Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Čtyřicítka na krku a vy se stále řídíte dietami vašeho mládí? Špatně! Změňte přístup, nastavte nová pravidla!

Hubnutí ve čtyřiceti: těchto dietních chyb se vyvarujte

Ředkvičky
zdroj: Thinkstockphotos Ředkvičky
aktualizováno 29.06.2015, 00:25 | 29.06.2015, 00:25 | doma.cz/ina

Čtyřicítka na krku a vy se stále řídíte dietami vašeho mládí? Špatně! Změňte přístup, nastavte nová pravidla!

V tomto věku už tělo nefunguje tak, jako když vám bylo dvacet. Je třeba se naučit ho poslouchat a začít s ním spolupracovat.
Přehoupla se magická hranice čtyřicítky a vaše tělo se začalo chovat jinak? Normální! Pomaleji reaguje a zároveň s přibývajícími léty zpomaluje metabolismus, více ukládá tuky, které nás většinou nepotěší. Přimět organismus, aby byl co nejvitálnější, nejefektivnější a hlavně nevytvářel žádné zásoby, není jednoduché, ale vy to zvládnete! Zaměřte se na svůj jídelníček a fyzickou aktivitu!


Konec přibírání


Proč tloustneme? Těch faktorů je hned několik. Ovlivňují nás hormony, životní styl, míra pohybu a v neposlední řadě i psychika. Právě ta někdy může za bezdůvodné tloustnutí! Zmíněné faktory se na nás podepíší buď v dobrém, nebo v tom špatném. Mohou zadělat na změnu konfekční velikosti směrem nahoru a v horším případě i na zdravotní problémy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší druhy zeleniny na hubnutí

Cvičíte, ale nehubnete! Co děláte špatně?

7 míst, kde se tloustne samo! Nejezte tady

 

Takže si dejte relax, ale aktivní, jedním z nejlepších a nejúčinnějších metod jsou procházky ve svižném tempu – i půlhodina denně je znát! Na víkendy vyrazte na kolo, nebo si zaplavat.

 

Na diety zapomeňte

 


Nejspíše už pár neúspěšných pokusů o držení nejrůznějších diet máte za sebou. Dieta je dočasné řešení. Experimenty s jídlem váš metabolismus mohou výrazně zpomalit, nemluvě o jojo efektu. Přeorientujte se na dlouhodobě zdravější jídelníček a pro vaše fyzické dispozice optimální. Ve čtyřiceti ještě není takový problém vybudovat si svalovou hmotu, stačí pravidelně alespoň dvakrát do týdne přidat aerobní cvičení a je to.

 

Jak cvičit?

 

Při cvičení musíte zapojit celé tělo, ne jen určité partie. Aby se problémové partie nezvětšovaly, je třeba k domácímu posilování a přidat aerobní cvičení. To znamená, že si vesele zaběháte na běžícím pásu, zajezdíte na rotopedu, kole nebo si zacvičíte na power platu. Dříve jste cvičení neholdovala? Pro začátek je nejlepší cvičební pomůckou power plate, bosu nebo zumba. 

 
17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Pralesnička 13:40 18.11.2015
Meggie: Tak já nevím, kolik ti je let a nic proti tvé mamince, ale řekla bych, že jí bude více jak 40, tkže Slimax Femma je jasnou volbou. Určitě bude mít velkou radost. Pokud není jako některé ženy, že se jí to dotkne a urazí se, že jí dáváš na jevo, že by se sebou měla něco dělat, Pozor na to ;-)
Alenka 12:02 18.11.2015
Meggie: Slimax je určen pro ženy od 40 let a jestli se může brát třeba i ve 35, to nevím...ale řekla bych proč by ne :-) zkus jim tam napsat :-) možná to jen nebude mít takový účinek
Meggie 09:35 13.11.2015
Pralesnička: a jaká je věková hranice? :-O Já jsem to koupila mamce na Vánoce, tak snad jsem neudělala blbost pokud je to jen do nějakého věku...sakriš
Pralesnička 14:28 22.10.2015
Ať sleduju, jak sleduju, tak vždycky je od dané značky pouze jeden přípravek na hubnutí. Ale slimax jes snad první přípravek, u kterého jsem zaregistrovala věkovou hranici. Se slimaxem femma jsem velmi spokojená.
Edita Pol. 15:43 13.10.2015
Zdravím vás všechny. Je velmi těžké udržet krok s modními trendy. Všchny chceme být štíhlé a krásné, ať už pro svého manžela nebo jen pro svůj dobrý pocit. Slilmax femma mi pomohl zbavit se pár nadbytečných kil, které mi zvýšily sebevědomí. Jsem s tímto přípravkem velmi spokojená.
Elen M. 15:30 09.10.2015
Beu Slimax Femi od Maxivitalisu, původně jsem byla skeptická, že se mi za takové peníze nechtějí vyhazovat peníze, ale pak jsem to dostala od kolegyně v práci k nározeninám a jsem za to ráda, pomáhá mi zhubnout :-)
Romanka 08:10 24.09.2015
Chtěla bych se s vími podělit o svůj příběh. Celou dobu jsem měla hezkou štíhlou postavu i po dětech, nezůstalo mi ani bříško. Ale po čtyříctce? Se mi hodně začala změnit postava, byla jsem z toho vážně neštastná. Musela jsem začít cvičit, sice bez úpravy jídelníčku, ale začala. Ale stejnak bez výsledku. A pak jsem začala jíst slimax femma a dost jsem se s ním zmírnila v jídle a najednou mám téměř stejnou postavu jakou jsem měla ve svých skvělých letech. Tak co?
Zdena Trum 13:19 04.09.2015
Jééé, tak to jsem ráda, že říkáte, že s ním budu spokojená. To si ho hned půjdu koupit s lepším pocitem. A jak to u vás probíhalo, kolik jste shubla, jestli to není tajné?
Krásná 15:56 24.08.2015
Je to tak těžké, každá z nás chce být krásná, ale čím roky přibývají, tím je to obtížnější. Proč je to tak těžké. Zkoušela jsem už mraky doplňků, ale nic mi nepomohlo, a tak mi poraďte, kde seženu ten Slimax, který tady tolik vychvalujete?
Sašena 14:50 20.08.2015
Zdeni, tak jestli se můžu úřipojit, tak ti Slimax určitě schvaluji...sama s ním mám velmi kladné zkušenosti. Budeš určitě velice spokojená ;-)
1 2 3