Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Držíte dietu, cvičíte a kil ne a ne mizet? Možná je vašim slabým místem alkohol.

Pozor na alkohol! Rum s kolou spálíte za hodinu běhu.

alkohol 1
zdroj: Thinkstockphotos alkohol 1
aktualizováno 02.11.2013, 00:18 | 02.11.2013, 00:00 | doma.cz/raw

Držíte dietu, cvičíte a kil ne a ne mizet? Možná je vašim slabým místem alkohol.

Člověk to ani nemusí s pitím nijak přehánět a přesto v něm může přijmout více energie, než v mnohém jídle. Řeč je samozřejmě o alkoholu, u něhož bohužel musíte brát v potaz, že tělo vám sečte všechny kilojouly z malých piv či dvojek vína. 

 

Proto se vyplatí pít s rozmyslem. Je sice pravda, že malé množství alkoholu neškodí zdraví a dost možná mu dokonce prospívá - červené víno je prevencí nemocí srdce a cév, pivo svědčí trávení.

 

Ale bohužel, kvůli obsahu cukru je ve veškerém pití i mnoho energie. Dobře vidět to je například na porovnání energetické hodnoty alkoholu s vydatností některých potravin, případně na vyčíslení toho, za jak dlouho a jakým pohybem některé nápoje spálíte.

 

 

Pozor, alkohol vyvolává hlad
Že zrovna vy moc nepijete? Tak si v duchu projděte například scénář pátečního nebo sobotního večera. Vyrazíte s kamarádkami do města, dáte si krom večeře několik dvojek vína a nakonec se ještě necháte umluvit na jeden nebo dva míchané nápoje na baru.

 

A co hůře, někdy vás po piptí pozdě večer začne honit mlsná nebo dostanete silný hlad, takže vše zajíte něčím sice malým, ale hutným a tučným.

 

 

Co sklenka vína, to rohlík a půl hodiny ostré chůze
Abyste měli větší představu o tom, co v sobě alkohol skrývá, přinášíme vám několik příkladů. Začít se dá třeba u sklenky merlotu, jejíž energie vydá ze jeden celý rohlík a kterou spálíte, jedině když vyrazíte pěšky ven a budete vysokým tempem rázovat celou půlhodinu.

 

Velké tmavé a silné pivo už vydá za rohlíky skoro dva, rum s kolou za tři a kus. Nemá zkrátka smysl namlouvat si, že je to především nápoj a z toho se tolik přibrat nemůže. Protože podobně, jako lékaři varují před dětskou obezitou z limonád, mohli by varovat před obezitou dospělých z alkoholu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zbavte se břicha za pouhý týden! Tohle cvičení zabere!

Detox! Snadná cesta k hubnutí nebo úplný nesmysl?

Sedm nejlepších podzimních večeří, po kterých nepřiberete

 


Za jak dlouho spálíte jednotlivé nápoje?
Dvě deci červeného vína -  29 minut rychlé chůze

Velké slabší pivo  - 37 minut sklapovaček

Malé běžné pivo- 20 minut plavání

Koktejl Piña Colada - 79 minut spinningu

 

 


Rum s kolou -  31 minut skákání přes švihadlo

Dvě deci šampaňského - 29 minut kliků

Vodka s džusem - 71 minut cvičení pilates

Koktejl margarita - 27 minut běhu

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

www.tukydolu.cz 07:20 03.11.2013
Opravdu diety fungují? Jste již unaveni z mnoha diet slibujících skvělé výsledky, které jste ovšem nikdy neviděli? Nemáte motivaci? Mnohé diety jsou z dlouhodobého hlediska buď nereálné, nebo vytvářejí falešné iluze o tom, jak snadné je zhubnout.

To, co potřebujete, je fungující plán. Efektivní plán, se kterým nebudete hladovět. Plán, který vám pomůže regulovat vaši hmotnost a získat postavu, kterou si zasloužíte.