Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jednoduché triky, které vám pomohou zhubnout bez přísných dietních zákazů a odříkání.

Deset tipů, jak okamžitě zhubnout bez diety

aktualizováno 16.10.2011, 10:41 | 16.10.2011, 10:29 | doma.cz/ina

Jednoduché triky, které vám pomohou zhubnout bez přísných dietních zákazů a odříkání.

Poslední studie ukázaly, že malé změny životního stylu vám mohou pomoci zhubnout, aniž byste se vzdali jídla, které máte rádi. Návyky, jako například použití menšího talíře nebo pití vody před jídlem, mohou mít významný vliv na obvod vašeho pasu.
 

Dokonce i lidé, s nimiž jíte, mají na vás velký vliv - s mužskými společníky snědí ženy méně, než s většími přáteli s ještě větším apetitem. A podle nejnovější studie ti, kteří si vaří i jedí doma, si vybírají zdravější potraviny.

 

Odborníci se domnívají, že takové podprahové změny chování jsou efektivnější než přísné diety, které vyžadují pevnou vůli. Je lepší dělat postupné, ale dlouhodobé změny ve stravování, než použít sílu vůle, abyste odolali pokušení.

 

1. Použijte menší talíř
Na základě studie se zjistilo, že když konzumenti jedli z velkého talíře měli pocit, že dostali menší porci než obvykle, tak snědli více. Když byla porce jídla stejná, ale talíř byl menší, jídlo se zdálo být vydatnější a snědli méně.

 

 

2. Použijte větší vidličku
Z italské studie zabývající se vztahem mezi velikostí vidličky a spotřebou se zjistilo, že konzumenti, kteří používají menší vidličky snědí více než ti, kteří použili větší vidličky. Vědci se domnívají, že konzumenti s menšími vidličkami měli pocit, že pomaleji dokáží uspokojit jejich hlad, tak snědli více.

 

3. Jezte s muži
... Pokud jste žena. Podle psychologů ženy snědí méně, pokud jsou v blízkosti muži. Je totiž možné, že malé porce jídla působí na muže přitažlivěji.

 

4. Čtěte nutriční hodnoty
Ti, kteří čtou etikety na obalech potravin snědí kolem pět procent méně tuku než ti, kteří se tím neobtěžují. Objevte také skvělé slevy na hubnutí!

 

5. Pijte vodu před jídlem
Dvanáctitýdenní studie se 48 dobrovolníky zjistila, že u ti, kteří vypili dvě sklenice vody před každým jídlem, zhubli v průměru o dvě kila.

 

6. Vyhýbejte se světlu během noci
Tím myslíme i noční sledování televize a používání počítače. Studie o účincích jasného světla, tlumeného světla nebo tmy na zvýšení hmotnosti na myších zjistili, že myši, které byly pod jasným světlem během noci, přibraly o 50 procent více váhy, píše myzeny.sk.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Shoďte kila díky snídani! Co ubrat, co naopak přidat?


Marta Ondráčková usilovně hubne! Zkuste její recept


Jste to, co pijete! Zhubněte díky nápojům


 

7. Schovávejte nezdravé potraviny
... A ty zdravé mějte na očích. Studie, která byla zaměřena na lidi, kteří pracují v kanceláři zjistila, že snědli méně čokolády, když ji neměli na očích. Stejný trik může použít i ku prospěchu věci. Když v jedné školní jídelně přemístili salátový bar na lepší místo, konzumace některých položek se zvýšila o 250-300 procent.

 


8. Pozor na přátele
Podle studie snědí děti více v přítomnosti přátel než cizinců. Vědci tvrdí, že tento trend, který se týká stejně dospělých, může být důsledkem toho, že přátelé se chovají tak, jakoby nám více dopřávali a přímo nás do jídla povzbuzovali.

 

9. Pozor na hubené kamarády
Ještě horší jsou kamarádi, kteří mají velký apetit. Z jedné zveřejněné studie vzešlo, že účastníci snědli více během filmu v doprovodu hubených, kteří jedli hodně, ve srovnání s těmi, kteří seděli vedle silnějších, kteří jedli hodně.

 

10. Vyhněte se reklamám na cvičení
Univerzitní studie ukázala, že účastníci, jimž byla zobrazována reklama podporující cvičení, snědli více než ti, kteří ji neviděli. Totéž platilo i při účastnících, kteří byli vystaveni podprahové sdělení týkajícího se cvičení během jídla.
 

 
20 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ideální hubnutí 13:34 17.10.2011
Představte si novátorské a účinné řešení, připravené na míru tak, aby odpovídalo vašim osobním potřebám, pomáhalo vám regulovat váhu a získat postavu, kterou si již dlouho přejete! Informace na www.hubnete.cz/bezobtizi
Markéta 08:55 17.10.2011
je to bezva článek povedlo se mi zhubnout 22kg a díky podobným drobnostem i si to udžet a s tím pitím je to pravda ale zase na druhou stranu každý je jiný a ne vše se dá dodržovat jako přes kopírák to samé platí o dietách nebo lépe řečeno o stylu stravování já žádné drastické nedržela jen upravila jídelníček a také to šlo :)
MANGELOVA 18:43 16.10.2011
POKUD CHCETE ZHUBNOUT RÁDA VÁM PORADÍM. MANGELOVA@SEZNAM.CZ
Kája 19:40 14.10.2011
No jo, ale kdo to má do té doby vydržet. Je to obtěžující. Ale je pravda, že na migrénu trpím a záda mě taky bolí.
móňa 23:34 13.10.2011
pro káju: já to mám to samé, ani ty dva litry jsem do sebe nedala, a pak pořád odskakovat, ale tvoje tělo si zvykne, jestli sedíš v autě, je potřeba aby svaly ( specialne ty zádové) měly dostatek tekutin. voda jde do svalů a pak se ti lépe uvolní.. během nějaké doby se tvoje tělo naučí vodu přijímat a obsah močového měchýře ti pak nebude dávat signály každých pět minut... samo, trvá to třeba nějakou dobu, ale je to proti migréně, únavě, bloklým krkům , a to nemluvím o orgánech... :)
Kája 18:23 13.10.2011
Nerozčiluju se! Jen, že se na mě ze všech stran valí něco o pitném režimu, jaký je to základ. Ale v praxi? určitě nejsem sama, která s tím má problémy. Co ženy v supermarketu za kasou? Mají čas si odskočit kdy chtějí? Ženy ve fabrikách, kde to jede jak na běžícím pásu a musí se plnit šibeniční normy. Tyto ženy se ani nemají čas napít a kdyby jo, nemají čas si dojít na záchod!
helehele 16:42 13.10.2011
hele co se tady hned rozcilujes jako. tak kazdej to ma jinak, kdyz nemuzes todle, tak dodrzuj jiny zasady ne ... nikdo te do niceho nenuti, tak kdyz jezdis furt v aute tak si jezdi ale nedelej tady bububu prosimte, min jez nebo nevim.. bozeee tyjo!
Kája 12:19 13.10.2011
jakože hezký, že mám dodržovat pitný režim a před každým jídlem si mám dát další dvě sklenice vody. Jenže já jsem dost pracovně vytížená. Polovinu dne strávím v autě přejížděním z města do města a to i na delší vzdálenosti. Nemám čas a rozhodně ani náladu na stavění na každé druhé benzince, abych si mohla odskočit. Už jsem zkoušela vypít mizerné dva litry denně a na záchodě jsem byla snad dvanáctkrát než jsem dojela domů.
Ono se to sice hezky říká, ale praxe je trochu těžší
Simona 11:08 13.10.2011
Hele dieta to jakože vlastně je no. Ale neni tak drastická jako normálka diety bejvaj. Takže nwm. No navíc víš jak se řiká, že jak si řekneš že držíš dietu, tak to tělo nechce hubnout. Tak taji si řekneš ne že nedržíš dietu a bude se ti podle mě teda hubnout líp. teda ne jako podle mě nebo vlastně jo, pač já sem si dřív když sem měla chutě dala buď gumovej medvidky nebo sem si davalá kousek jabka. Ale prostě lepší je když piješ, jako fakt Ti to zaplní břicho dostatečně .
Lucy 10:31 13.10.2011
No nevím...bez diety? Mně to stejně přijde jako dietní tipy. V podstatě, toho sníte míň, takže dieta to je.
1 2