Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pomerančová kůra je strašák každé ženy. Známe účinné nástroje, jak proti ní bojovat!!

Vyhlaste boj celulitidě!

Celulitida
zdroj: Thinkstockphotos Celulitida
aktualizováno 08.07.2015, 00:06 | 08.07.2015, 00:05 | doma.cz/ina

Pomerančová kůra je strašák každé ženy. Známe účinné nástroje, jak proti ní bojovat!!

Celulitida v různých stádiích postihuje 80 procent žen. Zbavit se jí vyžaduje trpělivý přístup. Pár jednoduchých cviků a jídelníček vám to s bojem proti ucpaným tukovým buňkám usnadní. Nejčastěji postižené partie bývají na stehnech a zadečku. V prvním stádiu celulitidu nejdříve vidíme pouze při tlaku na kůži, ve druhém se celulitida ukáže u sezení na tvrdém povrchu a ve třetím případě ji vidíme v běžném pohybu či postoji.


Zakročit proti rozšiřování nevzhledných ďolíčků byste měla co nejdříve! Boj s celulitidou vyžaduje komplexní nasazení. Začneme jídelníčkem – Potřebujete vaši pokožku dostatečně hydratovat, vybavit ji kolagenem a vyhnout se potravinám na černé listině.

 

Pitný režim!

 

Měly bychom denně vypít kolem 2,5 litru tekutin, ideálně neslazených bylinných čajů, nesycené vody, či šťávy. Připravte si každý den džbánek, nebo počítejte hrnečky, abyste neztrácely přehled. Pokud se nedokážete obejít bez kávy, omezte ji maximálně na dva šálky za den.

  

ČTĚTE TAKÉ:

Pětifaktorovou dietu doporučuje celý Hollywood!

Sexy zadeček bez posilovny? Máme podrobný návod!

  

Do svého jídelníčku zařaďte potraviny s větším obsahem vody, jako jsou jablka,okurky, hroznové víno, které skvěle vyplní místo svačinky.

 

Vybírejte barevnou zeleninu!

 

Barevná zelenina je nabitá vitamínem C, který tělo potřebuje k tvorbě kolagenu. Kolagenová vlákna jsou důležitou součástí struktury kůže, propojují její jednotlivé vrstvy se svalovou hmotou. Pokud nemáme dostatek kolagenu, kůže ztrácí elasticitu, a to přispívá ke zviditelnění zanesených tukových buněk.

 

Černá listina

 

Střezte se bílého pečiva, sladkých cereálií, sušenek, obecně rafinovaného cukru, místo toho objevte hodnotnější celozrnné pečivo a hnědou rýži, oves či praženou kukuřici. Obsahují více vlákniny, takže vám bude stačit podstatně menší porce.

  

Lymfatický systém – čistička těla

 

Jak zlepšit práci lymfatického sytému? Pomožte si jógou! Celulitida je symptom snížené schopnosti lymfatického systému, který má mimo jiné na starosti i čištění těla a filtrování nepotřebných látek. Jóga zvyšuje průchodnost lymfatických cest v těle, a tím pomáhá odplavovat toxiny a redukovat celulitidu.

 

Dokonalý zadek
(Foto: Archiv firem)Dvě jogínské pózy, které rozproudí váš lymfatický systém

 

Oba cviky jsme dělaly ve školách, aniž bychom tušily, že patří mezi základní pózy jógy na podporu lymfatického systému. Oba připomínají nedotaženou "svíčku“.

 

Lehnete si na záda, ruce podél těla s dlaněmi dolů, nohy jsou od sebe v šíři boků. Pokrčíte kolena až na hrudník, ruce posunete pod zadeček, abyste si s nimi následně pomohla. Nadzvednete pánev a pokračujete v započatém pohybu, rukama podepřete záda, lokty zůstanou na zemi.

 

Kolena dáte na čelo, lýtka jsou kolmo k podložce, která by měla být měkká. Důležité je, aby váhu nesla ramena, ne krk. Vydržte v této póze pět až deset nádechů.


Zpátky do lehu se vrátíte obráceným postupem. Nejdřív položte ruce dlaněmi dolů a potom "obratel po obratli“ vracejte trup pomalinku zpět na podložku. Tento cvik praktikujte alespoň ob den.

 
Druhá póza je podobná. Opět z lehu s rukama podél těla, pokrčíte kolena směrem k hrudníku a zvednete pánev nahoru. Na zemi zůstanou z části lopatky, dlaně tlačíte do země. Tentokrát kolena propnete a palci u nohy se pomalu dotknete země za vaší hlavou. Vydržte tři až pět nádechů.


Zpět do lehu nejdříve pokrčte pravé koleno k pravému uchu a levé zase k levému. Všechny pohyby musí být pomalé. Abyste se rychle "nepřehoupla“ při pokládání pánve zpět na zem, pomožte si rukama. U cviku pravidelně a zhluboka dýchejte.

 

Hýbejte se!

 

Nezáleží, jestli se raději procházíte, běháte, dáte přednost kolu, nebo kolečkovým bruslím, plavání či tenisu, jakýmkoliv pohybem předejdete celulitidě! Nejlepší cviky na zadeček a stehna, vychází ze zvedání a podsazování pánve nebo unožování. Pravidelný sport, ať už doma při televizi (klasické podřepy či výpady) nebo venkovní aktivity, s celulitidou rozhodně zatočí.

 

Doplňky

 

Samozřejmě můžete své snažení podpořit speciálními tělovými mléky, kterých je na trhu celá řada. Existují nejrůznější masáže, které problematické partie prokrví a tím odbourávají nehezké ďolíčky. Jednoduché prokrvení můžete praktikovat i každý den ve sprše, stačí střídat studenou a teplejší vodu a u toho masírovat speciální houbičkou. Všechny tyto možnosti patří k těm doplňkovým a úbytek celulitidy ovlivní dle odborníků do 5 procent, zbytek je, dámy, na nás!

 
20 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Institut kompliment Brno 15:04 27.03.2011
link se nezobrazil, takže ručně :) článek najdete na našich stránkách v sekci Novinky, je to příspěvek z 11.2.2011
Institut kompliment Brno 14:40 27.03.2011
Někdy stačí jen zhubnout, pozorujeme to již léta u našich klientek - například začínající celulitidy se můžete zbavit už redukcí pěti až sedmi kilogramů tuku :) Více ve článku http://www.komplimentinstitut.cz/website/news/zhub...
pevnější postava 07:27 22.03.2011
Chcete být sexy? Pomůžeme Vám, máme skvělé výsledky v hubnutí, tak i s tvarováním postavy. Poradenství nejen po celou dobu spolupráce, ale i potom. Kontakt najdete na www.tukydolu.cz
pevnější postava 07:26 22.03.2011
Chcete být sexy? Pomůžeme Vám, máme skvělé výsledky v hubnutí, tak i s tvarováním postavy. Poradenství nejen po celou dobu spolupráce, ale i potom. Kontakt najdete na
samovar 20:44 21.03.2011
Já ten cvik - svíčku tedy zkusím, ale jestli mě pak kvůli Vám budou rozmotávat v nemocnici, tak si mě nepřejte ...