Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chcete si druhý prázdninový měsíc užít dosyta? Pak využijte každou volnou chvilku a vydejte se na zajímavý výlet. Ty nejzajímavější akce, které si rozhodně nesmíte nechat ujít, najdete v našem článku.

Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý SRPEN

Výlet s dětmi
zdroj: Thinkstockphotos Výlet s dětmi
aktualizováno 01.08.2017, 00:00 | 01.08.2017, 00:00 | DyA

Chcete si druhý prázdninový měsíc užít dosyta? Pak využijte každou volnou chvilku a vydejte se na zajímavý výlet. Ty nejzajímavější akce, které si rozhodně nesmíte nechat ujít, najdete v našem článku.

Vydejte se na gastrovýlet


Letní počasí přeje všem venkovním akcím. Hned 5. srpna se můžete vydat do trojské botanické zahrady. Místo květin tam naleznete dobroty z jižní a severní Ameriky. Akce s názvem American Food Day rozhodně nadchne všechny příznivce hamburgerů, ale i pikantnějších mexických pokrmů.

 

Druhý srpnový víkend se bude nést ve znamení zlatavého moku. Pokud chcete ochutnat hned několik druhů piv, pak se vydejte na Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí. Asi nám dáte za pravdu, že k létu neodmyslitelně patří ovocné knedlíky. Pro všechny příznivce borůvkových kynutých knedlíků jsou tu Borůvkové hody v Malé Morávce, které se konají 19. a 20. srpna. Všechny Pražany jistě potěší, že 26. srpna se uskuteční Náplavka Street Food Vol II. Akce plná výborného jídla ze všech koutů světa slibuje opravdu gastronomický zážitek. Ve stejný den se můžete vydat i na Foodparade 2017. Tato oslava delikates se koná v zahradách Trojského zámečku. Milovníky vína potěší jedno z prvních letošních vinbraní - Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti, které proběhne v neděli 27.8. od 13 hod. v areálu hotelu Port. Vinařství Château Valtice bude prodávat bílý a růžový burčák i vybraná vína z vlastní produkce a z Vinařství Kovács. Během dne bude na okružní plavby po jezeře od hotelového mola každou celou hodinu vyplouvat výletní loď Máj a plavby budou zcela zdarma. Hodovat se bude i 11. a 12. srpna ve Skiparku Červená Voda v Orlických horách. Již sedmý ročník Fořtova dne láká na jídlo, ale i koncerty a bohaté sportovní vyžití.

 


Kam vyrazit s dětmi?


Chcete vzít své děti na netradiční prohlídku zámku? Pak 12. srpna vyrazte na zámek Úsov, kde vás zámkem provedou pohádkové bytosti. Malé vojáky můžete 12. srpna vzít na Šermířský víkend, který se koná v Plumlově. Všichni členové rodiny si rozhodně užijí Mezinárodní den slonů a lvů v Zoo Praha, který vychází taktéž na 12. srpna. Během tohoto dne na vás čeká speciální program plný zábavy a překvapení. Všechny činorodé rodiče rozhodně potěší Baby Fest, který se koná 20. srpna v Sázavském klášteře. Pro děti budou připravené hry, dílničky a zajímavé kurzy a rodiče mohou nakoupit na baby marketu. Poslední srpnový víkend bude patřit brněnské Pigyádě, na které se snad každé dítě pořádně vyřádí. Pokud chcete raději užít klidu a vyhnout se davům, zavítejte do Orlických hor a směrujte své kroky do Villy Nova v Uhřínově. Najdete zde unikátní archeologické muzeum v přírodě. Objevíte, jak se žilo ve středověké vesnici, upečete si chlebové placky, můžete si pohovět ve stylovém domečku nebo se kochat pasoucími se zvířaty. Ráj pro duši dospělých a plno aktivit pro děti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si chytře zabalit do PŘÍRUČNÍHO ZAVAZADLA? Tipy a triky pro všechny cestovatele
TIP NA VÝLET: Toužíte spatřit pravou poušť? Nemusíte na Saharu, máme je i u nás
Letní žár není pro vás? Ochlaďte se v panenské severské přírodě Islandu


Sportovní akce


Malé i velké kluky rozhodně potěší Mistrovství Evropy v letecké akrobacii a letecká show v Chotěboři. Tato zajímavá akce se bude konat od 5. do 12. srpna. Pokud jsou vaše děti posedlé tancem, pak je můžete poslat na Mezinárodní letní školu tance, která proběhne od 13. do 19. srpna. Milujete běh? Pak nesmíte 19. srpna vynechat RunTour Liberec. Na své si přijdou jak běžečtí začátečníci, tak i zkušení profíci. S dětmi můžete vyrazit na akci s názvem Běžíme na hrad Veveří, která se uskuteční 26. srpna. Na programu bude nejen běh, ale i doprovodný program plný soutěží, her a tomboly. Pro děti jsou připravené speciální dětské závody. Na další oficiální olympiádu si budeme muset minimálně do zimy počkat, po loňském úspěchu Olympijského parku v Plzni se nicméně sportovní nadšenci všech generací mohou i letos v srpnu těšit na velkolepou sportovní událost, díky které si zdarma na jediném místě vyzkouší desítky různých sportů. Desetidenní akce Sportmanie se uskuteční od 18. do 27. srpna v amfiteátru a parku za obchodním centrem Plaza.

 


Za kulturou


Milujete klasiku? Pak si nenechte ujít hru Romeo a Julie, která se odehraje 5. srpna na hradu Točník. Tajemná atmosféra a romantický příběh jsou zárukou kvalitního uměleckého zážitku. Za hudbou se vydejte na Litovelský otvírák, který se uskuteční 12. srpna. Všechny hudební fanoušky jistě potěší, že Robbie Williams se vrací do Prahy. Celá show se uskuteční 19. srpna pod širým nebem na letišti v Letňanech. Vyrostli jste na Kelly Family? Pak si 19. srpna zajeďte do Turnova na Happy Faces Festival, kde vystoupí Michael Patrick Kelly. A pokud vás láká něco netradičního, pak vás jistě zaujme Cirkus v oblacích - akce, kterou nikde jinde v ČR neuvidíte. Impozantní osvětlení, akrobatická vystoupení ve výškách, provazochodci, živý hudební doprovod a nejen to, můžete vidět na vlastní oči přímo na Stezce v oblacích na Dolní Moravě.

 

Přičuchněte k náboženským tradicím

 

Léto je spojeno s tradičními poutěmi. Nemusíte být věřící, abyste mohli vyrazit na poutní slavnost, která nabízí nejen duchovní program, ale často i bohatý kulturní program. 11. až 15. srpna můžete vyrazit například do Orlických hor na Neratovské poutní slavnosti. Obdivovat můžete netradiční kostel se skleněnou střechou, ale i bohatý kulturní program, řemeslný jarmark, užít si koncerty a zasportovat při běžeckém závodu. V Jeseníkách je oblíbeným lákadlem Poutní místo Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách. Hlavní pouť se zde koná 12. srpna a místo s pohnutou historií přiláká každoročně davy lidí.

 

Procvičte ruce

 

Pokud jste tvořiví, máme pro vás tipy na akce, kde si můžete otestovat svůj talent. Od 10 do 13. srpna zavítejte do Jablonce nad Nisou na akci Křehká krása, kde můžete malovat na sklo, vyfouknout si vlastní ozdobu nebo vyzkoušet metodu taženého a vinutého skla. Vše vám v areálu Eurocentra předvedou odborníci, na workshopech si vše otestujete a domů odvezete originální dárky a suvenýry. Pokud chcete tvořit i s dětmi, mohl by vás nalákat Výletní areál Pěnčín nedaleko Jablonce. Zde můžete navlékat náhrdelníky z tradiční jablonecké bižuterie, nebo si z korálků a střípků vytvořit barevné mozaiky. Zvládnou to i nejmenší a až je tvoření přestane bavit, mohou v areálu navštívit hospodářská zvířátka nebo se svézt vláčkem. Milujete kvalitní kávu a dobrou hudbu? Zatoužili jste někdy stát se baristou? Pak se vydejte v sobotu 19. srpna do Žlutých lázní v Praze na Costa Job Fest! Vyzkoušíte si práci baristy, připravíte si vlastní kávu a dozvíte se, jak se stát profesionálním baristou v Costa Coffee. K tomu vám navíc „zarappuje“ skvělý Lipo a zahraje a zazpívá vynikající Jakub Ondra.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucka 20:00 27.11.2017
Moc pěkné tipy, líbí se mi, jak je článek sepsán :-) Já když nevím, kam s dětmi vyrazit tak zabrouzdám po Internetu třeba na stránkách https://www.venkazdyden.cz/tipy-na-vylety , kde se mi vždy podaří najít ten ideální plán na odpoledni či celý den pro celou naši rodinu. Je skvělé, že se tam dá vyfiltrovat pouze některé oblasti, tudíž nebudete muset cestovat hodiny autem ;-)