Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Najít dovolenou, která bude vyhovovat celé rodině, je někdy velmi obtížné. Zapomeňte na kompromisy, a navštivte Lipno, kde si na své přijde opravdu každý. Od letošního jara si pro nás Lipno připravilo hned několik novinek, které si zamilují jak je...

Jste aktivní rodina, která se nebojí pohybu? Vyrazte na LIPNO!

Lipno
zdroj: Archiv autorky Lipno
aktualizováno 07.05.2017, 15:08 | 07.05.2017, 15:08 | DyA

Najít dovolenou, která bude vyhovovat celé rodině, je někdy velmi obtížné. Zapomeňte na kompromisy, a navštivte Lipno, kde si na své přijde opravdu každý. Od letošního jara si pro nás Lipno připravilo hned několik novinek, které si zamilují jak jednotlivci, tak i rodiny s dětmi.

Lipno nad Vltavou leží necelých 32 kilometrů od historického města Český Krumlov, které je na seznamu UNESCO. Cestou tedy rozhodně nevynechejte návštěvu tohoto krásného města, které je chloubou Jihočeského kraje. 


Osvědčená klasika
První zastávkou vašeho pobytu, kterou určitě nesmíte vynechat, je Stezka korunami stromů. Je otevřena po celý rok. „Jaro je na Lipně plné života. Ze Stezky korunami stromů mohou návštěvníci pozorovat probouzející se les z nezvyklého úhlu pohledu nebo i vzdálené alpské vrcholky. Stezka je otevřena každý den od 10 do 18 hodin,“ láká k výletu Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. A rozhodně se nemýlí. Stezka je doplněna několika adrenalinovými odbočkami či tobogánem, takže se nemůže stát, že by se vaše dítě nudilo. Další výhodou Stezky je také to, že se do jejích vrcholků dostane opravdu každý, protože po celé své délce je bezbariérová.

 

Stezka korunami stromů
(Foto: Archiv autorky)


Novinka, kterou si zamilují děti
Pár kroku od Stezky se nachází nový rodinný park Království lesa, ve kterém si děti mohou užít nejen všemožné lanové soustavy, prolézačky, bludiště, houpačky a obří trampolíny, ale také se v něm zábavnou formou mohou dozvědět zajímavé informace z oblasti biologie a životního prostředí. Rodiče jistě ocení mnoho odpočinkových míst, ze kterých mohou sledovat své ratolesti při hře. A dobrá rada na závěr. Rozhodně si pro Království lesa nevyhrazujte pouze hodinku nebo dvě. Garantujeme vám, že první hodinu strávíte hned na začátku Království, a to u roztomilých koziček, které můžete nakrmit a pohladit. A tak se může stát, že v příjemném stínu lesa, ve kterém najdete i restaurace a stánky se zmrzlinou, lehce zapomenete na svět za hradbami Království.

 

Království lesa
(Foto: Archiv autorky)


Mírný adrenalin s dětmi? Žádný problém
Myslíte si, že cyklistická stezka vedená lesem není nic pro rodiny s dětmi? Tak to jste ještě nebyli na Lipně, kde na letošní sezonu připravili Floutrejl! Jedná se o 5 km dlouhou cyklistickou trasu skrze les. Výhodou této stezky je především to, že její profil je navržen s mírným klesáním, a tak si ji na horském kole mohou bezpečně užít děti od šesti let.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý KVĚTEN
TIP NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND: Co stihnout a zažít v Amsterdamu?
Jste dobrodružná povaha? Nadchne vás Keňa, země opravdového Safari


Pro odvážnější z nás
Vaše drahá polovička vyrazila s dětmi do Království lesa, a vy si chcete užít ten opravdový adrenalin? Možná vaši touhu ukojí bikepark Lipno. Klopené zatáčky, skoky a dřevěné překážky, tohle všechno na vás čeká na dvou trasách o celkové délce 3 kilometry. I bikeři – začátečníci si přijdou na své, jedna trasa je určena přímo pro ně.

 

Lipno
(Foto: Archiv autorky)

 

Další atrakce
Jak už jsme naznačili na začátku, na Lipně můžete strávit klidně týden a stále nebudete mít o zábavu nouzi. Rozhodně se vyplatí využít půjčovny sportovního vybavení, a projet se podél jezera na in-line bruslích, silničních koloběžkách nebo třeba na elektrokolech. Dokonce si v půjčovně můžete zapůjčit elektročluny a malé plachetnice, ke kterým nepotřebujete licenci. Jak jinak si užít nádherné jezero, než při romantickém brázdění jeho vln.? Pokud si netroufáte na vypůjčení plachetnice, pak se můžete svést po vodní hladině výletním parníkem od Lipno Line. Cestou se můžete v klidu kochat přírodou, popíjet pivo nebo drink a pochutnávat si na dobrotách lodní kuchyně. Co si přát víc? A jestli existuje něco, co si oblíbí jak rodiče, tak děti? Pak bychom tipovali Bobovku. V areálu Bobovky si můžete užít dvě bobové dráhy, a to horskou i korytovou, které jsou vzájemně propletené a krásně korespondují s rázem krajiny.

 

Parník Lipno Line
(Foto: Archiv autorky)

 

Naše tipy
- I co se týče ubytování, si každý vybere. Akční rodiny mohou využít Camping Lipno Modřin, náročnější naopak ubytování v centru Lipna (náš tip: Landal Marina Lipno je nádherný apartmánový komplex na břehu Lipna, který vás okouzlí na první pohled).

- Pokud se rozhodnete pro návštěvu Lipna, pak by vám neměla uniknout Lipno.card, tedy karta, která nabízí desítky výhod nejen na Lipně, ale v celém Jihočeském kraji. Seženete ji buď u svého ubytovatele, nebo si ji můžete za 149 Kč koupit. Karta obsahuje například rodinný kombinovaný vstup do Království lesa a na Stezku korunami stromů v červenci a srpnu za 750 Kč.


Ať už přijedete na Lipno na víkend, nebo na celý týden, můžeme vám garantovat, že se nebudete nudit a užijete si pohodové dny plné zábavy a dobrodružství.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře