Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Turistické výlety jsou pro vás trochu nuda a kolo už vás také omrzelo? Do přírody můžete vyrazit i na bruslích nebo koloběžce.

Do přírody nejen na kole: Kam vzít inline brusle nebo teréní koloběžky?

Bruslení
zdroj: Thinkstockphotos Bruslení
aktualizováno 26.08.2015, 00:49 | 26.08.2015, 00:49 | doma.cz

Turistické výlety jsou pro vás trochu nuda a kolo už vás také omrzelo? Do přírody můžete vyrazit i na bruslích nebo koloběžce.

Pokud se ve vás spojuje milovník turistiky a adrenalinu, určitě vás potěší, že české území protkané hustou pavučinou cyklotras a cyklostezek. Tu pravou si podle náročnosti a svých sil najde opravdu každý - rekreační i trénovaný cyklista. Po rovinatých cestách údolím řek mohou bezpečně jezdit i malé děti, zatímco milovníci náročné cyklistiky vybírají z horských a dálkových tras. Do výchozích míst vás pohodlně přepraví cyklobusy, které jezdí v turisticky atraktivních oblastech pravidelně od května do září.

 

Nemusíte ale vyrazit jen na kole. Stále populárnější se stává i turistika na in-line bruslích nebo koloběžkách. Řada horských středisek zas láká v sezoně na možnost sjezdu na terénních koloběžkách nebo motokárách.


ČTĚTE TAKÉ:

Spalte 500 kalorií za 30 minut! 5 nejlepších aktivit
Vyformujte zadeček: na in-linech to půjde samo!
ŠKOLA IN-LINE BRUSLENÍ: Než vyjedeme na stezku

 

Kam vyrazit?

 

S DĚTMI

Unikátním lákadlem je síť cyklostezek a in-line stezek, která vede nádherným údolím Tiché Orlice a Třebovky  v Orlických horách a nabízí kvalitní asfaltový povrch, minimální převýšení včetně pravidelné údržby. Desítky kilometrů stezek se rozbíhají z Ústí nad Orlicí na všechny strany. Jedna trasa vede přes Letohrad do Žamberka, druhá směřuje do České Třebové a třetí přes městečko Brandýs nad Orlicí, Choceň až do Vysokého Mýta. Cyklotrasy provádí městy a obcemi, kolem hradů a zámků, podél řek i Pastvinské přehrady, do nejvyšších partií Orlických hor až k chatě na Šerlichu a po nejkrásnějších místech CHKO Orlické hory i přírodních rezervacích podhůří.

 

Dítě na koloběžce
(Foto: Mediafax)

 

Náš tip: Pokud jsou vaše děti navíc milovníky chytrých telefonů, stáhněte si do mobilu zdarma aplikaci Geofun. Územím vás tak originální formou provede princezna Kačenka, Poláčkův Zilvar z chudobince, Orlická cyklajn královna či dokonce náš oblíbený místní aristokrat František Kinský.

 

NA KOLE JINAK

Pokud si na kole nejvíc užíváte kopečky, zatáčky a překážky, pak si zamilujete například bikepark na Lipně. Pokud nemáte potřebné vybavení, rádi vám zde vše zapůjčí, včetně ochranných pomůcek.

 

Bikepark
(Foto: oficiální zdroj)

 

PRO MILOVNÍKY ADRENALINU

Sjezd na terénních koloběžkách nabízí řada horských středisek. Pokud chcete něco netradičního, sjeďte si přímo od vrcholku Ještědu až do Liberce. Na Lipně vám zas koloběžky zapůjčí pod Stezkou korunami stromu a odevzdat ji můžete pod kopcem hned vedle lanového parku, kde se může vaše dobrodružná povaha také vyřádit. Jestliže nejste takový dravec a chcete spíše pozvolné kopečky, zkuste půjčovny v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku. Budete-li během jízdy potřebovat zchladit, skvěle vám poslouží venkovní brouzdaliště, potůčky, lavičky a sprchy ve zdejším Balneo parku. Pokud byste radši asfalt vyměnili za lesní cesty, můžete se projet na masivnějších a stabilnějších koloběžkách třeba v Orlických horách, a to od Suchého vrchu, přes pevnost Bouda do Těchotína, nebo nádherným údolím potoka Bublačka a skončit u romantické přehrady Pastviny.

 

Terénní koloběžky
(Foto: oficiální zdroj)

 

ZÁVOD Z KOPCE

Jestliže byste raději něco stabilního, vyměňte dvě kola za tři a zkuste si sjet kopec na teréních tříkolkách nebo horských kárách. Tento zážitek nabízí třeba  Peklák v České Třebové, Sportareál České Petrovice nedaleko Žamberka, nebo SkiPark Červená Voda u Králíků.

 

Terénní káry
(Foto: oficiální zdroj)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře