Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také slyšíte všude kolem vás, jak by se vám mělo v létě lehce shazovat a ono to u vás neplatí? Dost možná za to mohou tyto příčiny!

Tloustnete i v létě? Tohle je 7 nejhorších viníků

Osvěžující ovoce
zdroj: Thinkstockphotos Osvěžující ovoce
aktualizováno 30.06.2015, 13:36 | 30.06.2015, 13:36 | doma.cz/ina

Také slyšíte všude kolem vás, jak by se vám mělo v létě lehce shazovat a ono to u vás neplatí? Dost možná za to mohou tyto příčiny!

Pokud v létě nehubnete podle veškerých prognóz, přse příznivé období pro shazování kil, nebo spíš máte opačný problém a přes léto nějakéto  kilo přiberete, zkontrolujte ty nečastější možné důvody:

 

1. Jíte do noci!


To, že je venku dlouho světlo nás automaticky nutí jinak vnímat čas. Pro vaše tělo ovšem tento „optický klam“ neplatí. Totiž i když jste dlouho vzhůru, tělo po 21. Hodině spaluje a pracuje daleko pomaleji než za denního provozu. Proto i malé porce jídla jdou na raz dva na tloušťku.


2. Příliš mnoho alkoholu


Krásné počasí nás často svádí ke každodennímu posezení po práci. Jenomže zvýšená konzumace piva i vína se samozřejmě promítne i na naší postavě, a to nemluvě o tvrdém alkoholu. Pokuste se proto pivo omezit pouze na jeden až dva večery, ostatní posezeníčko na terase, či zahrádce s přáteli vyzkoušejte osvěžující nealkoholické mojito.


 

ČTĚTE TAKÉ:

Citrusová dieta: Chutná a funguje během několika dní!

Postavička hamham díky 8 nejlepším cvikům

5 tipů, jak na pláži vypadat štíhlejší a přitažlivější!


3. Zmrzlina každý den


Zvýšená frekvence konzumace nehrozí jen u piva, ale samozřejmě i u klasického letního osvěžení, jakým je zmrzlina. Rozhodně na každodenní osvěžení v podobě kalorické bomby vašemu tělu nic dobrého nepřinese. Vše je jenom o zvyku. Postupně mlsání nanuků a polárkových dortů nahraďte mraženým lesním ovocem, studeným vodním melounem, či vychlazenou domácí citronádou!

 


4. Pozor na maso


Maso v létě není úplně nejlepší potrava, dlouho se tráví a unavuje tak metabolismus. O uzeninách to potom platí dvojnásob - obsahují příliš mnoho soli, která zadržuje v těle vodu, a brání metabolismu fungovat na plné obrátky. Navíc hrozí otékání končetin.

 

5. Málo pijete


Zkuste si každý den hlídat objem vypité vody! Vynechejte počítání limonád a kávy. Soustřeďte se pouze na vodu a neslazené čaje – dohromady byste těchto „čistých tekutin“ měla v létě ideálně vypít přes dva litry!

 

6. Smažený sýr, langoš a další „chuťovky“

 

Bohužel to, co nejčastěji nabízí restaurace v kampu, či stánky u vody, jsou ty nejhorší kalorická bomby a totálně nezdravá jídla. Oblíbená, rychlá, chutná, ale nezdravá smažená jídla byste měli ze svého stravování také raději vyloučit. Pokud si říkáte brambory jako brambory, tak jste na omylu!

 

Přesmažené hranolky jsou daleko více kalorické a nezdravé. Po pravidelném „ujíždění“ na smaženém se nenápadně tloustne! Nebezpečná kombinace škrobů a oleje se brzy negativně projeví. Nemluvě o tom, že tato kombinace opět kvůli dlouhému trávení, způsobuje nepříjemný tělesný zápach!

 

7. Nedostatek pohybu

 

Poslední velkým viníkem je nedostatek pohybu! Ačkoliv většina z nás má v létě více volného času, většinou ho trávíme spíše pasivně. Lenošení o víkendech na chatě, válení se na pláži a nám ale krásné postavy nevyrýsuje. Využijte krásného počasí a začněte s aktivitou už od rána. Vstaňte o něco dřív a zacvičte si, či vyrazte běhat, plavat. O víkendových odpoledních se pak nabízí pěší turistika, kolo, beach volejbal, tenis apod.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ornella Štiková na sobě maká: Cítím se báječně, říká

Snídaně podle Dary Rolins: Co jí, aby vypadala skvěle?

19 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Vlasta 16:21 06.07.2015
Jídlo a pití je buď dobré anebo zdravé.
pavla.mrackova 08:41 03.07.2015
piju víno s vodou každý den a jsem štíhlá jako proutek
zoufalemaminky.cz 13:35 14.07.2014
Seznam důvodů je celkem v pohodě. Ale dovolím si hrubě nesouhlasit s masem! Jeho dlouhé trávení a to, že to není "letní jídlo" fakt nemá žádnou souvislost s přibíráním tuku...
Samozřejmě, že nemyslím klobásy, párky a podobné věci, co viděli maso leda v TV...
Magda 12:01 29.06.2012
Hele já sem se leta vztekala, jak je možný< že v létě tloustnu když míˇn jim, protože nemám chuť k jídlu. A přišla sem právě na to, že málo piju. Je to sice postavný na hlavu, ale v létě nějak nemám žízeň a piju minimálně. To je ale samo problém jako barák. A pak zbytečně zadržuju kotel vody v těle a mý tělo nemá jak fungovat. Je v podstatě uplně zastavený. Metabolismus nejede :-( Takže od tý doby co mi to konečně došlo piju hodně. Sice se nutím, ale pak nemusim fňukat, že tloustnu. Ono se někde i snad řikjá, že hlad je taky převlečená žízeň nebo tak nějak. Takže já se od Akvilyyy nehnůůů ani nápad. Dobrý je, že je to voda aj pro kojence, ztakže když přijede ségra na víkendy s Barborkou(necelej rok) nemusim tahat vody navíc pro ní.
Milena 18:55 27.06.2012
Už se těším na dovolenou,to bude paráda,jen ležet,pít a pořádně jíst,protože když to nemusím dělat,chutná to daleko líp a těším se,že bych mohla aspon něco přibrat!At žije dovolená a lehárko a dobré žraso!