Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také zima může svědčit naší postavě! Při kterých aktivitách nejvíce zhubnete?

Zimní sporty: nejlepší tipy na spalování kalorií

Lyžařka
zdroj: Thinkstockphotos Lyžařka
aktualizováno 05.02.2018, 00:39 | 05.02.2018, 00:39 | doma.cz

Také zima může svědčit naší postavě! Při kterých aktivitách nejvíce zhubnete?

Když napadne hodně sněhu, zaradujte se - jen při odhazování sněhu spálíte víc, než na hodině aerobiku! A co teprve při zimních sportech! Budete na čerstvém vzduchu a zároveň se i otužíte. Intenzivní fyzická námaha vyvolává zvýšenou produkci endorfinů, které jsou zodpovědné za dobrou náladu.

 

Běžkování - všestranný trénink

 

Běžkovat můžete v každém věku, protože tento sport vychází z přirozených pohybů lidského těla – chůze. Běžky rovnoměrně protahují a posilují převážně svaly a šlachy dolních končetin, zároveň vám pomáhají udržovat flexibilitu vašich kloubů. Ramena, kolena i kyčle se neustále pohybují ve velkém rozsahu.

 

Lyžování
(Foto: oficiální zdroj)

 

 ČTĚTE TAKÉ:

Odlehčete večeře a břicho zmizí

Kde nejvíc jíme? 8 míst, kde nabíráme kila

Shoďte kilo za den! Zkuste skvělou očistnou kúru

 

Nohy sice "makají“ nejvíce, ale zapojíte samozřejmě i trup a ruce, ty si "užijí“ díky vyšším hůlkám. Zpevníte prsní i zádové svalstvo  a celý svalový korzet, a tak zlepšíte držení těla.

 

Běžkování je všestranný vytrvalostní sport, v němž se zátěž neustále střídá, a zapojuje všechny svaly, tím přispívá k lepšímu krevnímu oběhu a regulaci krevního tlaku. Rovněž posiluje srdeční činnost a dýchací systém. 

 

 

Bruslení - sexy postava zaručena!

 

Při ledním bruslení spálíte nejvíce, navíc za ledovou plochou nemusíte nikam daleko cestovat. Brusle svěla tvarují nohy, boky a zadeček. Neustále vyrovnávání váhy pak udržuje v "pohotovosti" celé tělo! Za hodinku spálíte více než na běžkách i na sjezdovce, a to přes 2000 kcal. Také krasobruslařky jsou všechny jak proutek.

 

Jak spalujeme při zimních aktivitách?

 

Odklízení sněhu
Bruslení
Běžky
Sjezdové lyžování
1590 kJ/hod.
2050 kJ/hod.
1890 kJ/hod.
1470 kJ/hod.

 
Lyžování, adrenalin přibalen!

 

Sjezdové lyžování je zábava, sport, dávka adrenalinu a pořádné zátěže! V základní pozici máte stehenní svaly téměř pořád zatnuté jako při podřepu. "Pérování“ v kolenech do zatáček zformuje vaše pozadí.

 

"Ať už dáte přednost běžkám, které jsou lepší na spalování kalorií, nebo sjezdovému lyžování, kde hlavně posilujete, nejdřív si dejte zahřívací kolečko, abyste se rozproudili a zahřáli svaly. Potom věnujte pár minut protažení nohou, trupu i paží,“ radí kondiční trenér Filip Tomáš z fitka F.T.A. Healthy Lifestyle.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

sport a výživa 17:40 07.12.2011
Chcete poskytovat organismu kompletní výživu a být fit! www.vyzivaprosport.cz/bezobtizi