Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

S počátkem měsíce přichází nový výčet zajímavých akcí, na které se můžete vypravit s partou přátel, se svou polovičkou nebo celou rodinou. Duben se bude nést ve znamení oslav Velikonoc, kouzelného jara a zajímavých food akcí.

Kam na výlet? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý DUBEN

Výlet s rodinou
zdroj: Thinkstockphotos Výlet s rodinou
aktualizováno 01.04.2017, 00:13 | 01.04.2017, 00:13 | DyA

S počátkem měsíce přichází nový výčet zajímavých akcí, na které se můžete vypravit s partou přátel, se svou polovičkou nebo celou rodinou. Duben se bude nést ve znamení oslav Velikonoc, kouzelného jara a zajímavých food akcí.

Využijte toho, že se venku začíná oteplovat, a udělejte si krásný výlet. 

 

Hurá na zámek
Mnoho hradů a zámků po celé České republice otevírá v dubnu své brány. Vydejte se třeba na zámek v Miloticích, který si pro své návštěvníky připravil hned několik novinek. Slavnostně zahájí turistickou sezonu i hrad Hukvaldy. Pokud chcete netradičního průvodce, a nezaleknete se Bílé paní loučenské, tak se vydejte na zámek Loučeň, který se nachází jenom pár kilometrů od Prahy. Prohlídku s historickou postavou hraběte Oktaviána, se kterým si užijete opravdovou zábavu, můžete zažít na zámku Karlova Koruna. Chcete vědět, co se vařilo a jedlo v období renesance? Vydejte se na zámek Frýdlant, kde se to 1. dubna dozvíte.

 

Chcete něco netradičního?

Pokud je vám na zámcích a hradech těsno, zkuste méně tradiční památky. Právě vychází další ze série oblíbených průvodců po turistických cílech ČR, Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění (P. David, V. Soukup, P. Ludvík, Universum, 299 Kč). Který je nejkrásnější opevněný kostel v Česku? Kam se vydat na prohlídku pohraničních pevností? Jaké bylo jejich vybavení a co se z rozsáhlého systému zachovalo dodnes? Co všechno skrývá replika keltského oppida pod Troskami? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete ve 40 nejkrásnějších výletech edice „Rodinné toulky“, věnovaných opevněním. Výběr je pestrý – nechybí městská opevnění, „betonová hranice z 30. let“, městské pevnosti, repliky hradišť ani ukázka opevněného kostela.


Velikonoční oslavy
Od 1. do 24. dubna můžete nasát velikonoční atmosféru na Staroměstském náměstí v Praze, kde na vás budou čekat tradiční trhy. V Praze najdete další velikonoční trhy také na Václavském náměstí a na náměstí Míru. Chcete si první duben užít naplno? Pak vyrazte do Portheimky, kde si pro vás připravili akci s názvem Vítání jara aneb Velikonoce za dveřmi.

 

Kdy jindy se radovat z novorozených jehňátek a kůzlátek než na jaře? Zajeďte se 1. dubna podívat na Statek Benice, kde pro vás mají připravený bohatý program. Ve středočeské Kouřimi vás 1. dubna naučí nejednu staročeskou techniku zdobení vajíček. Pokud jste spíše typ, který dává přednost výstavám, pak vás určitě zaujme velikonoční výstava v Jilemnici, která nese název Radostné Velikonoce v Jilemnici. Bude pro vás otevřena až do 16. dubna.

 

Na Lipně zas bude na Bílou sobotu probíhat již tradiční pletení pomlázek přímo u vstupu na Stezku korunami stromů, chybět nebudou ani tvořivé dílny pro nejmenší děti nebo hledání velikonočních kraslic. Uplést si pomlázku, ozdobit kraslici či pečený perníček, vyrobit si originální velikonoční dekoraci, to vše mohou návštěvníci jarmarku v Královské zahradě také v Centru Babylon v Liberci. Prohlédnout si a seznámit se s výrobou mýdla, keramiky, šperků a dalších produktů lokálních řemeslníků zde můžete od pátku 14. do neděle 16. dubna na Velikonočním jarmarku. Ukázky různých technik zdobení velikonočních vajec s možností si vše prakticky vyzkoušet vás čekají také v Centru pro rodinu v Žamberku v Podorlicku. V Ateliéru zvonaře a hrnčířky v Deštném v Orlických horách nahlédnete pod ruce mistru zvonaři, vyzkoušíte si malování velikonočních keramických ozdob, pletení pomlázek či výuku velikonočních koled.

 


Zajímavé výstavy
Kdo by nechtěl znát kuriozity z českých filmů a seriálů. Ve Filmpointu (Barrandovská studia) tu možnost máte. V muzeu ve Velkém Meziříčí si můžete užít výstavu Svatba aneb Jak šel čas, která mapuje vývoj svatebních šatů pro ženy a muže v minulém století. Šaty vás nechávají chladnými, ale spíše se zajímáte o vesmír? Pak zřejmě pro vás je v pražském planetáriu otevřena výstava Kosmická móda. Máte ji možnost navštívit až do 31. května. Také výstava Retro v Nové budově Národního muzea je prodloužena do 31. května, tak ji nepropásněte.


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Falešné české tradice: Pivo ani ponožky v sandálech nejsou naše! A nejen tyto symboly
Nejúžasnější místo na světě: Růžové jezero Hillier v Austrálii bere dech!
DECHBEROUCÍ MÍSTO NA ZEMI: Mystické moře, které připomíná noční oblohu


Gastro akce
Food festivaly se těší velké oblibě, a tak je najdeme i v menších městech. 1. dubna si nenechte ujít I. Kutnohorský mini street food festival, který slibuje všemožné dobroty. Na Blaf food festivalu zase budete moci vidět všechny jídelní bizarnosti na jednom místě. Pořadatelé slibují, že se v žádném případě nejedná o apríl, tak uvidíme. Dorazte 1. dubna do Plechárny na Černém mostě. Další street food festival vás čeká 8. dubna na pražské náplavce a cestou zpátky se zastavte na Prague Candy Festivalu, který potěší všechno milovníky sladkostí. Na sladké si nepotrpíte a raději se zakousnete do tvarůžků? Vydejte se 28. 4. nebo 29. 4. na Tvarůžkový festival Olomouc 2017.

 

 

Vítejte jaro aktivně

Nemusíte hned nazout kolečkové brusle nebo bšžecké tenisky a začít lovit kilometry. Snažte se ale hezké slunné dny trávit venku, a ideálně nějakou aktivitou, probere vás to. O velikonočním víkendu vyrazte třeba na pražskou bobovku na Proseku, kde v neděli 16. dubna čeká na všechny návštěvníky bohatý program včetně soutěží o jízdy zdarma.

 

Pro milovníky velkolepých muzikálů

 

Historický muzikál Sibyla, královna ze Sáby slaví jeden rok od premiéry a připravuje jubilejní 50. reprízu na 20. dubna do Divadla Hybernie. Původní česko-slovenský muzikál, ve kterém se na 36 hercích a tanečnících objeví na 380 kostýmů. Dohromady ho na představeních v Praze a v Bratislavě už vidělo více než 40 000 diváků. Těšit se můžete na Daniela Hůlku, Ilonu Csákovou, Elišku Ochmanovou, Jiřího Zonygu a další ...


Pálení čarodějnic
Užijte si 30. dubna třeba na pražské Ladronce, kde už od 12 hodin bude pro vás a především pro vaše děti připraven bohatý program. Také v Brně na vás čeká pálení čarodějnic, a to ve Sportovním areálu Hněvkovského. Pokud budete mít chuť, můžete si v neděli 30. dubna užít čarodějnou prohlídku se Saxanou na zámku Plumlov.

 

Máte i vy tip na zajímavou akci? Podělte se s námi o ni v komentářích pod článkem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Hana 10:16 06.05.2017
A co strávit několik dní v Čechách? My například máme rádi České Budějovice. Na doporučení kamaráda jsme se ubytovali zde http://www.apartmany-zadnimlyn.cz/ubytovani-v-apar... a byli jsme naprosto nadšeni.