Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Cestování s malými dětmi do zahraničí nebývá nejpohodlnější. Jak děti, tak jejich rodiče si společné volné dny mnohdy mnohem více užijí na dovolené v Čechách – naše krajina nabízí spoustu dostupných krásných míst na výlety. A navíc taková pohodová...

Poprvé pod stan s malými dětmi? Tyhle tři věci nepodceňte

Stanování
zdroj: oficiální zdroj Stanování
aktualizováno 29.06.2017, 00:40 | 29.06.2017, 00:40 | doma.cz

Cestování s malými dětmi do zahraničí nebývá nejpohodlnější. Jak děti, tak jejich rodiče si společné volné dny mnohdy mnohem více užijí na dovolené v Čechách – naše krajina nabízí spoustu dostupných krásných míst na výlety. A navíc taková pohodová dovolená pod stanem v českém kempu s opékáním buřtů, jezděním na lodičce a podnikáním výprav do místní přírody bývá pro děti velkým dobrodružstvím.

Pokud vyrážíte s dětmi pod stan poprvé, máme pro vás několik tipů, abyste si dovolenou užili podle očekávání.

 

Jaký stan potřebuji pro 4člennou rodinu?


Pro vícedenní dovolenou zvolte kvůli pohodlí raději větší stan, ideálně s oddělenými ložnicemi. Pokud jsou děti menší mohou sdílet prostor na spaní s vámi a do druhé ložnice uložíte potřebná zavazadla. Máte-li děti odrostlejší, všichni se pohodlně vyspí ve své vlastní ložničce.


„Větší stany s oddělenými ložnicemi často nabízí i další kryté prostory pro posezení při nepříznivém počasí nebo na uložení zavazadel a sportovního vybavení, ale i úložné kapsáře. Takové stany bývají vybavené adekvátním vodním sloupcem a odolným tropikem, takže budete v suchu a teple i v nepříznivých podmínkách,“ popisuje Ondřej Rubáš, specialista značky Hannah. Nebojte se do kvalitního stanu investovat – vydrží vám několik sezón.

 

Bojím se, že bude dětem v noci zima a onemocní. Jak tomu předejít?


Zatímco dospělí snesou i nižší teploty, děti mohou mnohem snadněji prochladnout. Je proto důležité, aby měly jak vhodné spací pytle, tak dostatečnou izolační vrstvu, která bude bránit chladu odspodu. Pokud cestujete v prázdninových měsících, vám i dětem budou stačit letní spací pytle. Vybírejte však především podle komfortní zóny, uvedené na každém spacím pytli. Například pokud je na něm napsaná komfortní oblast do 0 °C, víte, laicky řečeno, že při teplotách pohybujících se v noci nad nulou vám bude příjemně. Pro děti se také vyrábí speciální menší spací pytle, které jim padnou a dostatečně je zahřejí.

 


Pokud nechcete do spacáku investovat moc peněz, nemusíte mít nijak komfortní model, protože když se na dovolené v Česku změní počasí, můžete se kdykoliv vrátit domů. Ale samozřejmě potřebujete, aby se vám do batohu kromě spacáku vešlo i něco jiného. „Můžete vybírat z levných spacáků – mumií, které nejsou šity z nejznámějších značkových materiálů – a vybrat takový, který je vhodný i na pozdní jaro až začátek podzimu a není těžší než 1 700 g. Za takový zaplatíte kolem 2000 Kč,“ radí odborník na outdoorové zboží Vít Hruška z portálu www.4camping.cz.
Náš tip: Zajděte se podívat na Výstavu stanů a vybavení do přírody, která se koná letos už podvacáté, od 1. 6. do 13. 8. v areálu PVA EXPO Praha Letňany, a kde bude mimo jiné připraveno i oblíbené spacákové ležení. Není totiž lepší příležitosti, než si osobně na místě různé typy spacáků vyzkoušet a vybrat si ten, který je vám nejpříjemnější.

 

Vlezlému chladu zamezí také kvalitní karimatka, která zaručí, že i několik nocí stráví děti v teple a neprobudí se rozlámané a mrzuté. Nejpraktičtější pro cestu s dětmi jsou samonafukovací karimatky, které nabízí nejlepší kombinaci izolace a pohodlí, stačí je jednoduše rozbalit, povolit ventil a karimatka se bez jakékoli námahy sama během několika minut nafoukne.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyrobte si originální lampičku
Kde si ještě letos užít letní dobrodružství? Ve stanu!
Češi milují kempování: Kam jet a čím se vybavit?


Co když bude pršet? Jak zabavit děti, aby dovolená nebyla pokažená?


Rozmary počasí vás mohou postihnout kdekoli, ať jste v zahraničním hotelu nebo v Česku pod stanem. Nebojte se jich, s dobrou výbavou zvládnete i výlet za mírného deštíku. Třeba do lesa na houby, po dešti rostou a děti tak budou mít dvojnásobnou radost – z výletu i z úlovku. Základem je vhodná treková obuv, která obstojí i v mokré trávě. To samé platí i pro vhodnou bundu. Jednoduchým pravidlem je vzít dítěti dvojitou zásobu tepláků, triček a mikin tak, aby se v případě neočekávaného deště mohli převléknout do suchého.

 


Nebojte se s dětmi vycestovat do kempu, ani pokud jsou děti menší a bude to vaše společná premiéra. Uvidíte, že pro ně i pro vás bude společný čas pod stanem plný zážitků. Stačí se jen předem připravit a mít vhodné vybavení tak, aby vše proběhlo podle vašich představ.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře