Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Sobotní sluneční den přivítal účastníky závodu Kalas Tábor v cyklokrosovém areálu Komora.

Nova Cup v Táboře zná své vítěze

Nova Cup 2017 Tábor - 2
zdroj: TN.cz Nova Cup 2017 Tábor - 2
aktualizováno 13.07.2017, 16:36 | 13.07.2017, 16:36 | doma.cz

Sobotní sluneční den přivítal účastníky závodu Kalas Tábor v cyklokrosovém areálu Komora.

Na čtvrtém dílu seriálu Nova Cup se sešli natěšené rodiny s dětmi, včetně předních českých jezdců, mezi nimiž opět nechyběli reprezentanti České republiky na nedávném světovém šampionátu v maratonu, Filip Adel a Marek Rauchfuss. Svůj první start na Nova Cupu si vyzkoušel i silniční mistr České republiky v časovce z roku 2011, Jiří Hudeček. Na start se postavil také Ivan Rybařík, vítěz závodu Crocodile Trophy, tzv. Dakar na kole, z roku 2012. Tradičně jim konkuroval tým závodníků Ghost pod vedením účastníka na Grand Tour, Jana Hrušky.

 

Nova Cup 2017 Tábor - 3
(Foto: TN.cz)

 

Den odstartoval dětskými závody, v cyklokrosovém areálu Komora, kde i ti nejmladší bojovali o cenné kovy, stejně jako Zdeněk Štybar, který vyhrál na stejném místě v roce 2010 světový šampionát.

 

Nova Cup 2017 Tábor - 6
(Foto: TN.cz)


S úderem poledne se na trať vydaly obě hlavní kategorie. Nova jízda vedla po trati dlouhé 26 kilometrů a trasa Tábor Bike Classic měřila 53 kilometrů.


Právě na trase Tábor Bike Classic se očekával souboj mezi zmíněnými favority, který nakonec nejlépe zvládl, s náskokem necelé půl minuty v cíli, Marek Rauchfuss (Kellys BikeRanch Team) před Filipem Adelem (Superior MTB Team). Na stupních vítězů je doplnil Jiří Hudeček (Giant Trans Brdy Team), který na vítězného Rauchfusse v cíli zaostal o 50 sekund.

 

Nova Cup 2017 Tábor - 4
(Foto: TN.cz)


Mezi ženami se odehrál velice těsný souboj mezi Denisou Lukešovou (Author Team Stupno) a Sandrou Schützovou (TJ Sokol Holé Vrchy). Na pásce v dramatickém spurtu o 29 setin sekundy zvítězila Lukešová před reprezentantkou ČR v běžeckém lyžování Schützovou. Třetí místo obsadila Vendula Kuntová hájící barvy Ghost, když dojela do cíle o necelou minutu později.

 

Nova Cup 2017 Tábor - 1
(Foto: TN.cz)


V Nova jízdě se z vítězství mezi muži radoval Robin Hyšpler (Prodoli Racing Team) a mezi ženami Tereza Beranová (AllTraining.cz).

 

Nova Cup 2017 Tábor - 5
(Foto: TN.cz)


Seriál Nova Cup pokračuje již příští měsíc, 26. srpna, v Harrachově, závodem metaXtren Krkonoše. Pátý podnik nabídne čtyři různé trasy, kde nebudou chybět ani tradiční Nova jízda a dětské závody.


Jistě největším lákadlem bude trasa Extreme, jež se s délkou přes 150 km a převýšením přes 7000 m řadí k nejnáročnějším v České republice. Stejně lákavé budou i prize money v hodnotě 1999 euro. Absolutní vítěz mužské kategorie si přijde na neuvěřitelných 1111 euro, druhý na 555 euro a třetí na 333 euro.

 

Nova Cup 2017 Tábor - 8
(Foto: TN.cz)


Na výběr jsou další dvě trasy, 73 km a 52 km, které rovněž provedou nádhernou přírodou Krkonoš. Nova jízda čítající 26 kilometrů v terénu je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a ostatní jezdce, kteří si plánují užít sportovní den. Pro děti na odstrkovadlech až po děti do 12 let bude připraven v místním biatlonovém areálu okruh s rozmanitým terénem.
Registrovaní na závod metaXtren Krkonoše do 19. srpna se mohou těšit z kompletního startovního balíčku, který obsahuje zvýhodněné startovné o 100 Kč na jedné z tras, alkoholický a nealkoholický nápoj Rebel, syrovátkový nápoj od Madety, produkt značky metaXtren, občerstvení na trase, zpracování výsledků a možnost mytí kola.

 

Seriál Nova Cup pokračuje těmito závody:

METAXTREN KRKONOŠE - 26. 8. 2017
NOVA CUP MIKULOV - 16. 9. 2017
MITAS GOČÁROVY SCHODY - 28. 9. 2017

 

Více informací o závodě na www.novacup.cz.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře