Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také jste si všimli , že malé vesnice v sobě mnohdy ukrývají více atraktivních míst a aktivit než velká města? Kryštofovo Údolí je toho jasným důkazem. Možná nám neuvěříte, že v této vesničce se vedle sebe nachází úžasný železniční viadukt, orloj,...

Malá vesnička plná zajímavostí! Navštivte KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ

Kryštofovo Údolí
zdroj: Archiv autorky Kryštofovo Údolí
aktualizováno 25.06.2017, 00:54 | 25.06.2017, 00:54 | DyA

Také jste si všimli , že malé vesnice v sobě mnohdy ukrývají více atraktivních míst a aktivit než velká města? Kryštofovo Údolí je toho jasným důkazem. Možná nám neuvěříte, že v této vesničce se vedle sebe nachází úžasný železniční viadukt, orloj, malebné roubenky a krásná krajina protkaná historií.

Jenom pár kilometrů od Liberce se rozkládá vesnička Kryštofovo Údolí, která dlouho ležela v zapomnění. V poslední době se začíná těšit velké popularitě, a tak vám radíme, abyste se do ní vypravili dřív, než se stane terčem turistů z Německa a Polska.


Na co se můžete těšit?
Hned jak projedete kolem cedule značící Kryštofovo Údolí, ocitnete se v pohádkové vesnici, ve které se zastavil čas. Naštěstí ne doslova, protože čas si můžete zkontrolovat na místním orloji, který se jako jediný v České republice pyšní přídomkem vesnický. A tak na vás každou hodinu čeká přehlídka dvaadvaceti postav, které vám vyrazí dech. Orloj rozhodně neoplývá dlouhou historií, protože vznikl teprve v roce 2006 z místní trafostanice, ale i přesto naprosto zapadá do místní atmosféry.

 

Kryštofovo Údolí
(Foto: Archiv autorky)

 

ČTĚTE TAKÉ:

TIP NA VÝLET: Úchvatný skalní most jen pár kilometrů za hranicemi. Vyrazte na BASTEIBRÜCKE!
4 tipy na jednodenní VÝLET ve STŘEDOČESKÉM KRAJI!
Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý ČERVEN

 

Kryštofovo Údolí
(Foto: Archiv autorky)

 

Kousek od orloje se nachází rukodělné ateliéry, ve kterých si můžete koupit menší suvenýry. Nebojte se, nečekají tam na vás trička s orlojem, kšiltovky, nebo podobné kousky. Naopak těšit se můžete na tradiční keramické výrobky. Po nákupech navštivte starou roubenku, která je otevřená turistům. Nádech vesnické atmosféry z dob minulých je patrný každým krokem po této letité budově. Ostatně dávné časy na vás čekají i v kouzelné kavárně, která svým interiérem připomíná první polovinu 20. století. Výbornou kávu a sentimentální vzpomínky doplňte o chutný koláč, který kavárna nabízí.
 

 

Úžasné památky
Pokud se do Kryštofova Údolí vydáte o víkendu, pak si zajděte do restaurace U Kryštofa. V prvním poschodí se totiž nachází více než dvacítka betlémů, které stojí za vidění. Nalákáme vás určitě na to, že nejstarší z nich vznikl už v roce 1846. Kdo by nechtěl vidět dědečka mezi českými betlémy? Byla by škoda strávit den v Kryštofově Údolí jenom mezi expozicemi, a tak se vydejte na procházku po místním okolí. Nebudeme vám popisovat, kde máte začít a kde skončit. Jednoduše jděte tam, kam vás srdce táhne. Zaručujeme vám, že nezabloudíte! Jediné, co vám doporučíme, je návštěva raně barokního kostelíka sv. Kryštofa. I malé nakouknutí vám poskytne ochutnávku úžasné stavby od Michla Schöbela.

 

Kryštofovo Údolí
(Foto: Archiv autorky)


A čím zakončit výlet po Kryštofově Údolí? Na to máme jasnou odpověď! Cestou z Kryštofova Údolí se zastavte u Novinového viaduktu, který patří mezi nejkrásnější železniční viadukty u nás. Dlouhý kamenný most má čtrnáct oblouků a je dodnes funkční.

 

Byli jste v Kryštofově Údolí? A jaké památky v okolí byste doporučili čtenářům vy? 

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře