Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Žehlení, vytírání podlahy nebo třeba luxování, řeč je o domácích prácích, které nám ubírají nejen drahocenný čas, ale především nás stojí zdraví. Kdo by neznal tu palčivou bolest zad, která nás vždycky přepadne u žehlení. Naštěstí existuje několik...

Konec bolavých zad při úklidu domácnosti! ČTYŘI TRIKY, které vám zaručeně pomůžou

Bolesti krční páteře
zdroj: oficiální zdroj Bolesti krční páteře
aktualizováno 21.09.2016, 16:41 | 21.09.2016, 16:41 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Žehlení, vytírání podlahy nebo třeba luxování, řeč je o domácích prácích, které nám ubírají nejen drahocenný čas, ale především nás stojí zdraví. Kdo by neznal tu palčivou bolest zad, která nás vždycky přepadne u žehlení. Naštěstí existuje několik cviků, které vám od bolesti pomůžou.

Luxování
Narovnejte se a vždy mějte jednu nohu nakročenou. Jedině tak vás přestanou bolet záda.
 

Žehlení
V tomto případě je důležité, abyste si nastavili správnou výšku žehlicího prkna. Mělo by být v takové výškové úrovni, abyste se při žehlení nehrbili. Nezapomeňte ani na postavení těla. Jedna noha by měla být nakročená, a to z toho důvodu, že v této poloze automaticky narovnáte záda.

 

 

Zdvihání kbelíku
Ano, máme na mysli ten těžký kbelík, ve kterém máte vodu na vytírání podlahy. Pokud ho budete zdvihat, pak byste neměli mít nohy u sebe. Opět bude nejlepší, když jedna noha bude nakročená a hmotnost kbelíku tak zatíží obě nohy rovnoměrně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bolí vás často záda? Neignorujte to, může to být vážné!
Fakta o bolesti zad! Proč nás tak trápí?
VŠE O BOLESTECH ZAD: Co pomůže?


Práce na zahradě

Při práci s kolečkem přeneste váhu ze zad na předsunutou nohu. Záda by měla zůstat natažená. To samé platí i při okopávání a práci s lopatou. Pokud potřebujete vyplít zahradu, pak se neohýbejte v pase, ale dřepněte si. Jedno koleno položte na zem a opřete se o nakročenou nohu.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře