Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Je možné hubnout a konzumovat alkohol? Poradíme vám, co můžete pít a čemu se vyhnout, abyste si udrželi zdravé tělo a nepřibrali.

Hubnutí s nutriční poradkyní: Alkohol může být zabiják hubnutí

Hubnutí
zdroj: Profimedia Hubnutí
aktualizováno 08.09.2016, 15:19 | 08.09.2016, 14:36 | TN.cz / vem

Je možné hubnout a konzumovat alkohol? Poradíme vám, co můžete pít a čemu se vyhnout, abyste si udrželi zdravé tělo a nepřibrali.

Každý týden docházím na konzultaci k nutriční poradkyni a učím se, jak správně jíst. Času strávených při pravidelných návštěvách u odbornice nelituji. Za dva měsíce mám pryč 12 kg a cítím se dobře. Více o konzultacích a mé první návštěvě Naturhouse najdete ZDE.

 

Jídelníček, který mi doporučila odbornice na výživu Věra Burešová, mi i po dvou měsících stále vyhovuje. Vzhledem k tomu, že nejsem častý konzument masa, ocenila jsem hlavně rady, jak maso nahradit rostlinou bílkovinou. Takže jestli chcete zhubnout, jde to i bez masa!

 

Hubnout v létě má své výhody, všude je hodně zeleniny i sezónního ovoce. V létě na nás ale číhají také různé „dietní“ nástrahy v podobě švédských stolů na dovolené nebo večerního posezení s přáteli, ke kterému často patří sklenka něčeho ostřejšího, než je jen voda.

 

"Alkohol je velmi kalorický, a tudíž jej v rámci zdravého životního stylu nedoporučujeme," upozorňuje hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE Věra Burešová. Ale, přiznejme si, že většina z nás nechce sedět v restauraci u sklenice s vodou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hubnutí s nutriční poradkyní: Váha i krevní tlak šel dolů! ROZHOVOR

Víno do mrazáku nepatří ani v létě aneb Jak zajistit správnou teplotu vína

 

Největší problém z hlediska hubnutí tkví v tom, že alkohol nám zastavuje spalování, protože nejdříve tělo odbourává právě těch pár skleniček. Pokud držíte dietu, je třeba omezit pití na minimum - tedy pití alkoholických nápojů, naopak vody do sebe musíte dostat alespoň dva litry, v horkých dnech i více. Je totiž vědecky dokázáno, že pokud za den nepřijmeme dostatečné množství tekutin, tělo začne zadržovat vodu, což naší postavě rozhodně neprospěje.

 

Snadné hubnutí
(Foto: Profimedia)

 


Přečtěte si doporučení od Věry Burešové z pražské pobočky Naturhouse.

Může občasná konzumace vína ovlivnit redukční dietu?

I pro víno platí, že je to alkohol, který není k postavě a redukci zvlášť přívětivý. Nicméně občasná konzumace 2 dl suchého bílého vína nemusí uškodit. V tom případě je ale potřeba doplnit tekutiny v podobě čisté vody, které se ale nezapočítávají do denního příjmu tekutin.

 

Má vliv na tělesnou hmotnost mírná konzumace alkoholu (maximálně 4 dl suchého vína denně)?

Každému z nás funguje metabolismus jinak, ale při redukci nedoporučuji pít alkohol každý den, ani pokud jde o suché víno. Jako příklad bych uvedla to, že jste třeba na party či večírku, kde si přiťuknete skleničkou. Aby se člověk v redukční fázi necítil vystrnaděný z kolektivu, tak si prostě dáte skleničku suchého bílého vína a současně doplníte tekutiny sklenicí vody.

 

Když už chci pít alkohol, ve kterou denní dobu je to nejvhodnější?

Důležité je hlavně nepít alkohol na lačno a vždy ho prokládat sklenicí vody.

 

Jaké alkoholické drinky bych měla vyhledat, abych nepřibrala?

Bílé suché víno.

 

Jé dobré vynechat večeři, když budu pít, abych nepřibrala?

Rozhodně nedoporučuji vynechávat jakékoliv jídlo. Alkohol představuje jen prázdné kalorie a žádné živiny.

 

Pokud se chystám konzumovat alkohol, jaké jídlo před tím je dobré sníst?

Pokud nechci přibrat, vždy platí zásada zdravého a pravidelného stravování i pitného režimu.

 

Pokud jste se rozhodli také zhubnout jednou pro vždy, je lepší obrátit se na skutečné odborníky. Nehrozí všemi tolik obávaný JOJO efekt, kdy kila, která jste dali dolů, zase pěkně naberete.

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře