Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chcete si víkend užít naplno? Dopřát dětem nové zážitky a odpočinout si od pracovního týdne? Pak pro vás máme nový seriál. Každý měsíc vám nabídneme výhled zajímavých akcí, které se konají po celé České republice.

Kam na výlet? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý BŘEZEN

Rodinný výlet
zdroj: Thinkstockphotos Rodinný výlet
aktualizováno 01.03.2017, 16:17 | 01.03.2017, 00:45 | doma.cz

Chcete si víkend užít naplno? Dopřát dětem nové zážitky a odpočinout si od pracovního týdne? Pak pro vás máme nový seriál. Každý měsíc vám nabídneme výhled zajímavých akcí, které se konají po celé České republice.

V březnu se můžete těšit hned na několik zajímavých festivalů a událostí. 

 

Aquacentra lákají na výhodné vstupy
Milují vaše děti aquacentra? Pokud stihnete návštěvu AquaPalace v Praze Čestlicích do 31. 3., pak za dětský vstup zaplatíte pouze 1 Kč. Jedinou podmínkou je, aby dítě měřilo do 150 cm. Více informací se dozvíte na http://www.aquapalace.cz. Podobnou akci naleznete i v Aqualandu Moravia. I zde mají děti do 150 cm vstup za 1 Kč. Akce platí do 19. 3., pro více informací se podívejte na http://www.aqualand-moravia.cz/.

 


Poslední šance si zabruslit
Březen je jeden z posledních měsíců, ve kterých si můžete zabruslit. Do 5. 3. je pro vás zdarma otevřeno kluziště pod střechou obchodního centra Europark (http://europark.cz). Pokud si chcete užít bruslení v blízkosti barokního zámku, pak se vydejte do Holešova, kde pro vás mají do 31. 3. připravenou ledovou plochu. Děti i dospělí mají vstup za 20 Kč. Další informace naleznete na https://www.holesov.info. Až do začátku dubna si můžete užívat veřejné bruslení na zimním stadionu v Říčanech. Rozpis veřejného bruslení si zkontrolujte na http://www.merkuricearena.cz.


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Falešné české tradice: Pivo ani ponožky v sandálech nejsou naše! A nejen tyto symboly
Nejúžasnější místo na světě: Růžové jezero Hillier v Austrálii bere dech!
DECHBEROUCÍ MÍSTO NA ZEMI: Mystické moře, které připomíná noční oblohu


Konečně do přírody
Pokud si chcete užít krásného počasí na čerstvém vzduchu, pak můžete vyrazit na Veselici na statku. Jedná se o tematický den, který se uskuteční 4. 3. v ZOO Parku Vyškov. Během akce můžete ochutnat zabíjačkové dobroty a děti se jistě zabaví v tvořivých dílničkách (http://www.zoo-vyskov.cz). Jste z Brna a chcete dětem vymyslet skvělé jarní prázdniny? Co takhle týdenní prázdniny v ZOO Brno? Děti můžete zaregistrovat jak na celý týden, tak i na jednotlivé dny. Poplatek za jeden den činí 300 Kč. Pro více informací se podívejte na http://www.zoobrno.cz. Lidé z Prahy mohou využít akci Happy Mondays v ZOO Praha. Každé pondělí v celém roce 2017 (kromě července, srpna a 25. prosince) mají děti do 15 let, studenti a důchodci vstup za 50 Kč (https://www.zoopraha.cz).


Zajímavé festivaly a jednodenní akce
Patříte mezi milovníky online portálu Fler? Pokud ano, tak zajděte 4. a 5. března do pražské Balabenky, kde v rámci Fler Offline 2017 budete moci poznat své oblíbené prodejce.

 

Pro všechny milovníky čokolády se uskuteční od 17. do 19. března Čokoládový festival v Mladé Boleslavi (http://www.bondy-centrum.eu). Pokud dáváte raději přednost vínu, navštivte Festival vína. Degustace a představení zajímavých vín vás čeká 18. března v Jihlavě (http://www.festival-vina-jihlava.cz).

 

 

A kdo rád chodí do divadla, neměl by si nechat ujít Žamberské jarní slavnosti, přehlídku (nejen) amatérského divadla. Mezi lákadla letošního ročníku patří mimo jiné nejlepší francouzská komedie roku 2011 „Mátový, nebo s citronem?“ v podání ochotníků z Klášterce nad Orlicí, nebo úspěšné nastudování slavného kusu z pera Isabell de Toledo „V rytmu tanga“, které uvede soubor Vicena z Ústí nad Orlicí. Diváci se mohou těšit celkem na šest představení, pořádaných až do konce dubna.

 

Proniknete do vlastní duše

Zajímá vás všechno, co se děje okolo vás? Pak se vydejte na Festival Evolution, který ocení především příznivci zdravého životního stylu a aktivního života. Festival se uskuteční od 24. do 26. 3. na Výstavišti v pražských Holešovicích (http://www.festivalevolution.cz).

 

Zahřejte se

Pro všechny polívkáře je tu Polívkování na smíchovské náplavce v Praze. Čtvrtý ročník této oblíbené gastronomické akce se odehraje 25. března.

 

Nebuďte lhostejní

Festival Jeden svět se věnuje problematice lidských práv v Evropě. Pokud je vám toto téma blízké, pak zavítejte od 27. 3. do 1. 4. do Olomouce. Více informací na https://www.jedensvet.cz/2017/olomouc/.

 

Hrajte si

V pátek 3. března se veřejnosti znovu otevřou brány interaktivní výstavy s názvem Magické Vikýře PLAY. Unikátní projekt renomovaného umělce Petra Nikla navazuje na jeho úspěšnou realizaci z roku 2013 a opět si klade za cíl rozvíjet imaginaci, fantazii a tvořivost diváků. Zcela nové expozice a herní instalace navržené přímo na míru podkroví pražské Malostranské besedy budou k navštívení až do 30. června. Návštěvníci se mohou jednotlivých exponátů dotýkat, vstupovat do nich a hrát si s nimi. Mohou je dotvářet podle vlastních pocitů a představ či například reagovat na ostatní návštěvníky. Celkové tvůrčí dílo tak vzniká teprve až po zapojení aktivní fantazie každého diváka.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Klárka 20:39 20.12.2017
Ahoj, moc díky za pěkné jarní tipy na výlety, já tedy sice většinou čerpám z tohoto webu: https://www.venkazdyden.cz/tipy-na-vylety , ale každá jiná rada se určitě hodí, protože teď na mateřské mám toho času skutečně docela dost, a chci toho co nejvíce využít! :-)