Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pokud to myslíte s hubnutím vážně, měli byste se zamyslet nejen nad tím, co jíte, ale také nad tím co pijete! Poradíme vám, jak se vyhnout kalorickým bombám a které nápoje jsou při dietě nejvhodnější.

Co pít při hubnutí: Nejlepší DIETNÍ NÁPOJE

Osvěžující nápoje
zdroj: Thinkstockphotos Osvěžující nápoje
aktualizováno 23.11.2015, 00:49 | 23.11.2015, 00:49 | doma.cz / ina

Pokud to myslíte s hubnutím vážně, měli byste se zamyslet nejen nad tím, co jíte, ale také nad tím co pijete! Poradíme vám, jak se vyhnout kalorickým bombám a které nápoje jsou při dietě nejvhodnější.

Nedělejte častou chybu začátečníků! Nenápadné popíjení slazených nápojů a koncentrátu mají zásadní vliv na naše míry! Klasická chyba dietářek začátečníků - nápoje ve své dietě přehlíží, přitom se ukazuje, že zrovna tyto tekuté kalorie můžou být kamenem úrazu! Proto se zaměřme na pití. Na které nápoje si musíme dávat pozor a které naopak podporují spalování tuků?

 

Dietologové bez výjimky zdůrazňují pitný režim. Dostatečný přísun tekutin je při hubnutí opravdu důležitý. Samozřejmě nejlepší tekutinou je nesycená voda, ale jak se postavit k ovocným šťávám, neslazeným limonádám nebo mléku?

 

Popíjejte čaj - který je nejvhodnější při dietě?

 

Čaj je po vodě nejoblíbenějším nápojem na světě a to oprávněně. Ať už se chcete zahřát nebo osvěžit, s čajem chybu rozhodně neuděláte! Existuje tisíc a jedna příchuť, takže vás hned tak neomrzí, ale především v něm nenajdete téměř žádné kalorie. Zelený čaj navíc urychluje metabolismus, čímž ve skutečnosti pomáhá se spalováním tuků. Samozřejmě pozor na slazené icetea, které ve skutečnosti obsahují hned několik kostek cukru!

 

Jak se to má s kávou a dietou?

 

U kávy je to podobné jako s čajem. V neslazené variantě se jedná o nekalorický nápoj, který má i pozitivní vliv na lidské zdraví. Bohužel často se za kávu vydávají i slazené kalorické bomby.

 

ČTĚTE TAKÉ:

9 tajemství vašich hubených kamarádek!
Lehká dieta ze zdravých příloh: Nejrychlejší hubnutí do plavek!
Nejhorší svačiny, po kterých se tloustne

 

Pokud si kávu bez mléka a bez cukru neumíte představit, opatřete si alespoň nízkokalorické a nízkotučné obdoby! Ač se vám to nemusí zdát, v celkovém součtu kalorií to dělá opravdu nezanedbatelný rozdíl.

 

Mléko při hubnutí

 

Sklenice mléka ano, ale nízkotučného nebo sojového. Pravidelné pití tohoto druhu mléka prospívá organismu, zásobujete ho kalciem, aminokyselinami, které společně podporují spalování tuků.

 

Pozor na alkohol!

 

Jak je na tom zatracovaný alkohol? Alkoholické nápoje stále platí za zásobovače kalorií, přesto v malém množství prospívají vašemu zdraví a psychice. Alkohol je sám o sobě velice kalorický, ale co je horší, že navozuje chuť k jídlu, tudíž nepřímo vede k dalšímu pojídání.

 

 

Alkohol se navíc těžko odbourává. Tělo musí pozastavit jiné procesy (i spalování tuků) a nejdříve se vypořádat s alkoholem. Chcete-li tělu alespoň trochu ulehčit, pijte vedle alkoholu i vodu! Pokud si alkohol nechcete odpustit, největším přítel diet zůstává víno, ideálně střik bílého s vodou!

 
Ovocné džusy představují spousty cukru

 

Vše ovocné, ještě neznamená, že do sebe dostanete jenom samé vitamíny. Kolikrát je poměr vitamínů a cukrů dokonce obrácený ve prospěch cukru! Takže s jednou takovou skleničkou si můžete připsat kolem 110 kcal.

 

Vyhněte se tedy ovocným koncentrátům a džusům, kterým neodoláte, si nařeďte alespoň vodou.

 

"Dietní“ limonády

 

Některé nápoje uvádí "bez přidaného cukru“, ale přesto jsou sladké. Za tímto "kouzlem" stojí umělá ochucovadla. Problém nastává, když jich vypijete velké množství. Nezdravé bubliny v sycených nápojích zvětšují při pravidelné konzumaci žaludek! Máte pak větší hlad a co je horší, že toho i více sníte!

 

Jak si vyrobit vlastní limonádu?

 

Dobré pití na hubnutí je z citrónové šťávy, nebo zázvoru, případně kombinace obojího. Opatrně a postupně můžete dochutit třtinovým cukrem. Tato varianta je osvěžující a zdravá. Citrón i zázvor patří mezi přírodní antioxidanty a pomůžou vám zhubnout.

 

Citronáda – Vymačkejte citrón, získanou šťávu nalijte do džbánku s ledem a cukrem, zamíchejte a máte osvěžující zdravý nápoj.

 

Zázvorka – Chuť zázvoru se nejlépe uvolní, když zázvor nakájený na tenké plátečky zalijete horkou vodou (kolem 70 stupňů). Dochutit můžete opět jednou nebo dvěmi lžičkami hnědého cukru a citrónem. 

 
15 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

František 20:14 25.11.2015
Děvčata hlavně moc nežerte pak jste fokt mooc hnusné.
brrr 15:03 23.11.2015
Kafe bych úplně nedoporučovala na dietu. Dehydratuje. Když tak se před ním doporučuje vypít alespoň hrnek čaje.
Maru 18:51 30.11.2014
Dodrzovat pitny rezim behem dne je zaklad. Pri hubnuti je urcite nejlepsi cista voda :) A pak urcite vyse zminene napoje. Jeste bych klidne doplnila cerealni napoje.
Radka 16:44 28.11.2014
Dobré recepty na nápoje www.caro.cz
www.tukydolu.cz 18:32 09.05.2013
Všechno se točí kolem stravovacích návyků, pokud je nezměníte, tak nezhubnete.
Vlastík 17:05 09.05.2013
Já piju,čistpo vodu z kohoutku denně 3 litry a zhubl jsen z 95 kili do dnes na 88kg a nejím po 17hodině a už se nepřejídám,,,,voda opravdu pomáhá
Leontýna 11:25 09.05.2013
Nevím, co s tím pitím neustále vymýšlejí. Lidé od nepaměti pili čistou pramenitou vodu a bylo to pro ně nejlepší. Tak nevím, proč bychom to měli měnit.
Mirul 09:47 09.05.2013
O vodě je zmíněno snad v každém druhém odstavci :))
Janča 09:17 09.05.2013
A kde máte vodu?? Ta je snad nejzdravější a nejdietnější!!!