Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nový měsíc je tu a sním i výhled zajímavých akcí, které se budou konat nejen v našem hlavním městě, ale po celé České republice. Užijte si měsíc lásky opravdu naplno.

Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý KVĚTEN

Výlet s rodinou
zdroj: Thinkstockphotos Výlet s rodinou
aktualizováno 01.05.2017, 00:03 | 01.05.2017, 00:03 | doma.cz

Nový měsíc je tu a sním i výhled zajímavých akcí, které se budou konat nejen v našem hlavním městě, ale po celé České republice. Užijte si měsíc lásky opravdu naplno.

Využijte dvou státních svátků, které nás čekají hned počátkem května, a udělejte si zajímavý výlet do známých i zapadlých koutů naší republiky.


Gastrotoulky
Milujete všemožné food festivaly? Pak se v květnu máte opravdu na co těšit. Na prvního máje můžete vyrazit na pražskou Náplavku, kde se bude konat akce s názvem Veggie Náplavka. Čekají zde na vás nejen veganské dobroty, ale třeba i kosmetika, která je šetrná k přírodě. Květen patří, poslední dobou opěvovanému, chřestu! Ve středočeském Hostíně pro vás 6. května připravili Chřestové slavnosti. Čeká na vás bohatý gastronomický program a soutěž v pojídání chřestu Chřestožrout 2017. Rozhodně se v Hostíně nudit nebudete. A pokud byste rádi zjistili, jaké jsou jedlé kytky a býlí, kde je hledat, i jak je zpracovávat, pak vás to naučí kulinární koučka Jana Vlková, která o víkendu 12. až 14. května 2017 pořádá v hotelu a restauraci Nebespán v Kašperských Horách na Šumavě unikátní kurz.

 

 

Brňáci si 12. a 13. května budou moci dopřát výborné hamburgery na Burger Festivalu 2017. Organizátoři slibují nejen klasickou nabídku, ale také japonské, veganské, bezlepkové a další netradiční varianty. Za gastronomickou událost roku se považuje Prague Food Festival, který se bude konat od 26. do 28. května na Vyšehradě. Užijte si atmosféru romantického pražského místa, které bude provoněné všemožnými dobrotami.


Čas festivalů
Květen je měsíc, který přeje festivalům. Milovníci klasické hudby si budou moci od 5. do 14. května vyslechnout krásné melodie na Pardubickém hudebním jaru 2017. Mladší ročníky se můžou těšit na 6. květen. V tento den se jim naskytne příležitost vidět své oblíbené youtubery naživo, a to na Utuberingu v Brně. Maminky mohou den nato, tedy 7. května, zavítat na Festival těhotenství, který se taktéž uskuteční v Brně. Festival slibuje příjemnou atmosféru a třeba i zajímavé hosty, kterými budou Tomáš Klus či Pavel Liška s Bárou Polákovou.

 

 

Skvělou hudbu a jedinečné divadelní přehlídky na vás čekají na jubilejním pětadvacátém ročníku projektu Mezi Ploty, který se uskuteční 27. a 28. května v areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Festival je jedinečný v tom, že se pyšní přídomkem „rodinný festival“. Navštivte ho s celou svou rodinou. Na své si přijde opravdu každý. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

TIP NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND: Co stihnout a zažít v Amsterdamu?
Jste dobrodružná povaha? Nadchne vás Keňa, země opravdového Safari
Cestovatelské hity roku 2017? Tyto země letos nesmíte vynechat


Kam s dětmi?
Vezměte své děti na zámek Nelahozeves, kde je pro ně připravena speciální dětská prohlídka. Je určená rodinám s dětmi od 4 – 12 let. Prohlídka nese název Život šlechtice od dětských střevíčků a slibuje nevšední informace ze zákulisí dětství na zámku. Kluky určitě zaujmou rytířské turnaje, které se budou konat každý víkend od 14 hodin na zámku Dětenice. Rytířské turnaje potrvají až do konce června, takže je můžete navštívit i několikrát za sebou. 20 a 21. května si zajeďte na rodinný festival Piggyáda, který proběhne v milovickém Mirákulu. Děti se můžou těšit na zajímavé workshopy, koncerty, tančení a mnoho dalšího.

 

 

Za zvířátky

Zamilované páry mohou strávit krásné romantické chvíle ve skleníku Fata Morgana v Praze a třeba prvomájový polibek si pak dát pod rozkvetlou třešní v nádherně rozkvetlé Japonské zahradě. O radosti dětí pozorujícími malé i velké motýly netřeba psát asi více, výlet právě za nimi nadchne totiž nejen malé, ale i velké návštěvníky. Výstava motýlů v Botanické zahradě hl. města Prahy probíhá až do 28.5.

 

Hurá do lázní

Konec dubna a květen je pro mnohé lázně okažikem zahájení lázeňské sezony. A leckde do toho jsou s plnou parádou. Například Lázně Teplice nad Bečvou se rozhodly otevřít letošní sezónu v novém stylu. V sobotu 13. května tu zahrají kapely Ready Kirken a Lake Malawi. Na akci samozřejmě nebudou chybět stánky s občerstvením a řemesly, ani tradiční průjezd a výstava historických motocyklů a automobilů v rámci Helfštýnského okruhu. V polovině května vstupují do další lázeňské sezony také Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník. Jubilejní 170. slavnostní zahájení je nabito zajímavým programem. Opět se objeví gräfenberské panstvo v historických kostýmech, vystoupí David Koller nebo Slovenka Kristína. Nadto můžete do Jeseníku na oslavy přicestovat historickým parním vlakem. Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Luhačovicích, spojené s otevíráním pramenů, je naplánované ve dnech 12. až 14. 5. Léčebné lázně Bohdaneč zahájí sezónu v sobotu 20. května celodenním svátečním zábavním programem. Letos s moderátorem Pavlem Cejnarem a kapelami Inflagranti, Burma Jones a Sto zvířat.


Aktivní květen

Také se nemůžete dočkat, až vyběhnete do přírody? Pokud jsou běžecké boty vaše nejoblíbenější obuv, pak rovnou vyběhněte do barev, a to 6. 5. na Běhu barev v Poděbradech. O den později 7. a 8. května na vás čeká tradiční Volkswagen Maraton Praha 2017. Více než běh vás baví chůze? Pak rozhodně nesmíte vynechat legendární Pochod Praha - Prčice 2017, který se půjde 20. května.

 

Myslete i na zdraví

Než se do nás slunce pustí naplno, nechte si vyšetřit znaménka. BENU Lékárny každým rokem pořádají osvětovou akci Dny Slunce, na níž bezplatně vyšetřují zájemců znaménka. Pokud patříte mezi ty, kteří se doposud nevyšetřili, máte během května a začátkem června možnost ve vybraných lékárnách BENU (Aupark Hradec Králové 11. – 13. 5.; Průhonice Čestlice 18. – 20. 5.; Praha Atrium Flóra 25. – 27. 5.; Zlín Zlaté Jablko 8. – 10. 6.).

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucka 21:17 20.01.2018
Konečně jsem našla tento článek, už dlouho dobu jsem něco takového hledala a dneska se podařilo :-) Já si hledám výlety většinou na této webové stránce: https://www.venkazdyden.cz/tipy-na-vylety , kde se to dá moc hezky vyfiltrovat a následně listovat jednotlivými tipy na výlety. I když nejsme z Prahy, tak tam toho vždy najdeme skutečně hodně.