Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Volné nedělní odpoledne přímo svádí k výletu. Naštěstí je naše republika poměrně malá, a tak si můžete vyrazit vlastně kamkoliv. Pokud bydlíte poblíž Středočeského kraje, pak vám zřejmě neuniklo, že se pyšní mnohými turistickými atrakcemi. Krásné ...

4 tipy na jednodenní VÝLET ve STŘEDOČESKÉM KRAJI!

Výlet s rodinou
zdroj: Thinkstockphotos Výlet s rodinou
aktualizováno 04.06.2017, 00:00 | 04.06.2017, 00:00 | DyA

Volné nedělní odpoledne přímo svádí k výletu. Naštěstí je naše republika poměrně malá, a tak si můžete vyrazit vlastně kamkoliv. Pokud bydlíte poblíž Středočeského kraje, pak vám zřejmě neuniklo, že se pyšní mnohými turistickými atrakcemi. Krásné zámky i klidné parky vám pomůžou zapomenout na všední starosti.

Vydejte se s námi na výlet po úžasných místech tohoto kraje.


Gotická Kutná Hora

Kousek za Kolínem na vás vykoukne nenápadné městečko. Čím blíž se dostanete do jeho historického jádra, tím snáz pochopíte, proč je Kutná Hora zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Název města je odvozen od těžby (kutání) stříbra. Ostatně právě díky stříbru se Kutná Hora mohla rozrůst a stát se důležitým centrem země. Vy určitě nezapomeňte navštívit České muzeum stříbra, které vám o těžbě a samotné historii poví více. Od muzea se vydejte Barborskou ulicí rovnou ke Chrámu svaté Barbory. Připravte se na to, že tato mohutná stavba vám naprosto vyrazí dech. Cestou z Barbory si můžete odpočinout v Breuerových sadech, blízko kterých se nachází Vlašský dvůr. „Vlašák“, jak mu místní přezdívají, je zachovaný hrad ze 13. století, ve kterém se razily pražské groše. No a při samotné procházce Kutnou Horou určitě narazíte na úchvatná náměstí, která jsou protkána historií. 

 


Klid v Průhonicích
Žijete v Praze? Pak už jste zřejmě někdy navštívili Průhonický park, který se nachází jenom pár kilometrů od hlavního města. Tento 240 hektarů velký parkový komplex založil hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca už v roce 1885. A své kouzlo neztrácí dodnes. Většina lidí doporučuje, abyste se do parku vydali na začátku června, protože právě v tu chvíli parkem voní kvetoucí rododendrony. Pokud však návštěvu nestihnete, rozhodně to nevadí. Park je krásný v každém ročním období, a to dokonce i v zimě. Uvidíte, že si Průhonický park zamilujete na první pohled.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý ČERVEN
Víkend ve Vídni: Víc než Sacher dort a vídeňská káva
Kam před sezonou k moři? Madeira vás nadchne kuchyní, architekturou, výhledy i záplavou květin


Lázeňské Poděbrady
Jenom 50 km východně od Prahy se nachází oáza klidu a lázeňství. Od Poděbrad rozhodně nečekejte honosné historické památky, jako tomu bylo třeba v Kutné Hoře. Do Poděbrad se rozhodně vydejte ve chvíli, kdy potřebujete načerpat novou energii a užít si klidné odpoledne. Procházka kolonádou se zmrzlinou v ruce je opravdový balzám na duši. Obzvláště, když ji doplníte o kafíčko na zahrádce některého z místních podniků. V Poděbradech se prostě nikam nespěchá. Pokud vám však klidný život nic neříká, pak si můžete toto město užít i aktivněji. Místní cyklostezka, která vede podél Labe, je ideální pro rodiny s dětmi, které nechtějí zdolávat náročné terény. Možná si klid Poděbrad zamilujete natolik, že vám jeden den bude připadat málo. To rozhodně nevadí, protože v Poděbradech najdete mnoho lázeňských domů, které nabízejí, kromě klasických léčebných procedur, i wellness víkendy.

 


Zámek Loučeň
Když už budete v Poděbradech, můžete to rovnou vzít přes Loučeň. Malý městys na Nymbursku je známý především pro svůj barokní zámek, který prošel v letech 2000 – 2007 kompletní rekonstrukcí. Ještě, že se tomu tak stalo, protože jinak by zřejmě zámek ze 14. století dodnes chátral. A co vás na zámku Loučeň čeká? V každém případě klasická prohlídka zámku, která je speciální v tom, že vás provázejí kostýmovaní průvodci. Takže se nedivte, až s vás na prohlídce přivítá krásná kněžna. Po prohlídce se vydejte do místních bludišť, která zamotají hlavu nejen dětem, ale i dospělým. Den na tomto zámku vám uteče jako voda a rozhodně si vás získá natolik, že se sem ještě někdy vrátíte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře