Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Viděli jste díl Robinsonova ostrova, ve kterém museli soutěžící jíst brouky? Zřejmě jste si zakrývali oči a byli rádi, že nejste v jejich kůži. Ale pozor! Právě hmyz bude hrát v našem jídelníčku čím dál tím větší roli. Nevěříte?

Pojídání brouků není doménou pouze ROBINSONOVA OSTROVA! Jedná se o potravu budoucnosti?

Nechutná hostina
zdroj: TV Nova Nechutná hostina
aktualizováno 29.04.2017, 00:44 | 29.04.2017, 00:44 | doma.cz

Viděli jste díl Robinsonova ostrova, ve kterém museli soutěžící jíst brouky? Zřejmě jste si zakrývali oči a byli rádi, že nejste v jejich kůži. Ale pozor! Právě hmyz bude hrát v našem jídelníčku čím dál tím větší roli. Nevěříte?

Když se nad tím zamyslíte, tak pojídání brouků můžeme přirovnat ke konzumaci třeba hovězího masa. V obou případech jde o živočišný druh, který je bohatý živiny.


Jaká je vize?

O broucích se často mluví jako o potravě třetího tisíciletí. Seznamte se s oborem entomofágie, ten zkoumá využití hmyzu právě v potravě. Už dnes je běžné, že chudé země staví právě na hmyzu svůj jídelníček. Je pravděpodobné, že brzy tomu tak bude i v západní civilizaci. Dokážete si představit, že svému milému místo svíčkové se šesti naservírujete misku cvrčků?


Největší výhody hmyzu
Ještě jsme vás stále nepřesvědčili o tom, že pojídání hmyzu má i svá pozitiva. Tak si představte, že hrst sušených brouků vám dodá energii na celý den. Dobrou zprávou také je, že existuje mnoho druhů jedlého hmyzu. Můžete si dopřát kobylky, cvrčky, moučné červy, larvy motýlů, sarančata nebo třeba ploštice.

 

Robinsonův ostrov
(Foto: TV Nova)


Překvapivá chuť
Mnoho konzumentů hmyzu dodává, že zajímavá je především jejich chuť. Zatímco mouční červi chutnají jako celozrnný chléb, červci naopak mají chuť po smažených bramborách. Každý člověk si tedy může přít na své. A pro všechny "masomily" jsou tu larvy dřevokazných brouků. Ty prý chutnají pro vepřové kůži.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 největších zajímavostí o ROBINSONOVĚ OSTROVĚ, který by měl správný fanoušek vědět
Jak přežít na pustém ostrově? Soutěžící z Robinsonova ostrova to nemají jednoduché
Ponorku nemusíte zažít jenom na ROBINSONOVĚ OSTROVĚ!


Šup do restaurace
Entomofágie opravdu hýbe světem, a to dokonce tak, že se v loňském roce otevřela v Praze první hmyzí restaurace. V současné době již existuje několik podniků, ve kterých si můžete dopřát hmyz na všechny možné způsoby. Tak dobrou chuť.

 

A takhle si na mravencích pochutnali soutěžící.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře