Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Venku je konečně krásné a slunečné počasí, tak je na čase trávit volné dny na výletech a v přírodě. Máme pro vás ucelený přehled těch nejzajímavějších akcí, které se budou konat v průběhu celého června.

Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý ČERVEN

Rodinný výlet
zdroj: Thinkstockphotos Rodinný výlet
aktualizováno 01.06.2017, 00:44 | 01.06.2017, 00:44 | DyA

Venku je konečně krásné a slunečné počasí, tak je na čase trávit volné dny na výletech a v přírodě. Máme pro vás ucelený přehled těch nejzajímavějších akcí, které se budou konat v průběhu celého června.

Nakoukněte do zajímavých prostor
Červen se nese ve znamení dnů otevřených dveří. Chcete se podívat, jak to vypadá na Pražském hradě? Příležitost máte 3. června od devíti hodin. Dostanete se do nepřístupných sálů, salonu a místností, které se nacházejí v středním a jižním křídle Nového paláce. O víkendu 3. a 4. června budete moci nakouknout i do památkových domků Uherskohradišťstka a Uherskobrodska. Domečky a objekty lidového stavitelství určitě stojí za návštěvu. O tomto víkendu se také můžete podívat do klášterní zahrady ve Vrchlabí, která vám poodkryje tajemství místních rostlinek.


Gastrovýlety

I červen přeje všem možným gastrofestivalům. Pro příznivce vín je připraven festival autentických vín Praha pije víno, který se uskuteční 2. a 3. června v Praze. Během tohoto víkendu můžete ochutnat výborná vína z celé střední Evropy. Návštěvníkům se také naskytne možnost ochutnat vybrané lahůdky například z rukou michelinského kuchaře Romana Pauluse. Pokud dáváte přednost spíše šumivým vínům, pak si vyrazte na Milujeme Prosecco. Tento zajímavý festival se uskuteční 10. června v Praze a bude věnován i italskému designu, gastronomii a módě. Bublinky si ale můžete dopřát stylově po celý červen, a to nejen v Praze. Kromě hlavního města se na příznivce sektů těší i Brno, Plzeň a Ostrava. Od 3. do 18. června se zde v pěti desítkách restaurací odehraje Festival šumivých vín „Sektival“. Milovníci sektů a dobrého jídla budou moci letos objevovat rozmanitost bublinek ve snoubení s nejrůznějšími pokrmy.

 

Máte-li radši pivo, uvítá vás 3. června na nádvoří pivovaru Staropramen na pražském Smíchově food festival Street Food Rocks, na který je vstup zdarma a kromě kuchyní z celého světa se můžete těšit na Mydy Rabycard, I Love You Honey Bunny nebo duo Márdi & Pítrs z Vypsané Fixy. O týden později, v sobotu 10. června 2017 zavítejte na nádvoří Velkopopovického pivovaru, kde se slaví jubilejní 25. ročník Dne Kozla (vstup zdarma). Návštěvníci se mohou těšit na novinku, Velkopopovický Kozel Černý Nefiltrovaný, huebně akci doprovodí například Děda Mládek Illegal Band, Buty nebo Miro Žbirka.

 

17. června se můžete těšit na další ročník Mattoni Koktejl Festivalu, který se opět uskuteční na Staroměstském náměstí. Celá barmanská a hudební show je zdarma, a tak se můžete nechat unášet hudebnímy tóny Davida Kollera, Slzy nebo třeba Ewy Farné.

 

 

Jako britská královna

V neděli 4. června v 14:00 odstartuje v ČR historicky první dostihová a společenská událost s názvem Ladies Day, která je věnována hlavně dámám. Má svůj původ v kolébce dostihového sportu, v Anglii, kde na tuto událost přichází i královna. Ladies Day svým důrazem na módu a styl po celém světě přitahuje pozornost i těch, které samotné dostihy běžně neoslovují. Návštěvníci se tradičně scházejí ve výrazném společenském oblečení - muži v saku, ženy v letních nebo společenských šatech a ve známých velkých "dostihových" kloboucích. Kromě dostihů se můžete těšit i na módní přehlídky.

 

Potmě a pro dobrou věc

Kavárna Potmě nesmí chybět ani v letošním roce. Bude slavnostně otevřena 5. června ve 12.30 hodin na náměstí Republiky v Praze. Pozvání Světlušky přijala cellistka a modelka Terezie Kovalová, herečka Jana Stryková a herci Václav Neužil s Petrem Stachem. Hosté budou moc vstoupit do světa zvuků, chutí a vůní až do 22. června. Vstup do Kavárny POTMĚ stojí 140 Kč, v ceně je ale již jeden nápoj nebo zmrzlina a hrneček s logem Světlušky a světluščí magnet na památku. Navíc svou návštěvou podpoříte prostřednictvím Světlušky nevidomé. Třeba aby mohli chodit do běžné školy, věnovat se sportu nebo hudbě.


Sportu zdar!
Zahrát si tenis na přírodní trávě? To je snad sen každého tenisty. Vyzkoušejte si "wimbledonský" kurt na zámku Berštejn. Tuto možnost budete mít od 1. června až do 31. srpna. Pokud jsou vám blízké dostihy, pak navštivte Ladies Day ve Velké Chuchli, který se uskuteční v neděli 4. června od čtrnácti hodin. I v červnu na nás čekají zajímavé běžecké akce. Mezi ty nejpopulárnější se rozhodně řadí Mattoni 1/2 Maraton, který se 3. června poběží v Českých Budějovicích a 24. června v Olomouci. 14. a 15. června se také uskuteční druhý ročník O2 Pražské štafety 4x5 2017. Na konci akce vás čeká i hudební koncert, takže se rozhodně máte na co těšit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víkend ve Vídni: Víc než Sacher dort a vídeňská káva
Kam před sezonou k moři? Madeira vás nadchne kuchyní, architekturou, výhledy i záplavou květin
Jste aktivní rodina, která se nebojí pohybu? Vyrazte na LIPNO!


Den otců

V květnu jsme si užili Den matek a neměli bychom zapomínat ani na muže. Letos připadá Den otců na 18. června a oslavit ho můžete třeba na zámku Loučeň, kde budou mít tatínkové vstup zdarma. Celý den bude na zámku probíhat doprovodný program, který si užijí nejen taťuldové, ale především jejich ratolesti. A večer mohou tatínkové vyvést své drahé polovičky na koncert skupiny Jelen. Akce s názvem Jelen-Den otců pod širým nebem se uskuteční na pražském Střeleckém ostrově.

 

 

Pozvánky pro hravé

Do Orlických hor jste zváni 16.-18. června na Dobruška fest, festival netradičních her a aktivit. Můžete si zde vyzkoušet populární hry i žhavé novinky z celého světa. Nechybí například oblíbený disc golf, zaujme vás ale i extrémní golf nebo ladder golf, který se vám vejde i na zahradu.

První červnový víkend určitě zamiřte s dětmi do Plzně. Velký akční Dětský den začne v sobotu 3. června ve 13:00 ve Škodalandu u Borské přehrady. Připraveny jsou ukázky výcviku policejních psů, sebeobrany, vystoupení Dády Patrasové, tvořivé dílny, soutěže, malování na obličej, kouzelník, balónky, zmrzlina… zkrátka vše, co k správné oslavě patří. Lobezské louky se zas 3. června od 12:00 stanou dějištěm Dětského dne s piráty a pirátskou bitvou. Dobrodružná výprava za poznáním děti čeká v Techmanii. Tam totiž zmizel americký profesor John Stephenson a děti se mohou stát součástí vědeckého vyšetřovacího týmu, který má za úkol profesora najít.

 

Malí milovníci vědy mohou zamířit 3.7. i do Liberce. Mini Science show, dovednostní soutěže či řešení nejrůznějších hlavolamů a kvízů – to je jen zlomek toho, co si pro vás tým zdejší iQLANDIE připravil. Těšit se můžete i na bublinárium nebo zmrzlináře „vědátora“. Ten vám naservíruje speciální zmrzlinu z kapalného dusíku, jenž má pro vaši představu teplotu -196 °C. Tak kdo ochutná?


Další zajímavé akce
Už 17. ročník Avon pochodu se uskuteční 10. června v Praze. Pokud chcete podpořit všechny, kteří s touto nemocí bojovali nebo bojují, vydejte se na tuto akci, která má dobré poslání. Můžete se těšit na doprovodný program, během kterého vystoupí například Michal Hrůza a Kapela Hrůzy nebo třeba Sto zvířat. Milujete multižánrovou hudbu? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít festival United Island, který proběhne od 22. do 25. června v Praze.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře