Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Přinášíme vám šest originálních a nevšedních tipů, jak péct a vařit zdravěji. A s menším množstvím kalorií!

Méně kalorií na vašem talíři: Nahraďte máslo a olej!

Špagety
zdroj: isifa.com Špagety
aktualizováno 10.02.2018, 00:35 | 10.02.2018, 00:35 | doma.cz

Přinášíme vám šest originálních a nevšedních tipů, jak péct a vařit zdravěji. A s menším množstvím kalorií!

Pokoušíte se žít o něco zdravěji nebo chcete zhubnout tím, že se snažíte snížit příjem nadbytečných kalorií? Zkuste nahradit máslo a olej ve vaší stravě zdravější a méně kalorickými potravinami.

 

Zbožňujete vymýšlení nových receptů a hra s ingrediencemi vás baví? Tak potom udělejte něco pro sebe i své chuťové buňky. Vyměňte máslo a olej při pečení či vaření za jiné, zdravější potraviny. Budou chutnat fantasticky a vaše tělo do sebe dostane méně tuků.


Šťáva z jablek

 

Ovoce místo tuku? Ano! Při pečení muffinů zda čokoládových koláčků je to určitě výhra. I pro vaše chuťové buňky. Jablečná šťáva nabízí stejnou konzistenci jako rozpuštěné máslo nebo olej, ale s nulovým obsahem tuků. Přírodní cukr má minimum kalorií a sladká chuť bude pro váš koláček přínosem.

 

 

Úžasné avokádo

 

Nevěříte? Vyzkoušejte! Avokádo má podobnou texturu, jako máslo. Je navíc mnohem zdravější a obsahuje pouze zdravé tuky, z nichž určitě nepřiberete. Výborně chutná v kombinaci s čokoládou. Vyzkoušejte při pečení tedy místo másla dát do koláče avokádo.

 


ČTĚTE TAKÉ:

Velký valentýnský detox

Tuk na krku, obličeji, lýtkách či na rukou: Zbavte se ho!

Martina (38): Začala vařit jinak a 35 kilo je dole

 

Zralý banán při pečení

 

Podobně jako avokádo, zralý rozmačkaný banán může nahradit máslo i olej při pečení sladkostí. Vašemu koláčku tak kromě úžasné sladké chuti dodá vlákninu a draslík, které vašemu organismu prospějí více, než obyčejný tuk.


Pyré ze sušených švestek

 

Právě pyré získané z třetiny šálku namočených švestek je skvělou náhradou za máslo. Pokud tedy pečete koláč, jehož konzistence má být o něco pevnější, je tato varianta výborným řešením.

 

Zdravý a chutný sýr ricotta

 

Místo klasických smetanových sýrů, které obsahují množství tuku, je lepší použít sýr ricotta. Jeho jemně sladká a smetanová chuť si vás určitě získá stejně jako nízký počet kalorií. Máte v plánu upéct výborný smetanový či tvarohový koláč? Vyzkoušejte místo toho ricottu. Tento sýr, který obsahuje množství vápníku, je výborný i na omáčku k těstovinám či masu.

 

 

Lněná semínka

 

Jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, mají výbornou oříškovou chuť a můžete je použít jako náhradu za máslo i olej! Jak? Rozmixujte tři polévkové lžíce lněných semínek s jednou polévkovou lžící vody a vytvořte "pastu". Toto množství nahradí jednu polévkovou lžíci oleje nebo másla při vaření či pečení.

 
16 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucka 14:39 16.02.2013
http://www.erlink.cz/klik/V2NUcAZj