Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Česká republika je skoro bezedná studnice pro nalézání dosud nepoznaných míst. K jejich poznávání buďto můžete využít průvodce, ať už tištěného nebo fyzického, vlastní znalosti a zkušenosti a nebo také chytrý telefon.

Jak dostat děti do přírody? Zpříjemněte jim výlet vychytávkou pro chytrý mobil

Rodinný výlet
zdroj: Thinkstockphotos Rodinný výlet
aktualizováno 06.09.2015, 09:18 | 06.09.2015, 09:18 | doma.cz

Česká republika je skoro bezedná studnice pro nalézání dosud nepoznaných míst. K jejich poznávání buďto můžete využít průvodce, ať už tištěného nebo fyzického, vlastní znalosti a zkušenosti a nebo také chytrý telefon.

Dostat děti od mobilních telefonů a obrazovek počítačů je někdy nadlidský úkon. Že byste je raději viděli na čerstvém vzduchu v krásné přírodě? Jde to spojit!

 

Zapátrejte po mobilních aplikacích pro chytré telefony, které vám mohou zpříjemnit turistiku a děti zabavit. Poslouží jako turistický průvodce, zaujmou perličkami z okolí nebo naše nejmenší zapojí do zábavné hry.

 

Aplikace najdete i v češtině, zkuste třeba bezplatnou aplikace Geofun, která slouží jako zábavný průvodce po zajímavých místech a městech. Během hraní budete objevovat nová místa, poslouchat pověsti, ukáže vám zapomenuté fotografie či nejrůznější zábavná videa.

 

Geofun - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Během hry plníte pestré úkoly, odpovídáte na otázky, luštíte šifry, je toho dost a ještě mnohem více. V celé ČR je k dispozici přes 80 rozmanitých her, nejvíce jich je zatím v Českomoravském pomezí, hrát si ale můžete i na Šumavě, v Orlických horách, na severní Moravě nebo kolem Prahy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sport, výlet nebo počítač: Co vede mezi zájmy našich dětí?
Děti zvlčily. Jak je před začátkem školy "zkrotit"?
Nevíte, jak levně ZABAVIT DĚTI? Tady je 10 skvělých tipů!

 

Kouzlem celé hry je, že dopředu moc netušíte, co vás vlastně čeká. Znáte pouze přibližný čas trvání hry, nutné pomůcky, místo startu hry, stručný popis a faktory – fyzický, zábavy, trapnosti a mentální.

 

 

Posláním takových aplikací je jednoduše bavit, objevovat, vyhrávat zajímavé ceny, to vše s pomocí vašeho chytrého telefonu.

 

Hodit se mohou i jiné zábavné a turistické aplikace, jako:

* Vyletnik.cz: tipy na výlety v rámci České republiky
* Puzzle z hor: skládačky z motivem hor, z celého světa, * najdete zde ale i naše Krkonoše, Šumavu, Orlické Hory, Hrušné Hory či Vysočinu
* Swim Places - poradí, kde se vykoupat
* My dětem: poradí, kam s dětmi nejen na výlet, ale i na zajímavou akci, festival, hřiště či rodinné posezení s dětským koutkem

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře