zlozvykům.

Nejde jen o to, co jíte, ale i kde to jíte. Některá místa totiž svádí k bezmyšlenkovitému plnění pusy, které se samozřejmě promítne i na vašich mírách. Pokud je pro vás obtížné držet se dietního jídelníčku, zkuste si alespoň vymezit místa, kdy je povoleno jíst a na prostředí, kde se věnujte čemukoliv jinému, ale jídlo vynechejte.

 

Která místa jsou ty nejnebezpečnější pro vaši figuru a možná kvůli nim zbytečně přibíráte?
 

Vždycky není možné večeřet spořádaně u jídelního stolu. Jenže pojídáním tyčinek během cesty do práce dodáváme tělu zbytečné kalorie navíc. Jak tomu zabránit? Nejezte především na těchto pěti místech:

 

Na pumpě

 

Kromě vyhrocených situací se pokuste potravinám na pumpách vyhnout! Nenajdete mezi nimi nic zdravého, zato se jednotlivé artikly předhánějí v kaloriích, sušenky, brambůrky, sendviče s majonézou jsou sice chutné, ale hlad vyřeší jen z části. Hladu na cestách se snažte předcházet – ideálně zdravými svačinkami. Když nestíháte obložený chléb, či salát v pixličce, popadněte alespoň jablko, nebo třeba banán.

 

V posteli

 

Pro pojídání v peřinách mají lidé různé důvody. Většinou to ale není nejlepší nápad. Průzkumy ukázaly, že do postele si nejčastěji bereme něco nezdravého – čokoládu, zmrzlinu, chipsy nebo třeba máslové sušenky. Navíc to není právě hygienické. Zbytkům na prostěradle se nevyhnete.

V kuchyni


Právě nevaříte nebo neuklízíte? Pak se v kuchyni zbytečně nezdržujte. Při telefonování, čekání na přítele nebo pročítání stránek časopisu se zabydlete někde jinde. V kuchyni si nevědomky vždycky něčeho uzobnete. Pokud to je ovoce nebo zelenina, pak je to v pořádku. Najdou se tu ale i jiné věci.

 

 

 

U stánků a ve fastfoodech

 

 

Rádi vyrážíte na vánoční trhy, tak pozor ať nepropadnete při každém lovu po vánočních dárkách vůním laskomin, které se na trhu prodávají! Krkovička, klobása, nebo třeba trdlo nepatří zrovna k těm nejlepším odpoledním snackům.

 

Fast food sice je rychlé řešení, ale mělo by jít opravdu o nouzovou variantu párkrát do roku. Smažená jídla, tatarská omáčka, bílé pečivo, sýry a limonády – to je opravdu vražedná kombinace pro vaši štíhlou linii.

 

V dopravním prostředku

 

Známe to všichni, akorát jste nakoupili a vezete si dobroty domu a nemůžete vydržet… Špatně, v jakémkoliv dopravní prostředku hltáme a doma sníme většinou ještě jednou takovou porci. O estetice stolování a hygieně nemluvě! Navíc trapné společenské faux pas je na spadnutí – drobíte, hltáte a mlaskáte a to skutečně není pro ostatní spolujezdce úplně košér.

 


ČTĚTE TAKÉ:

8 nejhorších jídel ve vaší ledničce – zbavte se jich!

Triky, jak zrychlit hubnutí

Bojujte proti pneumatice obyčejnou vodou!

 


Před televizí


Co se týče chuti na nezdravé, je to před televizí přímo horor. Nejraději u ní mlsáme pizzy, nachos, hranolky, slané arašídy a zmrzliny. Nebo byste si snad nasypali brambůrky do talíře a zasedli s nimi k jídelnímu stolu? Navíc se na jídlo nesoustředíme a sníme toho obvykle víc, než o co si žaludek říká.

 

 


U pracovního stolu


Před vaším laptopem je to podobné jako v autě. Nemyslíte na to, co jíte. Váš mozek pak nemá šanci říct: STOP. Když už jídlo na pracovním stole, pak jedině to zdravé a lehké, radí elle.cz.
 

V autě


Jíst po cestě není nikdy dobrý nápad, i když pohodlně sedíte v autě. Při jídle řídíte, sledujete situaci kolem a nestíháte se soustředit na to, kolik jste toho spořádali. Kalorie pak rychle naskákají.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

poradime vám 20:35 28.11.2011
Dříve, než se pustíte do hubnutí, byste si měli ujasnit, co vlastně od hubnutí očekáváte. Nereálné cíle typu „chci během měsíce shodit 10 kg podkožního tuku,“ jsou předem odsouzeny k neúspěchu a vedou ke zklamání a často i k ukončení hubnutí. Bezplatné poradenství www.hubnete.cz/bezobtizi
čtenářka 17:31 28.11.2011
Přesně tak, byt 1+kk, takže asi na chodbě :-))))
.... 16:51 28.11.2011
tak kde se vubec teda jako můžu najest?