Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Tři ze čtyř lidí nesnášejí svou práci. Jak jste na tom vy?

7 znaků, že vás vaše práce pomalu zabíjí

Stres
zdroj: Thinkstockphotos Stres
aktualizováno 26.01.2015, 17:39 | 26.01.2015, 17:39 | / Doma.cz/tvnoviny.sk

Tři ze čtyř lidí nesnášejí svou práci. Jak jste na tom vy?

Děláte to, co milujete? Tak pak nemáte žádný problém a jste spokojeni. Ale mnozí tolik štěstí neměli. Jaké jsou signály toho, že vás vaše práce pomalu zabíjí? Podle průzkumu, který zveřejnil portál lifespan.com, tři ze čtyř lidí svou práci snášejí jen pro to, aby z něčeho žili. To vše se odráží na zdraví.

 

Nedostatek spánku

 

V noci koukáte do stropu a přemýšlíte, co všechno vás na druhý den v práci čeká. Na léky na spaní nespoléhejte. Ráno vás bude muset z letargie probrat káva. Vyčerpaný organismus je velmi nebezpečný. Oči podlité krví jsou znakem toho, že se něco děje a že je třeba odpočívat. Uvědomte si to dříve, než skončíte v nemocnici.

 

A zase na neschopence

 

Jednou vás bolí záda, jindy máte chřipku, ušní infekci, zánět očí, ledvin... Pokud jste neustále u lékaře, pak něco není v pořádku. Téměř každou z diagnóz lze přisoudit vaší práci. Dlouhé sezení, shrbená záda, klimatizace, nepravidelné stravování, průvan, nošení těžkých věci. Nejhorší je ovšem samotný stres!

 

Syndrom vyhoření

 

Jste dochvilní, práci předáváte včas, děláte i úkoly navíc a kolegům pomůžete, když nestíhají? Pak se to přece musí odrazit na výplatě a odměnách. Většinou to tak není a pak jste frustrovaní. To vše vede k syndromu vyhoření a tento stres vyvolává i duševní choroby.

 

 

Nestíháte...

 

Nejhorší způsob, jak může práce člověka zničit. Pokud od vás šéf vyžaduje, abyste zůstali i po pracovní době, nemáte čas na přestávky, vždy sníte k obědu jen něco rychlého a nestíháte kontrolovat ani pitný režim... Tímto stylem zpomalujete svůj metabolismus, což může vést k cukrovce, obezitě, vysokému krevnímu tlaku a v nejhorším případě ke kardiovaskulárním onemocněním.

 

Sexuální problémy

 

Z vašeho zaměstnání mohou vzejít tři zabijáci sexu: stres, dlouhý čas mimo domov, dlouhodobé vystavování těla umělému osvětlení. Způsobují neplodnost, potraty či předčasné porody a také rozpady manželství.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zaměstnaná matka: Málem jsem se zhroutila, ale zvládla jsem to
Strašák syndrom vyhoření: 12 rad, jak s ním bojovat a odvrátit nejhorší
Klíčem k nejlepšímu sexu je pozitivní přístup

 

Nedostatek koncentrace a nuda

 

Stres ovlivňuje kondici mozku, který se nedokáže soustředit, učit a zhoršuje se krátkodobá i dlouhodobá paměť. Degenerace mozkových buněk urychluje stárnutí. Věděli jste, že nuda zvyšuje i riziko mrtvice?

 

Málo času na rodinu

 

Na rodinu máte čas jen každý druhý víkend, nestíháte narozeniny, besídky ve škole? Je fajn, když můžete synovi koupit počítač, ale čas strávený s rodičem mu nevynahradí. Spíše byste měli přehodnotit své priority.

 
12 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Rejžák 13:47 15.12.2015
honba za korunou, to je pěkný bič .................a kdy budete žít?
Mirek 20:04 03.12.2015
Už 11 let nepřetržitý provoz,12 hodin kolotoč.Ročne přes 400hodin přesčasu.Věčinou nervy na pochodu.Dělám
u zahraniční firmy(D).Proč si já vlasně spořím u státu na duchod??????
JARYN 18:12 24.08.2015
Dělám 8 let noční a vím o čem se mluví
petra 23:24 13.04.2015
souhlasím dobrý článek