Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pozor na nejnebezpečnější hubnutí, může ublížit i dokonce zabít.

Diety, které mohou zabíjet!

aktualizováno 30.01.2012, 12:07 | 30.01.2012, 00:05 | doma.cz/ina

Pozor na nejnebezpečnější hubnutí, může ublížit i dokonce zabít.

Touha po štíhlejší postavě nás někdy donutí dělat šílené věci. Diety, které lidi okrádají lidi o život, mají jedno společné- často vyloučí z jídelníčku životně důležité potraviny, nebo slibují rychlé výsledky téměř bez práce, skládají se pouze z vitamínů a celková kalorická hodnota je nižší než 1200 kJ na den. A které to jsou?


Nulová dieta


Nulová, protože člověk přijme nula kalorií. Jednoduše řečeno, zkrátka nejí. Nulová dieta je vlastně vyloučení veškeré stravy kromě vody. Minerály, soli a vitamíny se přidávají do organismu v podobě přípravků. Nulová dieta představuje kompletní hladovku.


Přestože při nulové dietě může dojít k úbytku váhy, a někdy skutečně výraznému, dochází i k neočekávaným změnám organismu, k nadměrné zátěži některých orgánů a dokonce i k trvalému poškození zdraví. Váhové úbytky při hladovce přináší odbouraná svalová hmota, nikoliv zásoby tuku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ČTYŘI velké věci, které můžete změnit na svém těle

6 super cviků proti celulitidě

Celebrity v tlusté podobě: takhle by vypadaly se 30 kily navíc!

 

 

Hlavní nebezpečí? Hladovka představuje extrémní zátěž pro játra, která musí transformovat tuky na ketolátky (vznikají, když se při látkové výměně spálí příliš mnoho tuků) a zajistit tvorbu veškeré glukózy z bílkovin. Játra se také musí vyrovnat s překyselením krve, která je vyvolána ketolátky a nedostatkem minerálů, především draslíku, který je nezbytným prvkem pro energetické přeměny. Nulová dieta představuje enormní zátěž i pro ledviny, které musejí odstraňovat rozkladných tělesných bílkovin.

 

Sušenková dieta

Zní to lákavě, že ano? Ačkoliv budou sušenky složené z bílkovin jako oves, celozrnnou pšeničnou mouku, otruby, takže snadno potlačí pocit hladu, vaše tělo tím nezíská.


Proč je tato dieta škodlivá?
Nevyvážený jídelníček a nedostatek bílkovin a zeleniny se dříve či později projeví na vašem těle. Navíc sušenková dieta neomezuje množství, takže se při ní nenaučíte žádnému režimu, což po skončení diety vede k ještě větší rozežranosti. Kila se tedy obvykle do měsíce vrátí zpátky.

 

Grepová dieta

Známá taky jako "osmnáctidenní" zažila poprvé svou slávu už ve dvacátých letech. Zjednodušeně jde o to, že oběd i večeře obsahují grep, libové maso a zeleninu. Povoleno je k jídlu dokonce i jedno kafe, ale žádné svačinky a pochutiny během dne nemají nárok a místo ve vašem dietním jídelníčku.

 

 

Proč nám škodí? Přestože je grep zdravý, dietní režim o méně než dvanácti set kalorií za den, rozhodně nestačí? Vaše tělo bude muset sáhnout hluboko do úspor, to se může projevit na řídnutím kostí, problémy se zuby, neustálé únavě a vyčerpání.

Limonádová dieta

Hollywoodský tlak na krásná těla dohnal některé celebrity k limonádové dietě neboli "očistné". Naposledy to byla r´n ´b královna Beyonce Knowles, která přiznala, že sice úspěšně shodila přes 11 kilogramů, ale málem "zešílela“. Co vlastně tato limonádová dieta obnáší?

Čistě tekutá dieta se skládá z vody, citrónu nebo štávy z limetek, javorového sirupu a kajenského pepře. Tento likér byste si měla "užívat“ šestkrát až dvanáctkrát denně po dlouhých deset dní.

 

Proč ubližuje? Nejenže vaše tělo necháte brutálně vyhladovět, utrpí i vaše psychika. Problémy s žaludkem a trávením mohou dopadnout i nepříjemnými dny strávenými u záchodové mísy.
 

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

LiMa 12:14 30.01.2012
Ditey tohoto typu už snad ani nejsou diety. Tohle zní spíš jako špatně naplánovaná sebevražda. Nebo mučení přinejmenším. Když sem byla teenager.. taky mě napadaly takovéhle diety, ale pak mi bylo zle, nesoutředila jsem se, bolela mě hlava i žaludek, sportovní výkony stály za starou belu .. dopadlo to až tak zle, že jsem se musela objednat k doktorce... takže mám vlastně díky tomu natrvale poškozené některé orgány, no není to sranda.. od té doby vím, že není nutné pro udržení pěkné postavy hned hubnout.. stačí pěkně cvičit a jíst na co máte chuť, ale nepřejídat se. A hodně pít. Když si zvyknete na vyšší příjem tekutin, tak se budete cítit lépe a postavu udržíte lehce. Já sem zastáncem této "metody", prostě hodně pít. samozřejmě, že nikdo nikoho nenutí pít pouze obyčejnou vodu.. můžete si ji ochucovat různýma sirupama, já miluju sirup yo z bezu a malin.. doporučuju :) s šťávama typu juchů jupí nebo jak se to jmenuje se to nedá srovnávat, tohle je aspoň z pravého ovoce a ne z vymáchaného cukru..
jj 10:43 30.01.2012
sušenky složené z bílkovin jako oves, celozrnnou pšeničnou mouku, otruby, ????????????????? BÍLKOVIN?