Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Co dělat když venku mrzne? Vyberte z 15 nejlepších sportů na spalování tuku.

Zabijáci špeků: jaký sport se k vám nejlépe hodí?

aktualizováno 03.02.2012, 00:00 | 03.02.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Co dělat když venku mrzne? Vyberte z 15 nejlepších sportů na spalování tuku.

Když udeří mrazy, je lepší nevycházet, to ovšem neznamená, že byste měli zanedbávat váš trénink. Posilování zmáknete doma, nebo za pomoci trenéra ve fitness centru. To ale k perfektní linii nestačí. Jednoduché posilovací cviky by měly být jen doplňkem těch hlavních aerobních aktivit.

 

Začíná nové pololetí a vy máte jedinečnou možnost se někam přihlásit, pokud jste to v říjnu nestihla. Váháte kam, Poradíme vám sporty, které nejlépe formují postavu, u jiných zase výborně spalujete, nebo možná se ze všeho nejdřív chcete zbavit celulitidy. Vyberte si podle vašich potřeb:


Co nejvíce spálit a zeštíhlit


Pokud chcete využít mrazivých dnů k co největšímu výdeji energie, vsaďte na bojové sporty! Třeba takový kick box je velmi vhodnou fyzickou aktivitou, zejména pokud se chcete zaměřit na spalování podkožního tuku. Působí ale také na posílení svalů a zlepšení flexibility.Cvičení vychází z jednotlivých prvků různých bojových sportů, ty jsou ale přizpůsobeny tak, aby je mohl provádět každý.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Marta Jandová hubne! „Šest kilo musí pryč“
Shoďte 5 kilo za měsíc díky snídani
9 dietních lží, kterým věříme

 


Zkusit můžete i kompinaci pilatesu a kickboxu, tzv pilox, nebo tae-bo, které kombinuje prvky karate, taekwon-do a boxu s prvky tanečního aerobiku.

 


Spinning a H.e.a.t. program vám alespoň zčásti nahradí vaše oblíbené letní činnosti a to kolo a procházky. Na přístrojích dosáhnete rychlejších výsledků. Oba sporty jsou vhodné pro i zájemce se slabší fyzičkou, neničí klouby a udržují dlouho správně vysokou tepovou frekvenci, při níž náš organismus spaluje. Spinning i h.e.a.t můžete cvičit individuálně i skupinově. (2300 KJ/h)

 

Musí mě to bavit i unavit


Pokud chcete něco více ženského, ale stejně „spalovacího“, neváhejte vyzkoušet fenomén zvaný zumba, kterou si ale musíte nejdříve první měsíc osvojit, abyste do cvičení mohli dát vše.
Určitě si vyberete některý ze sálových sportů, z nichž je nejnáročnější squash, ale zabrat dá i tenis a nakonec i znovu objevený badminton.

 

 

Jediná nevýhoda těchto sportů je, že musíte domluvit alespoň jednoho proti hráče. Tuto malou překážku vám však sportovní zážitek s partnerem, či kamarádkou stoprocentně vynahradí. (1400 KJ/h)


Pryč s pomerančovou kůží


S celulitidou bojujte pořádným prokrvením podkožních tkání. Ideálně byste měla střídat plavání, relax v sauně s jógou. Všechny tyto sporty blahodárně působí na krevní oběh a formují kromě na první pohled viditelných povrchových svalů i svaly hloubkové. (1000 KJ/h)

 

Chci se odreagovat a zlepšit kondici


V tom případě se vrhněte do víru tance! A to jakéhokoliv. Od klasického tanga, baletu, salsu až po moderní street dance, bollywood či flirt dance. Říká se, že tanečnice mají nejlepší postavy… Zřejmě zatím bude elán, pružnost a ladnost. Nehrozí vám přehnané svaly, ani šlachovtá postava, naopak se ještě může přiučit svůdným pohybům, které využijete i v partnerském životě. (1700 KJ/h)
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

www.tukydolu.cz 18:15 03.02.2012
Máme pro vás dobrou zprávu. Můžete získat zpět svoji dobrou kondici a není to tak obtížné, jak si možná myslíte.