Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Angína představuje rozhodně těžší oříšek, než je běžné nachlazení.

Nejlepší bylinky na léčení ANGÍNY

Angína
zdroj: isifa.com Angína
aktualizováno 09.12.2015, 17:23 | 09.12.2015, 17:23 | doma.cz/kat

Angína představuje rozhodně těžší oříšek, než je běžné nachlazení.

Má výraznější symptomy s akutnějším projevem, je jich většinou méně, zato je však rozhodně nepřehlédnete. „Jako je již v tradiční čínské diagnostice zvykem, ze které herbologie převážně vychází, soustředíme se ne na název nemoci, ale naopak na jednotlivé akutní symptomy a jejich kombinace," vysvětluje herboložka Michaela Kaplanová.

 

„Dále je vhodné v ideálním případě přihlédnout k jedinečnému vnitřnímu prostředí člověka, který angínou trpí, což poznáme na chronických přetrvávajících symptomech a na vzhledu jazyka a dalších náznacích těla o jeho disharmoniích.

 

Podle dosavadního vnitřního prostředí volíme poměry jednotlivých bylin či bylinných směsí a přidáváme v průběhu i další, abychom tělo podpořili v harmonizaci a nevyváděli ho do dalšího kola disharmonie.

 

ČTĚTE TAKÉ.

SPECIÁL O CHŘIPCE: Jak ji rozpoznat, rychle vyléčit a hlavně se nenakazit!
Prasečí chřipka: Jak ji na sobě rozpoznat?

 

Angína
(Foto: isifa.com)

 

Po skončení projevu symptomů angíny je důležité pokračovat v úpravě vnitřního prostředí, abychom zamezili opakování a navracení se symptomů:

 

Jednotlivé symptomy a na co poukazují:

 

horečka či zvýšená teplota - v těle se objevuje teplo až horko

 

obtížné polykání, bolest v krku - energie, co probíhá v krku je stagnující, způsobuje bolest, zánět je příznakem horka

 

chrapot a kašel - chlad se dostal níže a obtěžuje i plíce a plicní dráhu, kde mírně zpomaluje energii plic a tím způsobuje reflex kašlání. Dalším důvodem kašlání je suchost sliznic, které dráždí bohužel, pokud není hlen na vykašlání, tak kašel nás spíše oslabuje

 

nesnadné polykání - stagnující energie způsobuje bolestivý otok, tedy počínající zadržování tekutin

 

otok mandlí a uzlin - zadržování tekutin
pokud trvá delší dobu, tak se chlad přemění na teplo a způsobí zánět

 

bolest v uších - voda se shlukuje v uších a způsobuje bolest díky tlaku

 

bolest hlavy - způsobeno opět vodou, která se hromadí díky chladu a stagnující energii

 

hnis v krku či hlen v krku a v nose - pokud je voda a chlad delší dobu na jednom místě, tak se chlad postupně přemění na teplo až horko a voda pomalu začíná vysychat. Toto se projeví i na barvě hlenu či hnisu, z průhledného, který značí chlad a přebytečné tekutiny, až na bílý, nažloutlý, žlutý až zelený, kde je horko již v maximu a tekutiny téměř vyschlé

 

dušení se hleny - přebytek tekutin

 

Pokud se na vše vyjmenované podíváme, tak je zjevné opakování se nežádoucích vlivů: přebytečný chlad měnící se na teplo a přebytečné tekutiny. "Z hlediska západních bylinek doporučuji šalvěj na kloktání a pití při jemném průběhu angíny, dále můžete přidat i bezový květ, lipový květ, lékořici, pomerančovou kůru," doporučuje Kaplanová.

 
Čínské bylinky


Pro výraznější symptomy angíny jsou mnohem vhodnější čínské bylinné směsi. Bylinné směsi je možné sehnat na internetových obchodech nebo ve specializovaných prodejnách s čínskou medicínou. Nezáleží na výrobci, rozhodující je číslo a název formule, který určuje klasickou směs. Výrobci respektují složením tradiční recepty pro takto zařazené formule. Použití je vždy stejné pro formule se stejným číslem.

 

012 Huang Lian Jie Du Wan a zároveň 007 Bi Min Gan Wan pro projevy zejména v oblasti hlavy
002 Yin Qiao Jie Du Wan pro projevy v celém těle a horečce
003 Sang Ju Yin Wan při kašli
031 Qing Qi Hua Tan Wan při výrazném kašli s špatně vykašlatelným žlutým hlenem
037 Nei Xiao Luo Li Wan při dlouhotrvajích obtížích a zduřelých uzlinách
011 Wu Wei Xiao Du Wan pro výrazné akutní otoky uzlin

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Karolína 22:34 28.01.2013
"energie, co probíhá v krku je stagnující, způsobuje bolest, zánět je příznakem horka"
To je zase blábol, buď někdo neumí překládat, nebo těžko chápe medicínské obraty. Protože je to přesně obráceně - horko je příznakem zánětu! Zánět má totiž 5 charakteristik - odborně dolor , rubor, CALOR, tumor a functio laesa = bolest, zarudnutí, TEPLOTA, otok a porušená funkce orgánu.