Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Prázdniny jsou tady a s nimi i nespočet výletů, na které se můžete vypravit. Vydejte se do přírody, na hrady a zámky a nezapomeňte si především na chvilku odpočinout od každodenních starostí.

Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý ČERVENEC

Rodinný výlet
zdroj: Thinkstockphotos Rodinný výlet
aktualizováno 01.07.2017, 00:00 | 01.07.2017, 00:23 | doma.cz

Prázdniny jsou tady a s nimi i nespočet výletů, na které se můžete vypravit. Vydejte se do přírody, na hrady a zámky a nezapomeňte si především na chvilku odpočinout od každodenních starostí.

Do přírody!
Už jste slyšeli o stezce korunami stromů? Pokud ne, tak to letos o prázdninách musíte napravit. Hned 2. července budete mít tu nejlepší příležitost, a to v Jánských Lázních, kde se 2. července otevře zbrusu nová stezka korunami stromů. Navíc po vystoupání už nemusíte své nohy namáhat a dolů to můžete vzít po suchém tobogánu, což potěší především vaše ratolesti. Starší sestřička této stezky se nachází na Lipně. I tam si pro vás připravili speciální prázdninový program, a to prodlouženou otevírací dobu. Po celý červenec a srpen se na noční stezku můžete vydat každé úterý od 9:30 do 23:00. Věřte nám, že vidět osvětlenou stezku je opravdu nevšední zážitek. Pokud vyrazíte o víkendu, tak na vás čeká hudební program.

 

Stezka korunami stromů
(Foto: Archiv autorky)


Gastronomii zdar
K létu už neodmyslitelně patří dobré jídlo, víno a pohoda. K této pohodě vám může dopomoci třeba netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře. Pokud přijedete kterýkoliv prázdninový pátek, pak zažije zajímavou prohlídku, která bude doplněná o ochutnávku vín z Kutnohorské oblasti. I letos se uskuteční akce s názvem Otevřené sklepy Hustopeče. Po celé prázdniny budete moci od 18. do 21. hodin nakouknout do vinných sklípků hustopečských vinařů. Od alkoholu si budete moci odpočinout na zámku v Novém Městě nad Metují. Po celé prázdniny na vás čeká výstava Historické cukrárny aneb Sladký život našich prarodičů. Věřte nám, že se vám nad exponáty budou sbíhat sliny. 16. července se vydejte na Jam session v Praze, výjimečnou akci, která u nás nemá obdoby. Na této gastronomické show vytvoří tři kuchaři ojedinělé džemy z ovoce, které „neprošlo“ do obchodů. Nejen, že vám ukážou, jak neplýtvat jídlem, ale především si některé sklenice s džemem budete moci zadarmo odnést domů. A to je fajn!

 


S dětmi na zámek

Je obecně známo, že menší děti si prohlídku zámku spíše protrpí. Výjimku tvoří pouze noční a pohádkové prohlídky, které děti naprosto nadchnou. Mnoho zámků a hradů po celé České republice popularity nočních prohlídek využívá, a plánuje je měsíce dopředu. Jenom namátkou jsme vybrali ty nejzajímavější z nich. Večerní prohlídka Horního hradu se uskuteční 8. července, a věřte, že opravdu bude stát za to. Ve stejný den se můžete vydat i na zámek v České Třebové. Připravte se na to, že se budete pěkně bát. Na programu je totiž noční prohlídka středověké mučírny. Čekají na vás historické mystifikace a třeba i ohnivá show. Na zámku Potštejn si pro vás připravili opravdu nevšední prohlídku, která se odehraje 21. a 22. července. Patnáct účinkujících se postará o to, abyste se alespoň na chvilku zabývali tím, zda jsou lidé opravdu lidmi a duchové duchy. Pokud nechcete na noční prohlídku, ale zároveň chcete zažít něco netradičního, pak vaše očekávání splní na zámku Kačina. V rámci prázdninové akce Pohádkový zámek Kačina vám prostory ukáže třeba červená Karkulka, pohádková babička nebo i Jeníček a Mařenka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Čeká vás dlouhá cesta? Víme, jak se efektivně zbavit únavy
Poprvé pod stan s malými dětmi? Tyhle tři věci nepodceňte
Malá vesnička plná zajímavostí! Navštivte KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ


Sport!

Kdy jindy navštívit sportovní události než v létě? Aby vám u toho nebylo příliš velké teplo, pak se vydejte k vodě. Hned na začátku července, konkrétně 8. a 9., můžete vyrazit do Dolní Kounice, kde proběhne závod ve slalomu na divoké řece. Od vody si můžete odskočit 15. července na RunTour do Olomouce, kde si můžete zaběhat buď na 5 km, nebo na 10 km. Návrat zpátky k vodě musí být opravdu stylový. Co se takhle vyrazit podívat na jedinečný závod dračích lodí? 29. července se v Telči můžete těšit na akci Draci v Telči.

 

Hrady CZ
(Foto: oficiální zdroj)

 

Za hudbou

Leto je sezonou hudebních festivalů a již v červenci se můžete těšit na ty největší u nás. Od 4. do 6. července si můžete sváteční dny zpříjemnit na tradičním festivalu Rock for People v Hradci Králové. Mezi top headlinery patří Die Antwoord, Paramore, Evanescence nebo Slaves. Vše podstatné najdete na rockforpeople.cz.

 

Hudební fanoušky svým výběrem stars potěší i 16. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Colours of Ostrava, který letos uvítá hvězdy jako Norah Jones, Jamiroqai, Imagine Dragons, Justice nebo Alt-J. Unikátní prostředí areálu Dolní oblast Vítkovice dodává festivalu jedinečnou atmosféru. Více na www.colours.cz.

 

A pokud jste milovníci spíše českých interpretů, síť festivalů Hrady CZ čeká právě na vás a spolu s ní Anna K. Lucie Bílá a Arakain, Mandrage, Majk Spirit nebo Mig 21. Startuje 14.7. na Točníku, naposledy se objeví 2.9. na Bezdězu, další zastávky najdete na ceskehrady.cz.

 

Něco pro dámy

Potěšte svou poetickou duši. Poslední červnový den a první dva červencové se ve Vamberku uskuteční Krajkářské slavnosti a rozhodně bude co obdivovat. Nedaleké Deštné v Orlických horách  zas 15. a 16. července hostí Zvonečkový jarmark. Můžete si tu odlít vlastní zvoneček, ale obdivovat i práci košíkářů, keramiku, drátkování nebo korálkování.

 

Retro jede

 

Retro vlna je v kurzu a láká na ni mnoho zajímavých výstav i muzeí. Do Jablonce nad Nisou se třeba vydejte do Muzea hraček, najdete tam určitě většinu hraček, se kterými jste si jako malí hráli. Většinu si můžete nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet, děti si během exkurze na památku vyrobí jednoduchou loutku. Na pražskou Náplavku pak hudební fanoušky jistě naláká výstava Gott My Life věnována fenoménu Karla Gotta. Potrvá až do konce září a najdete na ní vystavené hudební ceny, výtvory Mistrových fanynek i knihy a desky, které ho inspirují.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře