Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pryč s tvrdým výrazem ve tváři…

Chcete se zbavit nosoretních vrásek?

aktualizováno 16.01.2009, 09:10 | 16.01.2009, 00:02 | tn.cz/kat

Pryč s tvrdým výrazem ve tváři…

Nosoretní rýha je prohloubení pokožky v oblasti mezi nosem a tváří. Vzniká díky genetickým dispozicím, působením vnějších podmínek nebo častým usmíváním. Ne každý ale chce mít nosoretní rýhu jako Martina Navrátilová, i když u ní je sympatickým poznávacím znamením…


DOČASNÉ METODY

Rychlé, kosmetické, řešení spočívá v injekční aplikaci botulotoxinu a v injekční výplni některým z přípravků na bázi kyseliny hyaluronové, jako je například Restylane.

vrásky
MUDr. Petr Jan Vašek, plastický chirurg, specialista na oblast hlavy a krku. (Foto: Oficiální zdroj)


Metoda je účinná, ale jen dočasná. Většinou za tři až šest měsíců je proceduru třeba zopakovat.


TRVALEJŠÍ METODY


Podseknutí rýhy

"Surgiwire je nejnovější americká metoda, při níž pomoci speciálního nože v podobě drátu, který čtyřmi vpichy zavede do podkoží (pod rýhu či vrásku) a rýha se podsekne,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Petr J. Vašek z kliniky Asklepion. "Podseknutá rýha se okamžitě srovná s úrovní okolní kůže.“

Současně je provedena mikroliposukce. Tento tuk je pak vstříknut jedním z otvorů po Surgiwire do podkoží. Tuk nadzvedne proláklinu rýhy a nadzvednutá kůže pak může přetrvávat mnoho let. Kdyby tuk nebyl vložen, podseknutí rýhy by vydrželo jen rok až dva.


Transplantace

Nejnovější americká metoda se používá v případě, kdy má klient při liftingu obličeje a krku stále velice hlubokou nosoretní rýhu. Samotný lifting, tedy vypnutí kůže, na její odstranění nestačí.


Princip správného liftingu spočívá ve zkrácení a napnutí hlubokých vrstev tváře před uchem. Tato vrstva se jmenuje SMASS (superfitial mascullar aponeurotic system) a nachází se mezi kůží a největší slinnou žlázou, která je lokalizovaná před uchem a částečně pod uchem na krku.

Je to vlastně tuková tkáň smíšená s vazivovou tkání. Při zkracování a napínání této hluboké vrstvy obličeje je pruh této tkáně odstraněn.

vrásky
(Foto: Oficiální zdroj)


"Odejmu si 0,5 cm široký a 5 cm dlouhý kus vrstvy SMASS a pomocí speciálního nástroje zavedu nosem jeho tenký proužek přesně pod nosoretní rýhu,“ popisuje princip operace MUDr. Vašek.


"Výhoda této metody je, že obě operované strany jsou absolutně symetrické a s efektem vyhlazení vydrží stejně dlouho jako efekt faceliftingu, což je většinou 10 až 15 let. Metoda je relativně jednoduchá a velice efektivní. Pooperační otok je minimální a operovaná oblast je nebolestivá. U mých faceliftingů se tato metoda stala standardní součástí liftingu stejně jako řez vedený za výstupkem na vnější části ucha, který ani po velké operaci, jako je facelift, není vidět.“

Vrásky od smíchu

"Jestliže má klientka malé, nepříjemné vrásky těsně kolem úst nebo je nosoretní rýha jako velice ostrá vráska, provádím současně s faceliftingem a transplantací SMASSu automaticky laserový resurfacing oblasti kolem úst a v oblasti nosoretní rýhy,“ říká MUDr. Vašek.

V čem laserový resurfacing spočívá?

Pomocí nejnovější generace chirurgických laserů CO2 a Erbium se jednoduše vrásky termálně vyhladí. Nová kůže, která nahradí starou, se objeví již týden po laserovém vyhlazení. Hojení je nesmírně rychlé a bez jakýchkoli komplikací.


"Pakliže celková kondice kůže vyžaduje rozsáhlejší zásah jako například laserový resurfacing celého obličeje, provádíme laserové ošetření tři až šest měsíců po faceliftu. Celkový výsledek je opravdu v celkovém konečném efektu jedinečný,“ tvrdí lékař.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení