Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Na ďolíčky musíte mít komplexní plán. Poradíme, jak začít.

Celulitida - máte šanci se jí do léta zbavit! KOMPLEXNÍ PLÁN

aktualizováno 07.06.2012, 11:42 | 07.06.2012, 11:41 | doma.cz/ina

Na ďolíčky musíte mít komplexní plán. Poradíme, jak začít.

Pokud se už teď děsíte okamžiku, kdy se v horkých dnech svléknete do plavek, stále máte možnost dát příšerným ďolíčkům rázně do těla! Za měsíc celulitidu můžete zmenšit až o polovinu, ale musíte se držet plánu. Pitný režim, cvičení, krémy a masáže jste už zkoušela ale bez valného výsledku? Víme, kde děláte chybu!

 

Musíte se rozhodnout, jestli je vám milejší smažák, nebo výstavní zadeček a stehna. Myslíte-li to s bojem proti pomerančové kůži vážně, je potřeba nastolit komplexní plán – včetně jídelníčku!

 


ČTĚTE TAKÉ:

6 nejjednodušších způsobů, jak zhubnout

Jednodenní diety: Do konce týdne 3 kila dole

Zbytečně zakázaná jídla: dietě prospívají


Celulitida trápí přes 90 procent žen, je způsobena špatným ukládáním tuku a vzniká v důsledku nesprávně fungujícího krevního a lymfatického oběhu. Pokud ji chcete zmírnit, začněte v jednotlivých krocích:


1) Vzdát byste se měli bílého cukru, čokoládových cukrovinek a bílé mouky. Vynechejte z hlavních jídel jídla smažená a přespříliš máslová, či smetanová. Zkrátka vše, o čem většinou víme, že je nedravé, ale přesto máme pocit, že se „pro jednou“ nic nestane. Bohužel to není tak úplně pravda. Stejně jak zákeřně pomalu celulitida vzniká, tak se pomalu odbourává!

 


2) Cvičte! To samozřejmě platí stále. V naší fotogalerii, najdete vhodné cviky na zadeček, stehna i bříško, které pomohou problémové partie zpevnit. Důležité je kůži při sportování pořádně prokrvit, proto k dynamickému posilování volte také akční sporty (namísto těch vytrvalostních). Vhodné snad všechny kolektivní sporty, tenis, skákání přes švihadlo, acquagymnastika nebo také sex.


3) Zábaly. Existují speciální zábalové kúry přímo na celulitidu. Samozahřívací maska pomáhá uvolnění a detoxikaci, červené mořské řasy zase stimulují krevní oběh a rostlinné výtažky působí na zpevnění pokožky. Vy si můžete dopřát každý den ve sprše masáž s ledovou vodou!

 


4) Pitný režim
– obvykle se doporučuje vypít 2 až 3 litry tekutin, ovšem nelze mezi ně zařazovat silnou kávu, sladké nebo dokonce alkoholické nápoje. Nejlepší je čistá voda a různé bylinkové čaje, pokud možno nesladké nebo mírně oslazené medem.


5) Choďte pravidelně na masáž -ideální je lymfatická masáž, která se provádí v beauty salónech, efektivně odstraňuje ďolíčky a nastartuje váš lymfatický systém! Pomáhá proti zavodňování organismu.

 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Káťa 15:29 12.01.2014
Mrazilka: Perlivá voda na celulitidu není dobrá, celulitida ty bublinky přímo "miluje", žádný výmysl to opravdu není (jak vlastní zkušenost, tak i články na internetu všude možně). Máte štěstí, že vám se celulitida zlepšila po pití perlivé vody. Není totiž nad čistou, obyčejnou vodu.
Mrazilka 12:19 01.06.2012
Nesouhlasím s tvrzením, že se můžete takhle jednoduše zbavit celulitidy. Protože když v tom hraje roli genetika, tak s tim nic nenaděláte, ani kdybyste cvičili od rána do večera. Spousta věcí ji ovšem dokáže zmírnit, za největšího pomocníka já považuju již zmiňované cvičení a především dodržování pitného režimu. Na zmírnění celulitidy se především doporučuje úplně přestat konzumovat pochutiny obsahující kofein. Málokdo to ale bez kofeinu zvládá. Nejlepší je pít čistou přírodní pramenitou vodu, kde víte co pijete. Někde jsem nedávno četla, že se nedoporučuje minerálka, protože by celulitidu mohla zhoršit. Ale je to hloupost a pravděpodobně prostě pouze výmysl autora- zřejmě už neměl o čem psát. Já piju normálně magnesii s bublinkama a tak dva litry aquuily denně. Po cca půl roce cvičení a dodržování pitného režimu se mi ta celulitida opravdu hodně zlepšila!