Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Už dávno neplatí, že během letních prázdnin jsou divadla zavřená. Naopak, letních scén přibývá, a tak se i letos můžeme vypravit na několik zajímavých her, které se odehrají pod širým nebem. Jedinečná atmosféra a kouzelný zážitek vám můžeme zaruči...

Kam v létě v Praze do divadla? Na své si přijdou milovníci komedie i dramatu

Divadlo
zdroj: Getty Images Divadlo
aktualizováno 18.06.2018, 00:00 | 18.06.2018, 00:00 | doma.cz

Už dávno neplatí, že během letních prázdnin jsou divadla zavřená. Naopak, letních scén přibývá, a tak se i letos můžeme vypravit na několik zajímavých her, které se odehrají pod širým nebem. Jedinečná atmosféra a kouzelný zážitek vám můžeme zaručit již nyní.

Kam letos v létě vyrazit za kulturou? 

 

Letní scéna Harfa


Možná by vás ani nenapadlo, že střecha nákupního centra může posloužit kulturním účelům. Vydejte se na Letní scénu Harfa, která vás přesvědčí o tom, že kvalitní divadelní hra může být odehrána i na „obyčejné“ střeše. Od 1. července až do 2. září se můžete těšit na 45 představení, ve kterých se představí celá řada známých hereckých osobností. Premiérou letošního léta bude bláznivá detektivní komedie Příště ho zabiju sám! s Leošem Nohou, Lukášem Langmajerem a Michaelou Kuklovou v hlavních rolích. Dobrou zprávou je, že v případě nepříznivého počasí se představení přesouvají do nedalekého Divadla Gong.

 

Letní scéna Harfa
(Foto: oficiální zdroj)


Náš tip: Nenechte si ujít legendární hru Blbec k večeři s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským nebo divadelní zpracování slavného filmu Miloše Formana Hoří, má panenko! s Pavlem Novým, Josefem Aloisem Náhlovským a Davidem Suchařípou v hlavních rolích. S dětmi můžete zavítat na pohádkový muzikál Princové jsou na draka s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.


Divadlo Ungelt – letní scéna


Také Divadlo Ungelt si pro své diváky připravilo letní scénu, která se nachází ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě. Na své si přijdou milovníci komornějších představení, neboť hlediště má kapacitu 227 míst. Už teď se můžete těšit na představení Drobečky z perníku, Kdokoli může dělat cokoli, Římské noci nebo třeba Skleněný zvěřinec.

 

Divadlo Ungelt
(Foto: oficiální zdroj)


Náš tip: Vyrazte na komedii Poslední ze žhavých milenců, ve které se představí famózní herecké duo Simona Stašová a Petr Nárožný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší novinky na léto: Víme, co potřebujete, abyste zazářila!
Tyto rady dávají lékaři každé léto! Jak to, že na ně zapomínáme?
Do sauny v létě? Je to zdravé


Studio DVA - Letní scéna Vyšehrad


V rámci patnáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností se můžete těšit na hry z Divadla Studio DVA, které se odehrají na Letní scéně Vyšehrad. Celý program zahájí premiéra klasické francouzské situační komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě. V hlavních rolích se představí Filip Blažek, Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák a mnoho dalších. Můžete se těšit také na další divadelní lahůdky, chybět mezi nimi nebudou hry Patrika Hartla 4 sestry a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, ale také další vztahové komedie Vše o mužích či Kutloch aneb I muži mají své dny.

 

Studio DVA
(Foto: oficiální zdroj)

 

Náš tip: Všechny divadelní nadšence potěší hry s Karlem Rodenem a Janou Krausovou. Ti zde odehrají kultovní představení Otevřené manželství, oblíbenou komedii Sex pro pokročilé a její volné pokračování Vzhůru do divočiny.

 

Letní shakespearovské slavnosti


Letní shakespearovské slavnosti slibují 144 představení a 11 inscenací, které se budou konat na scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Shakespearovskou přehlídku pod širým nebem otevře 26. června premiéra komedie Dobrý konec všechno spraví v režii Jana Antonína Pitínského. Součástí aktuálního ročníku budou i oblíbené inscenace z předchozích let, jako loňská premiéra Hamleta v hlavní roli s vynikajícím Jaroslavem Pleslem, komedie Mnoho povyku pro nic nebo Večer tříkrálový aneb cokoliv chcete.

 

Letní shakespearovské slavnosti
(Foto: oficiální zdroj)


Náš tip: Určitě si nenechte ujít představení Veselé paničky windsorské. Tato komedie má dnes už téměř legendární nádech – představení v režii Jiřího Menzela, ve kterém excelují Bolek Polívka, Simona Stašová či Eva Režnarová, se za obrovské přízně diváků hraje už desátým rokem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře