Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Obecně jsou to všechny nezdravé, respektive méně zdravé potraviny. Některých se nemusíte vzdát nadobro, ale měli byste alespoň snížit jejich konzumaci, protože jinak vám pomůžou s něčím, s čím rozhodně žádná žena nechce pomoci.

ELIXÍR STÁŘÍ! Pozor, tyto potraviny urychlují stárnutí

Vrásky
zdroj: Thinkstockphotos Vrásky
aktualizováno 30.03.2016, 16:18 | 30.03.2016, 16:18 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Obecně jsou to všechny nezdravé, respektive méně zdravé potraviny. Některých se nemusíte vzdát nadobro, ale měli byste alespoň snížit jejich konzumaci, protože jinak vám pomůžou s něčím, s čím rozhodně žádná žena nechce pomoci.

Jídlo má moc dodat nám energii a posílit zdraví, ale také nás o životní sílu připravit a ještě nám i nedžentlmensky přidat na věku. Existují potraviny, které vám stárnutí urychlují nenápadně, postupně a hlavně trvale. Jakým potravinám se při tvorbě jídelníčku raději vyhýbat?


Sladkosti

Příliš mnoho cukru může v našem těle nastartovat proces tzv. glykace. Nadbytek cukru se projeví nejen na vaší váze, ale především na pleti. Může dojít k poškození kolagenu, a pokožka bude ztrácet na pevnosti a pružnosti. Sladkosti také kazí zuby a umělý chrup vám na pocitu mládí věru nepřidá.

 


Tvrdý alkohol
Jistě víte, že alkohol negativně působí na játra. Ty mají v našem těle funkci filtru, který zachycuje toxiny a škodlivé látky. Pokud jsou játra poškozena, pak se škodliviny v těle snáze hromadí. Bohužel se to projeví tak, že se zhorší kvalita naší pleti.

 

Slané pochoutky
Sůl váže vodu a také zvyšuje riziko přibírání. Příliš mnoho soli nedělá dobře ani našim cévám, protože sůl zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob. Nadbytek soli se může projevit i otoky pod očima.

 

Bílé víno
Kyseliny v bílém víně nepůsobí blahodárně na zubní sklovinu. Pití tohoto typu vína se brzy projeví na kráse vašeho úsměvu. Po vypití bílého vínka jsou vaše zuby náchylnější na skvrny od kávy nebo čaje.

 


Grilované maso

Grilované maso je lahůdka, avšak spálené kousky nám neprospívají. Mohou dokonce způsobit štěpení kolagenu v pokožce. Zuhelnatělé kousky raději z masa důkladně odstraňte.


Uzené maso

Slanina, klobáska, salámky obsahují látky (jako například siřičitany, konzervační látky), které mohou vyvolat zánět. Tento typ masa obsahuje také mnoho soli.


Kořeněná jídla

Pokud jsou naše chuťové buňky rozmazlené, je dost možné, že si vyžadují stále více koření. Pikantní jídla mohou způsobit onemocnění pokožky známé jako rosacea. Jde o červené fleky, respektive zarudnutí, způsobené rozšířenými cévkami.


ČTĚTE TAKÉ:

Vše o stárnutí pleti aneb Jak správně na vrásky?
Líčidla škodí! Látky v nich urychlují stárnutí pleti
Kdy ženy začínají stárnout? VÍME TO PŘESNĚ!


Červené maso
Nepatří zrovna k těm nejdietnějším. A podobně jako uzené masíčko, i toto maso nám může přidat na váze. S tím jde ruku v ruce i nezdravá pleť.


Energetické nápoje

Slibují vám spoustu energie, ale mají také neblahý účinek na chrup. Jejich časté pití ničí zubní sklovinu. Můžete to zmírnit popíjením brčkem.


Citrusy
Citrusy jsou překyselené, a tak ohrožují sklovinu. Platí pravidlo, že těsně po konzumaci citrusů nebo vypití citrónových šťáv, byste neměli zuby vystavovat zubní pastě. Největším "škůdcem" jsou samotné citrony, o něco lépe jsou na tom pomeranče a grapefruity.

 

Citron
(Foto: Profimedia)


Kofein

Příliš mnoho kofeinu odvodňuje tělo. Nedostatek vody v organismu pak vyvolává dehydrovanou pleť, a ta je následně náchylnější k stárnutí.


Nezdravé tuky

Nejen v mase, ale také v oleji, sýrech a všelijakých tučných potravinách. Ničí kolagen, který je důležitý pro pružnost naší pleti. Pokožka je díky tukům náchylnější na poškození UV zářením.


Káva a černý čaj
Káva a černý čaj obsahují kofein, který dehydratuje naší pleť. Příliš mnoho kávy se také projeví tím, že vám zežloutnou zuby.

9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Omasta 04:08 30.10.2017
Zvláštní. V článku je je jen jedna potravina urychlující stárnutí a ostatní tu chybí úplně. Bodejť. Copak by vám někdo zadarmo prozrazoval, díky kterým potravinám klesají výdaje na důchody a zdravotní péči?
ii 14:10 04.07.2017
Nechat si na pysk implantovat kočičí kožuch - a pak můžeš jíst všecko...
MM 20:25 31.03.2016
Můžeš si dát třeba ledovej salát... ten ti užere leda tuk na břiše :-D Ale bez octa, nebo přijdeš o zuby! :-D
Monika 15:29 31.03.2016
Hmm, tak vidím, že si nemůžu dát nic