Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zdravější nápoj byste těžko hledala. Navíc se tvrdí, že pomáhá i při shazování kil…

Syrovátka - dobrá svačinka při hubnutí

Koktejl
zdroj: Thinkstockphotos Koktejl
aktualizováno 17.01.2017, 00:22 | 17.01.2017, 00:22 | doma.cz / kor

Zdravější nápoj byste těžko hledala. Navíc se tvrdí, že pomáhá i při shazování kil…

Syrovátka je napěchovaná bílkovinami, minerálními látkami a vitaminy. Obsahuje velmi důležitou bílkovinu laktoferin, která má úžasnou schopnost vázat železo a zvyšovat jeho vstřebávání. Což je neocenitelná vlastnost právě pro ženy, kterým železo velmi často chybí.

Čistí střeva, a tím i pleť. Naordinujte dospívajícímu syrovátku každý den, a nebude mít žádné trable s akné. Ani s ekzémy.

Komplikovanější už je to se syrovátkou a hubnutím. Existují dietní kúry založené na pití syrovátky. Spoléhají na její schopnosti podporovat vstřebávání tuků. Při takových dietách (doplňují se obvykle přírodními šťávami a studenou kuchyní) zhubnete rychle, ale ne na dlouho. Spíš než cokoli jiného připomínají půst. A tak na trvale pěknou postavu můžete zapomenout.

ČTĚTE TAKÉ:
Nejlepší cvičení pro rychlé hubnutí
Malé svačinky, které ničí figuru!
Dietou nezhubnete, varuje expert na výživu

Se syrovátkou ale rozhodně nepřiberete. Je nízkokalorická a dobře zaplní žaludek. Takže se skvěle hodí jako pomocník při hubnutí. Dávejte si ji jako dopolední svačinu nebo jako drink po večeři.Důležitá věc – Jakou syrovátku koupit? Vyzkoušet můžete sušenou nebo tekutou, kdo nezvládne chuť syrovátky, ať sáhne po variantě s vanilkovou nebo třeba meruňkovou příchutí.

Při výběru si dávejte pozor na obsah sacharidů (laktózy). Platí, že čím více laktózy, tím méně bílkovin. Vyberte si takovou syrovátku, která bude mít minimálně 65 procent bílkovin. Ostatní vám s vaším hubnutím nepomohou.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dana 22:33 26.02.2011
Určitě to vyzkoušejte. Já do toho šla před více než 5 lety a fakt jsem zhubla. Chystám si to zopakovat,trochu jsem o vánocích přibrala....
aja45 13:23 24.01.2011
nikde jsem necetla,jak silny roztok syrovatky pripravit?kdyz ji dam hodne/susene/ nebudu pribirat?nebude mit roztok vic kalorii?
šejk 16:02 21.01.2011
Chcete si zpevnit postavu a zhubnout, jak na váze, tak i na centimetry? Poradím www.zijwellness.info
Brr 09:16 21.01.2011
Brr, pokud by měl někdo problém s touto chutí samozřejmně zdravého nápoje doporučil bych mnohem šetrnější a lahodnější věc plnou nejen důležitých bílkovin, ale i veškerých vitamínů, minerálů a prvků pro tělo důležitých. www.idealni-dieta.cz