Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

S reportérkou Televizních novin Míšou Liškovou se můžete naučit zumbu - jeden z moderních způsobů hubnutí.

ZUMBA S MÍŠOU: tanec v okovech. VIDEOLEKCE

aktualizováno 17.01.2011, 00:03 | 17.01.2011, 00:00 | doma.cz / kor

S reportérkou Televizních novin Míšou Liškovou se můžete naučit zumbu - jeden z moderních způsobů hubnutí.

Magazín doma.cz pro vás ve spolupráci s reportérkou Televizních novin Míšou Liškovou připravil sérií lekcí, ve kterých se můžete naučit základy zumby.

Ve druhém díle našeho seriálu jste se naučili základní kroky cumbie, což je původně otrokářský tanec, který tančíme s jednou nohou jakoby připoutanou k zemi, zatímco druhá noha jí obchází.

ZUMBA S MÍŠOU: v rytmu otrokářských tanců. VIDEOLEKCE

V dnešní lekci se naučíte další kroky, nejdřív pohyb do strany. Chytněte se jednou rukou v bok. Uděláme krok a zvedneme druhý bok, přinožíme. "Představte si, jako byste měli na jedné noze připoutanou těžkou otrokářskou kouli, takže nohou nemůžete příliš pohybovat. Můžete ji jen tahat po zemi,“ popisuje trenérka Míša Lišková.

Na stejném principu funguje i krok, kterému se přezdívá nošení svíčky. Nohy se pohybují pořád ve stejném rytmu, ruce dáme do takové polohy, jako bychom nesli nějaký podnos.

ČTĚTE TAKÉ:
ZUMBA S MÍŠOU: zábavné hubnutí
Buďte štíhlá podle receptu Gwyneth Paltrowové
ZPÁTKY DO FORMY: 7 tipů, jak rychle získat ploché bříško

Vybavíte si, jakým způsobem nosili otroci vodu? Měli přes záda takové tyče, na každém konci bylo zavěšeno vědro. I takový postoj v cumbii najdete.

 

Zumba kombinuje prvky z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením. Pohyb kombinuje rychlé a pomalé rytmy, které posilují a tvarují celé tělo. Za hodinu takového tance můžete spálit až 1000 kalorií. Zumba funguje na principu intervalového kardio tréninku, dá tedy zabrat nejen vašemu břichu, nohám, rukám i pozadí, ale posílí také vaše srdce.


Posledním krokem je sekání cukrové třtiny. Pohyb nohama: jedna noha stojí na místě, druhou ťukněte nejprve dopředu, pak do strany, pak dozadu, a zase do strany a dopředu. K pohybu však musíte přidat i ruce. Jedna paže je v bok. Ve druhé jakoby svíráte mačetu, první pohyb je seknutí dopředu, pak otočíte a zahodíte zpátky. "Při pohybu vpřed se mírně předkloníme, vzadu je ruka natažená,“ popsala Lišková.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

cvičitel 10:13 25.01.2011
Tady se jedná o hubnutí na bázi pohybu. Váš seminář byl zaměřen jenom jak lidi přesvědčit aby kupovali vaše produkty.
hubnutí 15:39 17.01.2011
Existuje mnoho způsobů, jak zhubnout. Ale pokud nejsou na bázi vyvážené výživy, hubnutí je jen krátkodobé a navíc se stav těla zhoršuje díky nedostatku živin, vyplývajícího z omezení jídla. Další problém je masivní úbytek svalové hmoty souběžně s úbytkem tuků. Takže postupně znovu váhu naberete (což se nazývá jo-jo efekt) především v tucích. Nakonec skončíte s ochablým tělem, které je ještě v horší kondici, než když jste začali. Plus se to podepíše na Vašem zdraví, protože máte dokonce méně živin k obnově Vašich buněk, což je ta počáteční příčina, proč jste přibrali váhu. www.tukydolu.cz